Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чистачки за Фабия 2 2009година ?


julianv

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Притежавам Фабия 2 2009та година, та днес забелязах, че една от предните ми чистачки се е скъсала по средата.

Бихте ли казали колко струват и каде мога да си намеря читави?

Без Еуратек моля ;)

 

 

Успех

Юли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид захващането им, надали има много алтернативи, освен ЕТ, където цената по спомен беше около 50лв. Може би Порше, но се съмнявам там да са по-евтини . :-k Имаше една тема, в която се описваше как се сменят само перата на чистачките в раздел Октавия. Потърси я, може да се пробваш и на Фабия да го направиш. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Имаше една тема, в която се описваше как се сменят само перата на чистачките в раздел Октавия. Потърси я, може да се пробваш и на Фабия да го направиш. smile049

 

Един ден ги загледах и изглежда възможно, но може да се наложи малко да изрежеш перото (ако не е изрязано вече!) от горната му страна при държача.Също така трябва и държача да го изкараш от "пружината релса" ако не се бъркам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо за колеги които искат да си ги сменят:

Купих си чистачка за 9лв .

Модела е следният:

MITUTOYO S981 21INCHA 525MM, накрайници поне 10вида и за шкода има в самия комплект.

 

Купих я от сливница,тръгвате посока лъвов мост към константин величков,щшм пресечете константин величков влизате в локалното и карате към лидъл и 100 150метра преди лидълския светофар от дясно последния блок ще видите знамена на пилони. Та там ги продават. влиза се в тунелчето на блока на вътре и там ще видите магазинчето.

 

Днес я сложих след известно време ще пиша дали съм доволен.

 

Пс! Сега видях отзад на чистачките има сайт на вносителя : http://www.autokomplekt-bg.com/magazin/ , дано съм бил полезен на някого ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно е информацията! smile027

 

А я да те питам, старите чистачки изхвърли ли ги?Ако не си ги дали ще ти е проблем да пробваш да разглобиш държача, махайки металното пинче около което се въртят?Не знам дали така се разглобяват и може да се счупят, затова и те моля да провериш ако няма да ги пазиш!Ако искаш мога да ти направя снимки с указания?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, напомни ми на следващата среща да ти донеса едни стари мои чистачки да си правиш експерименти на воля. И на мен ми е интересно дали ще се получи нещо, а на разни съмнителни като качество и произход неща нямам вяра. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, напомни ми на следващата среща да ти донеса едни стари мои чистачки да си правиш експерименти на воля. И на мен ми е интересно дали ще се получи нещо, а на разни съмнителни като качество и произход неща нямам вяра. ;)

 

ООоо, евалата Гога!Кажи каква бира пиеш само! :)

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перата(оригинални) се купуват от VW,защото в Skoda(ЕТ) все още не ги продават!Смяната е сравнително лесна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната е сравнително лесна!

 

Сменял ли си на фабия/румстър, защото са по-различни от на октавията.Иначе и на мен ми се струва лесно, ако се разглобяват както си мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай фото да видя,какво чак толковя им е по-различно!

 

Воала. Не знам дали са различни, но ми стана интересно дали е приложима и при нас тази смяна.

 

ЦЪК

ЦЪК

ЦЪК

ЦЪК

ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така изглеждат:

027612286.jpg

 

А пък предполагам, че след премахването на ето това пинче:

027612283.jpg

 

ще могат да се махнат двете метални части които държат релсата и пречат на перото да излезе.:

027612284.jpg

 

При Октавията тази гимнастика отсъства, или пък бъркам?

 

Гога, много си бърз бе! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,захващането към рамото изобщо не ви интересува!

Комплекта,които се продава вкл. перо и 2бр.капачки за перото,които се явяват крайната част на чистачката.По принцип гледате тези в комплекта дали са леви или десни,за да знаете кое на вашата чистачка да свалите.След като внимателно го свалите, се разкрива достъп до едно чопче, което държи самото перо.Повдигате го,за да освободи перото и да го издърпате настрани.След това премервате новото перо да е с дължината на вашето и го режете.Слагате новото перо на мястото на старото и натискате чопчето надолу.След това поставяте старата си капачка.Ако сте я повредили при демонтажа си избирате по размер една от двете в комплекта!

Та това е цялата процедура!

На който му се струва сложно,сменям безплатно срещу бира! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,захващането към рамото изобщо не ви интересува!

 

[-X

Перото нали е едно за горната и долната част (почистващата и тази "аеродинамичната")?

Ако е така, то няма как да мине горната част на перото през държача, защото там тази "аеродинамична част" е изрязана и минава под държача.Следователно за да издърпаш перото трябва да свалиш държача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще черпиш май! smile091

Перото е това дето ти чисти стъклото.Няма общо с аеродинамиката.Тя си остава старата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 99% съм сигурен, че двете са едно цяло при нас.Явно няма как да стане номера със смяната на перото.Или по-точно ще се изгуби горната "аеро" част на чистачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш това дето съм описал ПОДРОБНО и имаш нови оригинални чистачки на половин цена или ако не ти се занимава и предпочиташ да философстваш,отиваш и си купуваш нови от ЕТ! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я се разходи моля те до ЕТ и ги помоли да видиш една такава чистачка!Аз я държа в ръцете ми и ти обяснявам най-човешки, а ти при положение, че не си виждал/разглобявал такава и продължаваш да си държиш твърдо на твоето мнение.Не съм кой знае колко умен, не съм инженер, нито пък майстор, но и не съм толкова тъп колкото ме изкарваш, че да не мога да разбера кога нещо е направено от една част и кога от две!Мразя да споря с хората или още повече да се карам с тях!Ще ми се да спестя и аз някой лев, я за някой обектив, я за джанти за колата и виждаш колко упорито пробвам да постигна целта си и надали ще си измислям нещо което да ми попречи да я постигна!Надявам се с това видео (не се вижда много добре, но не искам да си разглобявам напълно здравата чистачка!), че вече ще ми повярваш! :

 

Видео:Какво си причинявам на чистачките, специално за теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано да не е офтопик, но продавам чисто нови, неразопаковани оригинални чистачки за фабия 2, има тема в продавам.

Цената е с добра отстъпка спрямо тази в ЕТ.

Още веднъж се извинявам ако не е по темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво точно,от това което съм ти написал правиш във видеото?!!!

Мисля,че темата е приключена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, моля те, на една от старите чистачки да махнеш(сигурно ще се счупи при махането...) тапата отстрани и да направиш една снимка на която се вижда, че горната и долната гума са едно!Моля, те да го направиш, че ако тръгна да му пиша на тоя твърдоглавец и ще си получа банана!Ще те черпя после на следващата среща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, големи драми в тая тема... smile049

 

Перото е това дето ти чисти стъклото.Няма общо с аеродинамиката.Тя си остава старата!

 

Остава си старата грънци. smile049 Едно цяло е с "това дето ти чисти стъклото". Е сега вече наистина е приключена темата. :smt030

027632874.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.