Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Озвучаване в Октавия 2


Recommended Posts

Здравейте колеги, като съвсем нов и пресен притежател искам да разбера повече как мога да озвуча добре колата. Фабрично имам колони само отпред, отзад имам само решетки за съжаление... Радиото е стандартното за модела със CD (и опция за чейджър, който също нямам). До колкото видях във вратата влиза само един кабел най-вероятно за централното заключване. Въпроса ми е трудна ли е процедурата по прекарване на кабели и свързване на още 4 колони отзад (две стандартни долу на вратите и 2 пищялки горе на дръжките) ? Също така имам още един болезнен въпрос... Мога ли на това стандартно за модела радио - cd да свържа усилвател и съответно бас ? Благодаря предварително, проекта по колата тепърва ще започва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, като съвсем нов и пресен притежател искам да разбера повече как мога да озвуча добре колата. Фабрично имам колони само отпред, отзад имам само решетки за съжаление... Радиото е стандартното за модела със CD (и опция за чейджър, който също нямам). До колкото видях във вратата влиза само един кабел най-вероятно за централното заключване. Въпроса ми е трудна ли е процедурата по прекарване на кабели и свързване на още 4 колони отзад (две стандартни долу на вратите и 2 пищялки горе на дръжките) ? Също така имам още един болезнен въпрос... Мога ли на това стандартно за модела радио - cd да свържа усилвател и съответно бас ? Благодаря предварително, проекта по колата тепърва ще започва. :)

 

Относно кабелите - не е трудно.

Относно усилвателя - трябва като за начало да кажеш кой модел е плеъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш пространствен звук, измисли как да сложиш задните колони на кората. Във вратите е безмислено, прекалено близо са до предните.

 

Мойта кола беше като твойта, сложих и фабричните колони отзад дето им е мястото и ефекта е .... че няма такъв. Т.е. ако ще правиш това дето е по заводски - безмислено е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпросния плеър:

 

b8719afa23bf25bb.jpg

 

Дано се разбира от снимката.

Иначе за ефекта... кофти, а не ми се преправя иначе фабрично направената подредба на говорителите. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смъкваш плеър-а и го носиш в някой сервиз - да ти изкарат чинчове на ниско ниво - 2 предни + 2 задни. Изпробвано е - става супер.

 

След това пускаш едни кабели до задните врати - и това е правено само че не от мен.

 

Сменяш говорителите в предните врати с едни 2 или 3-компонентни - също отзад във вратите слагаш такива. 5 канален усилвател - по 1 канал за всяка врата + 1 SW в багажника. Става чудна комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за ефекта... кофти, а не ми се преправя иначе фабрично направената подредба на говорителите. :?

 

Защо не? Преправи, преправи, че и без това е адски некадърно разположението на говорителите на предните врати. Признал съм им това на чехите... :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно... Начи и тоя вариант отпада. Октавията се продава, изгодно. ;)

 

Човек - ти как купуваш кола? Наясно ли си какво търсиш?

 

Нали се сещаш, че от тая врътка с покупко - продажбата ще се вътриш няколко хиляди лева... Ако не са ти проблем, евала, ама.... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.