Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за лаптоп ;))


димон

Recommended Posts

И аз да попитам нещо за DELL Inspiron N серия. Понеже не ми е силна страна IT областта ще се изразя малко смешно.

На стария ми HP имаше една вертикална ивица в онова квадратче с двата бутона изпълняващо функция на мишка, която играеше роля на скрул бутона на мишката. На този DELL няма таквоз чудо или поне не е нарисувано. Може ли някак си да се активира таз работа или не ?

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам нещо за DELL Inspiron N серия. Понеже не ми е силна страна IT областта ще се изразя малко смешно.

На стария ми HP имаше една вертикална ивица в онова квадратче с двата бутона изпълняващо функция на мишка, която играеше роля на скрул бутона на мишката. На този DELL няма таквоз чудо или поне не е нарисувано. Може ли някак си да се активира таз работа или не ?

:D

 

Тц... там е реализирано с два пръста - мултитъч един вид, без значение в коя зона на тъчпада... Онова квадратчето му се вика "touchpad"/тъчпад/. Ивицата при HP-тата много ми допада, на моят е така, но на по-новите вече ги правят с два пръста като дръпнеш - то скролва.

 

Поздрави

 

ПП: При тези, разграфените и т.н., без физически изпъкнали бутони - имаш реализация с два пръста едновременно (хоризонтала или вертикала - така работи синаптикс тъчпад-а /synaptics touchpad/):

HP_Envy_17_touchpad.jpg

 

При старите /другия модел/ ти е ясно:

rh_hp_hdx16_touch_pad.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето touch pad-ове са multi touch и можеш да скролираш използвайки два пръства вместо един. Но май екстрата е налична от Win 7 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, сега слагаме драйвери, че явно това е проблема ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на колегите за отговорите. Шафте, златен си . =D> С това ехе , което ми прати взех да скрулирам като луд - и хоризонтално и вертикално. Мнооо доволен !!!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на колегите за отговорите. Шафте, златен си . =D> С това ехе , което ми прати взех да скрулирам като луд - и хоризонтално и вертикално. Мнооо доволен !!!

smile159

 

Няма проблеми :) Все пак и с такива работи съм се занимавал/ се занимавам...

 

Иначе лаптопа му е N5110. :) Бива ги по принцип - доста добре се държи и убунту-то на тях...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При малко повече старание може да правиш и zoom in/out с пръстчета.

Интересна е и "точицата" в горния ляв ъгъл (снимката на Shaft). Виждал съм я на HP лаптоп. С тази "точица" се включва и изключва тъчпада :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... С тази "точица" се включва и изключва тъчпада...

...с двойно почукване (вкл/изкл) ;)

 

Първият път, когато го изключих нямаше отключване - не знаех как :D

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

с пръстите по тъчпада има и доста други глезотийки - zoom, разглеждане на снимки, даже самото скролиране е по-удобно като например като скролираш надолу и почваш да въртиш пръста по часовниката стрелка и така напрактика безкрайно скролираш (съответно нагоре и обратно на часовниковата стрелка). Има и други, но не ги ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.