Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешки в дроселовата клапа при Фелиция 1,6 АЕЕ


Logrus

Recommended Posts

Преди около десет дни ми прегледаха компютърчето на Фелата с VAG(Fack) COM и излезнаха грешки за дроселова клапа и датчик за въздух. Изчистиха ги. Почистих дросела (и без мен си беше чист). И след около 5-600 километра пак същото - при 3200 оборота (на 2-3 предавка след светофар в София) колата придърпва - все едно съм на прекъсвач (по обороти). Отново грешка в дросела.

Каква е причината? И как да се отърва от този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак каква е точно грешката?А тази на датчика за въздух?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да ти споделя какъв проблем имах аз - колата гаснеше в движение и отказваше да запали след това, придърпваше. След проверка и смяна на свещите проблема остана. Последва диагностика и записана грешка свързана с датчика за въздух - MAP sensor мисля беше. Момчето в сервиза размърда буксичката и каза, че са ми е разпоено кабелче. Чичо Илия (баща ми smile035 ) като виден жичкаджия, разглоби буксичката, презапои кабелите, замонилити с някакво силиконово лепило и проблема изчезна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.