Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Окачване?


Spartan

Recommended Posts

Моля колегите,притежатели на 120 от по-новите варианти,на които им се е налагало да ремонтират предно и задно окачване да ме посъветват какви са признаците за налагащ се ремонт при различни ситуации-шенкелни втулки,ябълковидни болтове,втулки на рамената,задно окачване.При мен /120000 км/ освен смяна на маншон на задна мокра полуоска и притягане на гайките на шенкелите за обиране на вертикален луфт друго не знам да е правено.Какви са констатациите в момента:

-с нови гуми съм от 6 месеца /5000 км/ и не констатирам никакво симетрично или асиметрично изнжсмане нито отпред нито отзад.

-при преминаване на дупки /не изпъкналости/ се чува доста неприятно тропане както отпред така и отзад.НЕ ВЯРВАМ НА ПРОВЕРКИТЕ НА СТЕДОВЕТЕ ЗА АМОРТИСЬОРИ-ВСИЧКИ КОЛИ КОИТО СА ПРЕМИНАВАЛИ В МОЕ ПРИСЪСТВИЕ НА ДВА ТАКИВА СТЕНДА ГИ ИЗКАРВАТ С ИЗТЕКЛИ АМОРТИСЬОРИ?!При това се оказа по-късно че едно Сузуки изобщо не е с хидравлични,а с пневматични амортисьори,а ги изкараха повредени! :mrgreen:

Моля обяснете ми накратко как да установя кое е за подмяна и ремонт по окачването,какви са признаците,че то ако отида на сервиз и кажа че искам това ще ми предложат на тези километри да сменят всичко! :o Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ти кажа и моята тропа по същия начин.като излизаш от дупките сее ли ти задницата.Може да са износени тампоните на задния носач където се хваща към шасито.Виж натисния в покой разклати я тя ще ти каже какво и е.Ама и пиши де успех. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта като я взимах тропаше отзад все едно някакви дъски се хлопат при преминаване през неравности. Мислех, че са заминали тампони или проблем с амортисьорите. Разклатих колата, чуваше се някакво хрупане от барабана. Оказа се, че има около 5мм луфт в левия полувал. Сложих една шайба и от тогава никакво тропане не съм чул.

Огледай я за луфтове! Заради тях тропа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.