Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Колеги,

въпросният плеър има ли някаква функция да си търси автоматично честотата на радиостанцията при промяна местоположнието на автомобила?

По Хемус след моста на Кремиковци първо почва да пращи и след няколко км всичко приключва. На автоматично търсене намира само Хоризонт и Дарик. А ми писна все новини да слушам ...и чалги някви долнопробни

Книжка имам, разбира се, ама чешки не разбирам

Идеи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало дори и на Витиня да хващаш софийското радио Фреш (при мен там пръщи, но е поносимо). А вече между втория и третия тунел минавам на 100.50 - до края на магистралата, че и след това. Да не би нещо антената да ти е прецакана - може да провериш буксата й, която влиза в радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че на автоматично търсене ти намира само Хоризонт и Дарик, друго явно не се "вижда" в ефира. Дали в тези места има други радиостанции ще кажат тези, които често пътуват от там.

Иначе функцията да "държи" желаната радиостанция е:

 

"AF

The function alternative frequency (AF) ensures that the best receivable frequency

of the selected station is automatically and precisely set. The replay of the broad-cast can be muted briefly during the search process according to the best receiv-able frequency. If no alternative frequency of the set station can be found and the

station no longer offers a satisfactory quality, then please select another station."

 

Натискаш бутон MENU и трябва да я видиш.

 

В раздел "Литература" на форума може би има ръководство на подходящ език...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че на автоматично търсене ти намира само Хоризонт и Дарик, друго явно не се "вижда" в ефира.

Това не е точно така. Просото означава че няма друго с добър сигнал. Имал съм случаи в които на автоматично търсене не намира почти нищо, но като отида на честотата на която знам че има нещо, то се хваща. Да, не е перфектен сигнала, но се хваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене с един допълнителен усилвател нещата ще станат супер

 

Проблемът не е в мощността на стрийма. Тунерът му е със слаба чувствителност, също така честотната му лента е доста орязана . Едно стандартно радио от магазина от 130-левовия порядък е много по-качествено от стрийма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не се изразих правилно, позабравил съм ги нещата. Имах предвид да се поставил блок за усилване на сигнала от антената. Това лови сигнала колкото радиото на старата кола. Но съм карал Тойота произведена 2008 и при нея радио на същата честота минавайки по същия път се лови по-надалече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега често пътувам по този маршрут, според мен не е редно да се получава така. Моето е само steam ( нямам MP3) но от София почети до Ботевград ловя много радия дори и след вторият тунел се хваща меджик, или мелоди и др. ( да... има пращене вече, но малко са радиата които могат там да хванат софииските станции ) Аз съм доволен от тунера на моят стиим сравнявайки го с други тунери на радиа. Но определено има нещо, колкото и да е слаб тунера, не може на Кремиковци да губиш сигнал на повечето радия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.