Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Паднала пружина на предна дясна седалка


johnnie213

Recommended Posts

Сдобих се с нов проблем. Под предна дясна седалка открих изпаднала доста голяма пружина, а зад седалката някакво отчупено парче на което от едната страна пише 16. Мисля, че пружината би трябвало да е част от механизма за повдигане и сваляне на седалката. На шофьорската седалка си е на мястото и установих, че при вдигане се свива, а при пускане на седалката се разтяга. И без нея седалката си работи.

Ето и две снимки с не много добро качество за което се извинявам (правени са с телефон):

 

post-4544-138453399081_thumb.jpg

post-4544-1384533992_thumb.jpg

 

Трябва ли да свалям цялата седалка или може само да махна страничните кори за да видя какво е положението и дали парчето се е отчупило от механизма и дали за него е била захваната пружината от края който е към механизма. Гадното е че винтовете на ръчката за повдигане и сваляне са еврейска звезда, а трябва да ги развия за да видя какво има отзад.

 

От картинката в ЕТКА не мога да разбера за къде се захваща пружината:

post-4544-138453399202_thumb.jpg

 

Мисля, че въпросната пружина е номер 17.

 

Ако някой е разглобявал седалката или се е сблъсквал с проблема, ще съм благодарен за малко помощ и съвети какво да правя за да монтирам пружината на мястото и.

 

Иначе колата е Skoda Octavia 1 facelift 2001 г. 1.9 TDI 110 к.с. ниво на оборудване Elegance - с подгряване на предни седалки, повдигане, коригиране на лумбалната опора (ако така се казва) :).

 

Дано само не се окаже, че парчето се е отчупило от регулиращия елемент с номер 5 (1J0881053D) и за него се захваща пружината, че струва 160 лв нов в Юнитрейд.

 

post-4544-138453399208_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, със същия автомобил съм, и двете ми пружини така си стоят в седалките без да вършат нещо, щото това зъбче се е счупило. Видимо нямам проблем с функциите на седалката. Доколкото знам от едната страна за захванати за механизма, който повдига и сваля седалките.

Ако се лъжа, нека колегите ме поправят.

 

Няма смисъл да купуваш тоя механизъм. Виж в обявите, не си спомням, но мисля че продаваха двете седалки за 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете ми седалки се счупиха тези пружини.

Не виждам разлика с тях и без тях.

На мен също на дясната седалка ми падна пружината,не се занимавай то както с нея така и без нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина доста гадно е измислено тази огромна пружина да се държи за нещо толкова малко. smile049 И аз не открих никаква разлика с и без тази пружина. Иначе за 200 лв се продава целия комплект седалки. Даже май имаше и една актуална обява в секция Продава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.