Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв е този двигател???


Recommended Posts

Здравейте!

 

Първо се извинявам за тъпия въпрос, но нищо не разбирам от този вид техника. Да беше някой компютър... :)

Бих искал да ми кажете какъв е двигателят на снимките - карбуратор, моно инжекцион или пълен. Колата е Фелиция 1,3 бензин от 95 година.

post-9186-138453393076_thumb.jpg

post-9186-138453393079_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моно
:smt017 , на БОШ и най - мощния 1,3 мотор ( заради впръскването на гориво - 68 коня!)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моно
:smt017 , на БОШ и най - мощния 1,3 мотор ( заради впръскването на гориво - 68 коня!)

 

Има и МПИ 68 коня - аз съм с такъв.А относно снимките - да,това е 1.3 Bosch Monomotronic или иначе казано 781.136B.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Младежо , не знам защо всичко оприличаваш на Лада (сякаш само Лада до сега е произвеждана с карбуратор) ... ако искаш да разбереш с карбуратор ли си с моно или с MPI горивни уредби - погледни си големия талон и виж след първите 6 цифри на номера двигателя има ли буква или не ... за Фелиция мисля бяха 785.135 примерно е карбуратор , В е индекс за моно , а М за MPI .

 

П.П. На практика всички системи си приличат ако само им вдигаш капака на въздушния филтър - виждаш една фуния с една дроселова клапа , ама какво има около таз фуния май не се заглеждаш много smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

оприличавам го на лада щото само на тва мога да го оприлича,не е в мен големия талон,затова питам как да разбера какъв е,щото кадето да отида за части,всеки пита колко коня е,или кои вариант на 1.3 е,нали са 3,макар че повечето части са еднакви,предполагам че е моно-инжекция ,понеже не виждам дюзи на всеки цилиндър,а от тая сиситема под въздушния филтър,през всмукателните колектори,влиза горивото към цилиндрите,поне така мисля,значи щом не е карборатор,остава да е моно, :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.