Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко похапва Снежният човек?


pmirchev

Recommended Posts

Аз да ти кажа на двигателя ми 2.0 TDI 140 к.с. вече е на 65000 и нито веднъж не е светвал DPF-а, а да ти кажа доста я настъпвам колата, масло досега не съм доливал, все си е в нормата. сменям го на около 18000-20000 км. Castrol LongLife.

Разхода градско ми е около 8/100, а в най-големите задръствания е стигал и до 12/100, по магистралата съм падал най-ниско до 5,5/100 и най-високо до 9,5/100.

Колата е Супърб комби, та като колограми е горе/долу колкото Йети-то, може и да е малко по тежка.

 

Моя Събърб 170 коня 4х4 е горе долу със същия разход, като обичам да си го настъпвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте и от мен. Отдавна не съм писал но редовно чета за Йети. Относно разхода: имам Йети 1.8 ТСИ 4х4 вече стана на 50 хил км от които само макс 10 хил в БГ. Разхода е както следва: магистрала 110-120 км/ч 7.8-8.5 макс 9.4 л като изпреварвам когато се налага и скоростта достига 130-140; градско 10-10.5 л. Държа да отбележа че карам само 98 октана извън БГ. В БГ 98 не са по вече от 95 и се усеща. Иначе абсолютно никакви грижи и проблеми дори и при най-тежки зимни условия -дания+норвегия+финландия. Масло също не съм забелязал да гори по вече от необходимото по каталог. Сервизира се само в ЕТ Варна. За сега не мога да кажа лоша дума за тях....Но както беше казано вече, който има СУВ малко се интересува от разхода. Все едно да си купиш Ферари и да питаш колко гори...Поне аз смятам така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте и от мен. От няколко месеца имам Шкода Йети 2,0тди110к.с.6м и следя форума, макар да не съм вземал участие. От известно време оборотите на двигателя на празен ход стоят постоянно на 1000/мин, дори и когато е добре загрят в града или след 100-150 км. извънградско. Ако паднат надолу най-много да стигна 900-950/мин. Не забелязвам разлика в разхода засега, колата не пуши от ауспуха, нито пък ми е светвала лампата на DPF, но пък все още съм на 10 000 км. и не би трябвало да е задръстен. Един познат с дизелово Пежо смята че това е от студеното време, но ми се струва малко вероятно. Започнах да слагам една добавка на Castrol за дизелово гориво, макар и в по-малко от препоръчваното количество и засега няма никаква разлика, само двигателя работи с една идея по-тихо.

Очаквам съвети трябва ли да ме притесняват тези високи обороти и най-вече дали да ходя в ЕТ и да им дам да бърникат по колата за този проблем.smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес се загледах в една табличка, която стриктно си водя. От втори април миналата година до днес съм сипал 1020 литра гориво, изминал съм с тях 18170 км. Всичкото "удоволствие" ми е струвало 2614 лева. Средният разход излиза 5,6 л/100. Направо го обичам това Yeti :)

post-10005-138453449806_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, и аз си водя подобна табличка!

Но аз си засичам месец за месец.

И средно ми дава 7,9л./100км. Това е предимно, да не кажа само градски цикъл.

Вярно е и че си го настъпвам доста, а и сега е студено, задръствания.

 

Мен този разход ме устройва напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах в една табличка, която стриктно си водя. От втори април миналата година до днес съм сипал 1020 литра гориво, изминал съм с тях 18170 км. Всичкото "удоволствие" ми е струвало 2614 лева. Средният разход излиза 5,6 л/100. Направо го обичам това Yeti :)

 

http://www.spritmonitor.de/en/detail/552046.html

Имам само ТРИ зареждания с разход под 7л/100км, и сигурно съм единствения на когото колата му гори по-малко в града от колкото навън ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Нашето Йети засега е около 7/100 за близо 3000 км, половината поне са градско. Мисля, че е ок. Спрямо Сюпърба харчи около 1 л. повече и то главно извънградско заради коефициента на аеродинамика 1  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

1800км по табло разход 9.8/100км, Най-ниско нормално каране ми е давала 7.5/100км 130-140км/ч до Рилския с 4 човека. Експериментирах с разхода до вилата ми макс 80км/ч леко леко и двупосочно 6.5/100 за 60км, О2то ми дава с такова каране около 5/100км. Градско леко ако я карам малко над 8, стигала е и до 13/100км в задръствания. Имам и 2.0ТДИ БКД О2, която е точно 2л надолу. Горивата и на двете са само на Шел - 100окт и Vpower diеsel.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.