Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване и климатик


akinava

Recommended Posts

Изчезна ми централното заключване преди две седмици и от тогава си я заключвам с ключ,обаче се замислих дали няма да почне да ми прави проблем това и почнах издирване как да го оправя.Фелиция 1997 комби ,доколкото разбирам централното е електрическо и досега само съм го заключвал с алармата,след няколко питания разбрах че 90% е сигурно проблема трябва да е в шофьорската врата ,в момента търся схеми на цялата работа имах бях си свалил ама са изчезнали от компа останали са само снимкинте който съм правил за бушоните защото ги нямах написани кой за какво е и си ги бях търсил.Та малко помощ няма да ми се окаже ненужна мерси ..

Като офтопик искам да попитам за климатика само трябва да го напълня пак или трябва да му се прави някакъв преглед ,питам защото имах климатик 4 години ама вече няма фреон предполагам и трябва да се пълни отново ,защото на дълъг път без клима направо си е убийствено по тези жеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изначало -дали е здрав предпазителя , съответно захранването на модула за централното и след това търси проблема във вратата в електрическя контакт на ключалката ,, отвори - затвори".

А само от шофьорската врата ли действа централното с ключа?

При Фелата нямам спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като офтопик искам да попитам за климатика само трябва да го напълня пак или трябва да му се прави някакъв преглед ,питам защото имах климатик 4 години ама вече няма фреон предполагам и трябва да се пълни отново ,защото на дълъг път без клима направо си е убийствено по тези жеги

А къде ти е отишъл газа? Най-добре отиди в сервиз за проверка на плътност на инсталацията преди да се набуташ с пари за зареждане. Ако има пробив можеш да си го пълниш и всеки ден с нулев ефект.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заключвате колата с дистанционното на алармата,тя подава ли звуков сигнал за заклучване ?(ако не проверете предпазителя на алармата,ако не вижте дали отива ток до там.Може и в нея да е проблема или в модула за централното.) Светва ли св.диода на дистанционното след като натиснете някой от бутоните?(може да са заминали батерийте или да има проблем в самото дистанционно)Когато заключвате колата с ключа от шофиорската врата всичките ли врати се заключват или само шофиорската?(ако се заклучва само шофиорската . При отворена врата проверете маншончето между купето на колата и вратата и дали проводниците там не са изгнили и скъсани,ако там са здрави свалете кората на вратата .Погледнете дали някоя от буксите да не е хлабава.Откопчайте буксите погледнете да не са се окислили вътре , защото на много от колите отворите за изтичане на конденза или вода ако влезне във вратата са запушени и там се насабира вода . на пинчетата в буксата се получава окис не дават хубав контакт и следователно до машинката не стига ток и тя не работи.)Ако е нещо от изброените неща драснете 1 ред.Надявам се да съм ви бил полезен. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изначало -дали е здрав предпазителя , съответно захранването на модула за централното и след това търси проблема във вратата в електрическя контакт на ключалката ,, отвори - затвори".

А само от шофьорската врата ли действа централното с ключа?

При Фелата нямам спомен.

 

 

при фелиция 97-ма комби,На предните врати е с управляващи машинки , не знам за другите модели :) може да се отключва и заключва от 2 те страни с ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата подава звуков сигнал за заключване като ползвам дистанционното ,проверен е и бушона при бушоните отдолу под жабката дясната седелка ако не греша N17 15-ет ампера.Имам си две дистанционни и двете не отварят или затварят съответно.С ключа отключвам дясна или лява предна без проблем ,забелязъл съм обаче едно нещо като отключа дясната врата чувам някакъв звук около волана може и да е в лявата врата ,в лявата не съм го чувал като го правя ама трябва да е тихо и да се заслушам нещо все едно подава ток нанякъде и се опитва да отключи ама само дотам.Сега отивам да проверя маншончето и други неща на двете предни врати.

Доколкото знам от проучване на Ауто Билд казват за климатика ,че е нормално годишно да изчезва до 15% от фреона на колите затова питах и за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици се мъчих със спонтанно изчезнало централно , но на Опел Астра и като теб започнах от врати , кабели и на края се оказа слаб плюс на захранване на модула за централното заключване ... разрови под таблото с уредите (мисля , че там беше модула за ЦЗ) ... като го намериш провери напрежението с включен модул и с изключен и ако има голяма разлика проследи снопа да няма някъде прекъсване на кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.