Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

разход на гориво


ogystoev

Recommended Posts

Здравейте, имам суперб 1.8тси 7дсг 2009година, разхода на гориво в града е 15/100, което ми се струва много при положение, че не карам с много газ. В сервиза ми казаха, че не намират проблем. Какви са разходите на вашите коли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост от града и деня от седмицата варира много.

Моята е комби и градско в София през седмицата дава 11-12.

В празнични дни е падала и на 8. Зависи и от маршрута.

 

В по- малък град е пак около 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам суперб 1.8тси 7дсг 2009година, разхода на гориво в града е 15/100, което ми се струва много при положение, че не карам с много газ. В сервиза ми казаха, че не намират проблем. Какви са разходите на вашите коли?

 

Това е според показанието по борд-компютъра или от колонка до колонка?

 

Моята си гори около 9,1~9,5/100 само Софийско. А според компютъра варира между 7,7-12/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си гори около 9,1~9,5/100 само Софийско

Това трябва да е дизел щом гори толкова, бензин абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че Супърба е доста по-тежък, но чак 15 на градско ми се вижда доста. Имам същия двигател на октавия и каквито и задръствания да има по софия не стигам 12 на 100. Разликата в килограмите не е чак толкова съществена, че да компенсира тези 3 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си гори около 9,1~9,5/100 само Софийско

Това трябва да е дизел щом гори толкова, бензин абсурд.

 

Да 2,0 TDI е 4х4 и съм доволен от разхода \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че Супърба е доста по-тежък, но чак 15 на градско ми се вижда доста. Имам същия двигател на октавия и каквито и задръствания да има по софия не стигам 12 на 100. Разликата в килограмите не е чак толкова съществена, че да компенсира тези 3 литра.

 

Толкова толкова. Колко да гори, тежка кола и голям бензинов мотор из задръстванията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че Супърба е доста по-тежък, но чак 15 на градско ми се вижда доста. Имам същия двигател на октавия и каквито и задръствания да има по софия не стигам 12 на 100. Разликата в килограмите не е чак толкова съществена, че да компенсира тези 3 литра.

 

Толкова толкова. Колко да гори, тежка кола и голям бензинов мотор из задръстванията...

 

Казвам го, защото едно приятелче караше БМВ 335i, а тази кола найстина има голям двигател и тежи над 1,5 тона. Въпреки 306 коня, харчеше между 16 и 18 на градско в София. Не виждам как супърба може да харчи 15 и това да му е нормалия цикъл в София. Вярно, всеки може да има дни с адски задръствания, но постоянен разход от 15 е много за този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3,6FSi в големи задръствания и агресивно каране в Прага, ми дава разход 19-21л/100км, иначе нормално каране е 14-17л/100км. 1,9TDi-PD със същото агресивно каране и сходни задръствания ми гори 9л/100км, нормално е към 6,5-7,5л/100км.

Разхода е смятан по колонка, иначе ако гледам борд-а на бензиновия, главата ме заболява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.