Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda гради нов музей в Млада Болеслав


minimalizum

Recommended Posts

Skoda Auto демонстрира част от идейните си решения, които ще видим в изцяло обновеният музей на марката в централата й в Млада Болеслав.

 

Цялостната трансформация на музея ще се превърне във факт през декември тази година, след което посетителите му ще имат възможност да се запознаят с историята на Skoda и нейните модели от изминалите години. Експозициите ще бъдат на площ от 1800 кв.м, като общо ще бъдат демонстрирани около 45 автомобила, велосипеда и мотоциклета.

 

Музеят на Skoda ще бъде разделен на три основни зони- в Tradition ще бъдат изложени най-важните класически модели на марката, Evolution ще проследи еволюцията на продуктите на марката, а Production ще демонстрира възможностите на компанията по отношение на реставрирането на стари автомобили с помощта на актуалните в момента технологични решения.

 

http://news.data.bg/9/auto/352277/skoda-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9-%D0%B2-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Музеят вече е ремонтиран и готов за посещения. Малко странно ми изглеждат колите, подредени на рафтове, но на живо може и да е ок...

The new ŠKODA MUZEUM: the brand’s multimedial world of experience

И малко снимки

 

2012-11-23-muzeum.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички са така на "рафтове" ще е по-добре.По принцип преди най-атрактивните моделя бяха оградени с важета и ги гледаш доста от далече.Така хем ще е по-близо,хем на 360°!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези рафтове визирах:

 

sk12_50af3ce38bcac.jpg

 

Сигурно има някаква пътека, която да дава обзор и към тях, щом е направена тази снимка, но все пак ми е малко странно... И очевидно е от не малко разстояние.

 

sk20_50af3ce44b57d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ами - да се похваля: на 13-ти декември се разписах (и в буквалния смисъл) в присъствената книга на музея s_flag

Малко ми е трудно да определя точно какви чувства имам по този повод: доста са смесени. Музеят наистина е голям, разделен на 4 зали, наименована "Tradition", "Evolution" и "Precision" - за изложбата и една, наречена "Laurin & Klement Forum". В "Традиция" са изложени 3 двойки автомобили, които не разбрах защо трябва да са отделени от другите и с какво точно определят традициите на марката, като почти всички са "екзотични" и не-масови коли: 860, 125Л, 130, старата Окравия комби.

В "Еволюция" се намират голям брой коли (и велосипеди), включително разни екзотики, като Спайдър, Воатюр А, Кароса. Само че - немалка част от тях са наслагани по стелажите, които вече коментирахме в постовете по-горе. Уви - вярно е - до тези коли достъп няма никакъв! Освен това, няма начин и да бъдат снимани (онази снимка, в по-близък план, е правена от един от трите офиса, които са над залата - там простосмъртни не се пускат). Посетителите се задоволяват да четат табелки на стената с описание на колите, които гледат отдолу. Освен всичко друго, на много малка част от колите прозорците са отворени и може да се снимат отвътре. Вдигнати капаци пък, за да се гледат моторите, няма изобщо.

В "Прецизност" са изложени 4 коли, в различни стадии на реставрация - идеята е да ни покажат колко прецизно реставрирали експонатите си. Има малко разлика в моделите (2 са 422 кабриолети, 1 е 430 и най-лъскавата е 645), ма това не си личи с невъоръжено око. В същата зала са забили и малко кино в дъното.

По времето, по което бях там, тепърва монтираха столовете във "Форума", така че не знам какво ще му е точно предназначението, но според мен е огромна загуба на пространство и вместо да разпределят колите от рафтовете, те са направили "зала със столове".

Не знам на втория етаж какво има, там посетителите не ни пускаха....

В предната част на сградата има инфо, малко магазинче с грозни ключодържатели и нелоши моделчета на доста от моделите на Шкода, както и ресторант. Цените за тази година са 50 крони (2 евро) за обикновена разходка, имаше и с гид на чешки или друг език, организирани посещения и т.н. От догодина цената става 70 крони - да си избият парите за музея :).

Пред сградата на музея се намира и шоу-рум (магазин) за нови модели. Разгледах Рапида.... абсолютно разочарование. Като изключим предницата (с малки компромиси ми харесва), всичко останало показва евтини материали и зле платени дизайнери. Добре поне, че дръжките на вратите му са от не толкова острите, като на Супърба. Оплакнах око в един Супърб, от представянето на новата Октавия нямаше и следа и си тръгнах - както казах и по-горе: с доста смесени чувства. Много пари, огромно пространство, много кофти интериорно решение.

Няколко думи как се стига до музея от Прага: не пътувах с кола и се наложи да търся алтернативи. Влакът не е удобен, защото трябва да се прекачвате в Млада Болеслав (музеят не е точно в центъра на града) или да се ходи пеша. Най-удобен е автобусът, но той се взима от последната спирка на метро "Б" - "Черни мост". Спирката на метрото е точно над автобусната, а в МБ спирката е точно срещу музея. Автобуси има на всеки 15-20 минути, но са на различни компании или частници и може да има малко разлика в цените (вместо 65 крони да ви искат 70). Пътят от последната спирка на метрото в Прага до музея е около 40 минути.

Ами това е - надявам се да не съм ви настроил много скептично и да се наслаждавате на СНИМКИТЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за първата виртуална разходка из музея! Жалко наистина, че са качили колите на тези 3 етажни конструкции. В музея на Ауди поне се въртят с нещо като асансьор smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някоя от снимките се вижда умната ми мисъл,която ми хрумна :lol: Беше нещо от рода на "С поздрав от Шкода клуб България"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Към момента това е най-интересното от музея на Шкода. 

 

036490333.jpg?r=0

 

036490332.jpg?r=0

 

036490341.jpg?r=0

 

036490334.jpg?r=0

 

036490338.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижън Д и Вижън Ц. Доста стари концепти, вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.