Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До Варна през АМ Тракия?


Цецо75

Recommended Posts

Предстои ми ходене до Варна и си мислех, дали не е по - сгодно да мине човек през АМ Тракия?

По дълго е с 50-60км, ама магистралата е повече, а и е в по - добро състояние (Хемус май я кърпят на доста места....).

 

Как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Хемус не мога да кажа нищо,но ако ползваш Тракия вече е пусната от Стара Загора до под

Нова Загора и ще избегнеш обикалянето покрай Стара Загора и натоварената отсечка Стара Загора - Нова Загора.Онзи ден я сефтосах и е с много добро покритие - грам звук от гуми не се чува,асфалта е един такъв черничък пресен-пресен.Свършва на пътен възел преди с.Дядово,от пътния възел наляво си за Нова Загора,караш само направо и се включваш в ул.Патриарх Евтимий надясно вече по стария маршрут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като беше командировка в началото на Юни и по съвместителство, заведе Буба при майстор Сами за ремонт, жена ми на отиване е минала с колегите си през Котел и Шумен до Варна. Пътя Шумен Варна ич не е в добро състояние. На връщане са минали от Варна през Ахелой и Каблешково директно до Айтос и после Сливен, Загорите, Пд и Сф. Определено този маршрут им се е харесал много и жена ми го препоръчва. А за Котел на отиване са се отбили на Петолъчката. Сега с новата отсечка на магистралата от Стара до Нова Загора сигурно ще е още по-приятно за пътуване.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е през подбалканския път, през Казанлък, Гурково, Петолъчката и т.н.

Начи за пътя София -Казанлък-Петолъчково давам 100% гаранция. Без грам дупка , панорамен и бръз , без натовареност - просто мечта. :D Даже в Челопеч си имат нов асфалт от миналия месец. Освен туй е с 30-40 км по къс от магистралния такъв ( считано дотук). :)

п.п. В Казанлък черпя по 1 бира и 3 кюфтета на човек от пътуващите. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. В Казанлък черпя по 1 бира и 3 кюфтета на човек от пътуващите. smile159

 

Ей не ме амбицирай, че както обичам да тръгвам рано сутрин, ще трябва да пием кюфтета в 8:00 сутринта smile091

 

Иначе мерси за мненията, като гледам никой не препоръчва Хемус... аз също не и се кефя особенно, макар, че пътя го карам вече 20 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на "Хемус"?

Единствено в посока от Варна за София се заобикаля по стария път,защото правят моста около Девня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-добре е през подбалканския път, през Казанлък, Гурково, Петолъчката и т.н.

Начи за пътя София -Казанлък-Петолъчково давам 100% гаранция. Без грам дупка , панорамен и бръз , без натовареност - просто мечта. :D Даже в Челопеч си имат нов асфалт от миналия месец. Освен туй е с 30-40 км по къс от магистралния такъв ( считано дотук). :)

Потвърждавам, поне за участъка София - Казанлък. Всяка година за събора на отиване минаваме по подбалканския - почти никакво движение, спокойно се кара, а пътят наистина е много хубав и добре поддържан. А пък и е много по-приятно да се кара по него, особено сега в жегите, защото има участъци дето караш през гора, която хвърля сянка, а не е като по магистралата - голо поле и се сипе жар отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на "Хемус"?

Единствено в посока от Варна за София се заобикаля по стария път,защото правят моста около Девня.

С една дума от В.Търново нататък ужас. След Шереметя, в Търговищко, а за магистралата не ми се коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно знаеш, но все пак (за останалите) след Шереметя си е в търновско и там са 3-4 км, а около Антоново вече е в търговищко и само там има неравности (дупките ги асфалтираха преди 2 месеца), но може да не падаш под 100 км/ч. Търговище-Шумен - нямаш грижа.

smile056

Цецо, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми . Ставам рано - заповядай !

Амбицирай се ! :)

 

Тоя път едва ли ще е, че ще съм с жената, а тя храни двама в буквалния смисъл :) Но при следващото ходене на там, ще гледам да се амбицирам. И без това имам да черпя за това, че дистанционно ти съсипах колата (ключетата на бравата де) smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си по Хемус.От събота съм на морето и минах от там-пътя си е екстра,с изключение на неравния участък след Търново.Дори и магистралата Шумен-Варна е в по-добро състояние от миналата година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо ми се стори така, няколко пъти ходих в командировка до Варна с автобус и откачих. Получавам морска болест, затова миналата седмица се прибрахме с влака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си по Хемус.От събота съм на морето и минах от там-пътя си е екстра,с изключение на неравния участък след Търново.Дори и магистралата Шумен-Варна е в по-добро състояние от миналата година!

 

Ай тъй, не са обаждай! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през Ахелой и Каблешково директно до Айтос

Оправиха ли пътя през Каблешково? Че миналата година беше ужас направо. Тази година отскочихме до Сл. Бряг и от Карнобат по магистралата - Бургас - Сл. Бряг - за около 1 час.

Скороста по магистралата вече е 140 и от София до детелината за Ст. Загора е около 1:30. Да, остава си гаден пътя след тунела на слизане към Пазарджик. Карах в лявата лента макс вляво точно върху непрекъснатата линия и там вече тресе. Няма да я оправят тази магистрала и това си е.

Димон, София-Казанлък (табела-табела) за колко време го минаваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Оправиха ли пътя през Каблешково? Че миналата година беше ужас направо.

 

 

По думите на жена ми и тримата и колеги, пътя е бил страхотен.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към lllubo :

 

Казанлък - София (овча купел) през народното събрание = 198 км . 2 часа 45 мин .

 

Вземи си разреши личните съобщения, че как да ти отговоря на въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно знаеш, но все пак (за останалите) след Шереметя си е в търновско и там са 3-4 км, а около Антоново вече е в търговищко и само там има неравности (дупките ги асфалтираха преди 2 месеца), но може да не падаш под 100 км/ч. Търговище-Шумен - нямаш грижа.

smile056

Цецо, така ли е?

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият и спокоен вариант според мен е Подбалканския път - основно ремонтиран, вече и с маркировка - София - Казанлък - Николаево - Сливен - Карнобат - Айтос - Каблешково - Ахелой - Варна. Около 510 км.

 

За съжаление за бременни жени не е много приемлив вариант, тъй като има няколко участъка със завои, но пък е много красиво. Миналата седмица отидох до Албена и се прибрах по този маршрут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да Ви се чудя!

Искате да стигнете до Варна ,ОК.

Как искате да стигнете?

1.Бързо.

2.Живи.

3.Разглеждайки природни забележителност.

4.Отбивайки се при приятели(роднини).

5.Спокойно и без значение от къде.

Ами страната не е толкова голяма ,че да се чудите толкова много.

Аз бих избрал на отиване "Хемус" , а на връщане Варна -Омуртаг-Сливен -Казанлък(бат Димо ще почерпи от новата ракия)-Карлово-Пирдоп-София (щом johnnie213 казва че е нов).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.