Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик на Хол или индукционен датчик?


Recommended Posts

Някой знае ли какъв точно тип е датчика за обороти на коляновия вал на Фелиция 1.3 МПИ - датчик на Хол или индукционен датчик?Имам подозрение,че при 1.3 моно и 1.3МПИ датчика е индукцинен и е разположен над маховика,а при 1.6МПИ - датчика е Хол и е в делкото.Информацията ми трябва от сигурен източник,защото мисля да слагам ТАП,но трябва да съм сигурен датчика за обороти от какъв точно тип е.Някой нещо да знае?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще береш ядове с тоз ТАП ... като види , че не става неговото ЕКУ -то ще забива аванса на м@йнуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще береш ядове с тоз ТАП ... като види , че не става неговото ЕКУ -то ще забива аванса на м@йнуси.

Не те разбрах по-точно какво искаш да кажеш?Поясни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аванса е динамичен и се коригира по една камара таблици и като боднеш и ТАП ЕКУ -то започва да праща аванса към безкрайност и да се влоши тотално работата на мотора ... горе - долу това ми обясниха спецове , когато и аз исках да слагам такова чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какъв точно тип е датчика за обороти на коляновия вал на Фелиция 1.3 МПИ - датчик на Хол или индукционен датчик?Имам подозрение,че при 1.3 моно и 1.3МПИ датчика е индукцинпложени колен и е разположен над маховика,а при 1.6МПИ - датчика е Хол и е в делкото.Информацията ми трябва от сигурен източник,защото мисля да слагам ТАП,но трябва да съм сигурен датчика за обороти от какъв точно тип е.Някой нещо да знае?
Ами и аз потвърждавам - на 1,3 МПИ е индукционен , а на 1, 6

МПИ е датчик на Хол - то там си е VW - мотор с предно разположени изпускателни колектори и делко на разпределителния вал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика наистина действа на индукционен принцип,но като устройство прилича на датчик на Хол или нещо подобно.Има 3 пина - на единия се подава 5 волта стабилизирано от ЕКУ-то,средния е за изходния сигнал от датчика и третия е към масата на входните вериги на ЕКУ-то.Амплитудата на изходното ниво само дето не ми е ясо каква е - 5 волта или някакъв генериран сигнал с по-ниска амплитуда... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика наистина действа на индукционен принцип,но като устройство прилича на датчик на Хол или нещо подобно.Има 3 пина - на единия се подава 5 волта стабилизирано от ЕКУ-то,средния е за изходния сигнал от датчика и третия е към масата на входните вериги на ЕКУ-то.Амплитудата на изходното ниво само дето не ми е ясо каква е - 5 волта или някакъв генериран сигнал с по-ниска амплитуда... :-k
-Е тогава е датчик на Хол - 5- те волта се използуват за формиране на импулс и се накъсват от блендата/ зъбите на маховика. Амплитудата е около логическата единица , мени се само честотата / коефициента на запълване на

импулсите.Само магнито електрическите сензори индуцират е.д.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На маховика няма зъби (в частта където работи датчика) , а няколко вдлъбнатини (не помня 2 или 4) и толкоз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На маховика няма зъби (в частта където работи датчика) , а няколко вдлъбнатини (не помня 2 или 4) и толкоз .
Те играят ролята на бленди.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам за какво говорите , само казвам , че там по маховика няма зъби smile049

С всичко друго съм съгласен smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам за какво говорите , само казвам , че там по маховика няма зъби smile049

С всичко друго съм съгласен smile027

Вдлъблатините участвуват във формирането на изходния сигнал от сензора.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.