Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

скъсани жила на ел.стъкла


micyri

Recommended Posts

Колеги ,скъсаха ми се жилата на ел.стъклата.

Някакви идеи?

При първоначалния оглед след като свалих корите на вратите не можах да разгадая нищо,само видях ,че машинките въртят,но жилата са скъсани и до там.

Търсих схема за сваляне на ел. машинката,но не намерих.Само с нови жила нямали да стане ?

Приемам всякакви предложения.

Колата е ОК1 97г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, могат да се поправят. Някъде бях писал много подробно как. Най-вероятно ще трябват и нови водачи, които са по 5 лева. Ако ми беше по-наблизо щях да ти помогна да ги направим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах да видя и да пипна нищо,а камо ли да свалям машинка и да сменям водачи!

Някоя схема не ти ли се намира? Да погледна поне от къде да почна,че съм и без климатик и направо е ужас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насоки:

-първо сваляш прозореца до оказаните места и развиваш стъклото от водачите

-издърпваш го нагоре и го залепяш с тиксо, за да не падне във вратата и да се счупи

От там нататък е лесно.

http://elsaweb.spaghetticoder.org/doc/C ... 34464935/3

-Механизма е захванат с 4 болта за вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, миналата седмица, правих същото упражнение. Счупи ми се водач на предно ляво стъкло, а след опита ми за вдигане се намачкаха и две от въжетата. Наложи се смяна, като цената която ми казаха за нов стъклоподемник бе 136 лв в ЕТ. Съответно и аз реших да ги ремонтирам.

Посочвам ти нещата, които при мен се объркаха, за да ги избегнеш. Първо, когато правиш новите жила е важно много точно да спазиш дължините на въжетата и същите да не са прекалено обтегнати. Второ трябва камбанките на въжетата да са много добре карбовани иначе се късат, въпреки, че на пръв поглед изглежда, че няма голямо усилие върху тях. Трето водачите също са от значение и трябва да сложиш абсолютно същите. Аз също опитах със смяна само на жила, но майстора, който ми прави въженцата не бе спазил и трите неща, които описах по - горе и в крайна сметка резултата бе повторно сваляне на целия механизъм.

Проблема го реших, като изпратих целия механизъм в София в "Bulauto-lada" и там момчето ми смени въжета, ролка и водач, което ми струваше 35 лв с работата. За момента всичко е наред със стъклото.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагате по евтини к-ти по 100-на лева и не си губите времето. Двес водач, утре водач, после жилото...те механизмите станали на 10-15 години от джъткане все нещо се троши...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагате по евтини к-ти по 100-на лева и не си губите времето. Двес водач, утре водач, после жилото...те механизмите станали на 10-15 години от джъткане все нещо се троши...

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!

Мога да похваля стъкларите на Багети Ауто по препоръка на колегата t_stan

Смениха скъсаните ми жила с нови на двете ми врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - И при мен се скъсаха оригиналните жила на стъклоповдигача на Шофьорската врата. Реших да взема чисто нов комплект, от "Bulauto". Изкара един месец, без три дни. "Имат" Гаранция един месец, която не ми признаха. Изпратиха ме в жилищен комплекс Княжево, да ми я ремонтират, във фирма "Микрон - Доцев, EООД". От там ми дадоха 2 години Гаранция с Гаранционна карта. За сега, вече около половин година, няма проблем, ако изключим, че от време на време, много подозрително пука нещо, като се използва по предназначение електрическото стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.