Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 2 - климатик !


stefanrs

Recommended Posts

Става дума за Фабия 2 2008 г. 1.2 - 60 к.с.

Като включа климатика вкарва лоша миризма в купето , и губи много от мощността , най вече като го включа на 4 - а степен .

Вчера на един лек наклон със включен климатик на 4 степен , на 2 скорост го качвах и двигателя се затормози и колата изгуби мощност напълно . На какво може да се дължи това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миризмата е от "бацилите" живуркащи в климатика (влажно и хладно). Има шпрейчета за решаване на проблема, но най-добре почни със смяна на поленовия филтър и преди да загасиш колата гледай поне 4-5мин да работи духалката на изключен климатик. Разрови се из форума, има доста изписано.

 

За падането на мощността - ами 1.2 е двигателя - няма как да не се усети smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миризмата е от "бацилите" живуркащи в климатика (влажно и хладно). Има шпрейчета за решаване на проблема, но най-добре почни със смяна на поленовия филтър и преди да загасиш колата гледай поне 4-5мин да работи духалката на изключен климатик. Разрови се из форума, има доста изписано.

 

За падането на мощността - ами 1.2 е двигателя - няма как да не се усети smile049

Колега къде има тема за тези спрейчета , ще дадеш ли линк към нея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТУК или ТУК. Сигурно има и други теми, но определено не ми се рови сега smile049

 

PS: Ето и ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега мерси много за предоставените материали .

Купих си един спрей от mr bricolage на CarPlan от този тип който се изпразва сам . Само едно нещо не можах да разбера точно тъй като съм сменил филтъра за парното който е под таблото преди един месец . Сега когато използвам спрея трябва ли да сменям след това филтъра пак , да купя нов филтър до го поставя и тогава да използвам спрея или може да го използвам със махнат филтър и след процедурата да си сложа чисто нов филтър защото както прочетох явно стария ще развъжда пак бактерии като е ползван 1 месец ?

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Здравейте колеги!

Имам едно питане относно климатика и реших да не отварям нова тема, а да използвам темата на колегата.

Търсих в раздела за Фабия 1 и 2, но не намерих точно това което ми трябва.

Така - става въпрос за автомобил Фабия 2, 2009г., с двигател 1.2 12v CGPA (51 Kw). Като започна лятото, климатика нямаше фреон, а миналото лято не е имала проблем. Заредиха ми климатика и хората от сервиза казаха, че не виждат течове и не знаят къде се е дянал всичкия фреон. Системата е побрала 500g. Гледам, че и толкова пише на стикерите, като отвориш предния капак.

Тези дни видях, че имам теч 038690692.jpg?r=0 от ограденото с червено място. Първоначално мислех, че е само когато работи климатика и системата е под налягане, но от 2-3 дена забелязвам, че дори и да не съм използвал климатика, когато бутна с пръст търбичката отдолу е мазна течност зелена (предполагам това е оцветителя който са ми сложили с зареждането на фреона).

Виждам, че това е някакъв датчик за нещо и как се води като наименование? Подлежи ли на ремонт? Къде да закарам автомобила?(видях в списъка със сервизи - Елбатрон - като сервиз за климатици или Трансексперт). Преди време звънях на телефоните на Елбатрон 2 дена и никой не отговаряше.
Предполагам, че и ЕТ могат да ремонтират това?

Благодаря!

 

П.С. Това се намира до казанчето с антифриз:

038690692.jpg?r=0

Редактирано от ngkrastev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Явно ще издирвам Елбатрон. Може би на място трябва да ги проверя, а не по телефона.

П.С.

Това трябва да е първата снимка. Нещо се объркало и е излязла 2 пъти втората.

038690691.jpg?r=0

Редактирано от ngkrastev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той фреона най-вероятно пак е изпуснал тъй,че си демонтираи сам тръбата, свали датчика и отиди да презавари фланеца пукнато е около заварката вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.