Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте от нов колега


Recommended Posts

Принципно застрахователната стойност не ме спасява... Спасението е да намеря части втора употреба на добра цена, понеже за подмяна са доооста неща. :( Таблото с възглавниците и коланите в сервиза са ги намерили, но ще трябва да помагам и аз... Дано се намерят части. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Metodiew

    33

  • димон

    9

  • lubomirov1985

    7

  • ivand911

    7

Най-много писали в темата

Някой те е изхвърлил извън пътя? Номера записахте ли го? Застраховка? Нищо не разбрах , тук стиви пак се е отплеснал нещо. Колегата е с блъсната кола, тук се говори за музики,гуми и други чудесии????

Щетите няма ли да се платят от гражданската отговорност на тоя дето те е избутал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дето ме избута избяга без изобщо да му пука какво е станало с мен... Пък аз не видях номера, щото бях зает да се чудя къде да отида и как да се ударя по-леко... Ама хич не е леко. :cry: Като гледам няма голям избор на такива коли на части та се чудя какво ше правя... А от каското искат да я обявят тотал, ама аз пак ше направя всичко възможно да я направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дето ме избута избяга без изобщо да му пука какво е станало с мен... Пък аз не видях номера, щото бях зает да се чудя къде да отида и как да се ударя по-леко... Ама хич не е леко. :cry: Като гледам няма голям избор на такива коли на части та се чудя какво ше правя... А от каското искат да я обявят тотал, ама аз пак ше направя всичко възможно да я направя.

 

Човеко, щом ще я обявяват за тотал - не се занимавай с глупости. Взимай парите и бягай. Пусни снимки, ако имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си заслужава, друг такъв двигател в това състояние едва ли ще намеря... А за тотал искат да я обявяват, защото с нови части парите дето те ще платят съвсем няма да стигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се впускай в ненужни упражнения и гимнастики. Щом дават тотална щета, взимай си парите и си търси нова кола. Блъснатата никога няма да стане като някоя, която няма удари. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е вероятно застрахователите да ти дадат сравнително малък % (не толкова колкото очакваш) от застрахователното обезщетение, защото има останали много запазени части. smile049

Останалото се продава за части (на морга или физическо лице).

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей за един двигател да робуваш на колата. Ако дават добри пари, направо взимай друга - ще си спестиш и време и нерви. А и нали в тази нямаше неща които ти би искал да има. Затова друга с екстрите които искаш и директно сядаш и се возиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли да се спазариш да я обявят на тотал, ама да ти я оставят. Така, ще вземеш наистина по малко пари за нея, но двигател, трансмисия и т.н. си остават при теб, щом са толкова добри...

 

Във всеки случай, аз не бих я правил! Кола която застрахователите пишат на тотал, да се прави няма никакъв смисъл. Никога не можеш да я опънеш както си е била... все нещо ще ти седи на криво, нещо няма да пасва и ще ти вади очите, всеки път щом я погледнеш. Не коментираме умората в метала и неизбежната промяна на геометрията...

 

Имай предвид и че съвременните коли са много по трудни за оправяне след сериозни удари, защото са на принципа як скелет и станиол около него. И подаде ли скелета, нищо вече не е като хората.

 

Аз бих се взел парите и бих си купил друга кола. Тази явно не е писано да е твоя, отначало не си паснахте...

 

Само предлагам де, да не ти е до главата подобна дилема... Добре, че хората са наред....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, най-вероятно ще я бракувам 8000лв не ми стигат само за части втора употреба... пък и не само. :( Някой може ли да ме насочи дали мога да я дам някъде и колко пари да и искам. Нямам къде да я прибера за да я продавам на части, затова трябва да я дам цялата в това и състояние, колко пари горе-долу да и искам ? Ситуацията никак не е приятна. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай хората от сервиза на застрахователя, където са ти правили огледа. Не казвам самия сервиз да я купи, а че около тези сервизи се навъртат подобни купувачи. И моргите изкупуват ударени автомобили. И в мобилето може да направиш проучване за цените и да пуснеш обява. Мой приятел преди 3 год. я продаде още в сервиза за 5 000 лв. (Тойота Авенсис, странично ударена), което си е много голяма сума в наши дни.

Успех!

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много съжалявам за случилото се. Колата изглеждаше много добре. Както казаха по-горе колегите най-важното е че няма пострадали хора. Жалко, че е пълно с такива келеши, които застрашават ежедневно живота и здравето на нормалните хора.

 

Иначе Сами (bega4kata) мисля, че беше пуснал преди време една тема за възстановяване на една Шкода Октавия 2 след катастрофа с много снимки. Колата беше станала като нова. Мисля, че темата се казваше "Прераждането на Щурек", но нещо не я намирам.

 

Не е лошо ако намериш човек, който да я купи за разпродаване на части да му вземеш и телефона и да го пуснеш в темата (или още по-добре в отделна тема в раздел Продажби). Сигурно доста колеги от форума ще се възползват.

 

Поздрави и дано скоро си намериш достойна заместница на Окти-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама не ! Днес просто смених сервиза (няма да ви казвам къде беше до сега) и ми дадоха добри надежди да се вместим в сумата, а и намерих доста важни части на изгодна цена и ще направя всичко възможно да оправя колата !!! От утре се почва тежката задача, стискайте палци, колата наистина си заслужава да се възстанови, няма нищо сериозно, което да е засегнато. А тя може да пробяга още мнооого хиляди километри. Силно се надявам всичко да се оправи !

 

П.П Майната му на подлакътника ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Доста хора наричат Фантома-а 9-тата серия на БМВ.

...

Бегъл поглед върху интериора на двете / Фантом и 7-ма серия / и ти става ясно коя е по-истинската кола. Ролс е автомобил за снобари.

...

Нито има същата динамика, нито пък има топ технологиите на БМВ, които са в последната 7-ма серия. Освен това, Ролс е кола за тоя дето седи отзад, а не за шофьора. При БМВ е точно обратното. И не е случаен слогана "Радостта от шофирането". Дори президента на топ производителя Тойота направи подобна констатация.

 

Толкова глупости в един пост отдавна не бях чел! Къде си тръгнал да сравняваш Ролс със BMW !??!?! Каква динамика те гони?!?! В Ролса се гони само едно -комфорт! Всякакви "динамични" изпълнения са му противопоказни! Единственото за което съм съгласен с теб е, че Ролса е за тези които седят отзад ... и си пият уискито докато ги возят. И те хич не искат "динамично" да им бъде разсипано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втори път искам да помоля някой да сложи катинара на темата, напълни се с ученически спорове, дето крайно не им е мястото тук и се загуби целият смисъл !

 

smile149

 

Колега, темата Ви е разчистена.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо, що не земете да я изтрийте тая тема, бе ! На човека му се реве , те му честитят и акъли му дават кво да праи... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата иска темата да я няма или да се заключи - нека ми пусне едно ЛС и ще се съобразя с желанието му. Колега b.4er, премахнах поста Ви, за съжаление, все пак колата е сериозно катастрофирала малко след като колегата я взе, затова... smile049 smile027

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Колеги, нужна ми е малко помощ. Колата вече се движи на собствен ход (но само в сервиза засега), но ми светят лампата за хидравликата, лампата с акумулатора и климатика не работи. Казаха ми, че не достигал достатъчно ток до компресора, но проверихме цялата инсталация, която беше ремонтирана и всичко е идеално. Въпроса ми е дали проблема с лампите на хидравликата и проблема с климатика не се дължи на това, че алтернатора не зарежда, понеже до колкото знам хидравликата е на някакъв електрически принцип ? Май малко се оплетох, дано сте ме разбрали... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо търсиш повреда в инсталацията? Може просто компресора и хидравликата да са пострадали при катастрофата, както и да има подобен проблем с алтернатора и за това да ти греят лампичките. Те проверени ли са дали работят коректно? иначе щом сте проверили цялата инсталация, предполагам не сте пропуснали всички релета и бушони, които имат отношение към не работещите агрегати. А не е изключено и само алтернатора да не е в час...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това питам, и тая надежда, че поне проблема ще е само на едно място. А повреда в инсталацията търся, понеже беше доста пострадала... Силно се надявам най-малкото с хидравликата да няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай при запален двигатен на място пълен ляв после пълен десен или обратното беше, би трябвало да ти изгасне лампата за хидравликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгасили са лампата колега, сега проблема е в алтернатора. Свалят го да го тестват и работи перфектно, ама като го качат на колата не зарежда. Явно има някъде отечка, силно се надявам тези дни да я намерим. Иначе колата е готова... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, имам развитие по въпроса с колата. Искам да ви споделя, макар и да не ви интересува. :oops: Колата вече е в Еуратек, Надежда. Оказа се, че компютъра е за смяна. Проблема беше, че не искаше да включва подгряването или го включваше от 30 - тия път даване на контакт, а оттам и колата спря да пали. Тук е момента да благодаря и на момчето дето ми прави диагностиката в Еуратек, много свестен и съпричастен с проблема и намирането на най-евтиното му решение (като му дойде времето ще драсна и в темата за белия списък :) ). Плюс проблема с изгорялата малка перка на радиаторите и почти работещия климатик колата е почти готова, с което искам да се похваля (пу да не ми е уроки). :) Само мааалко доизкусуряване на някои дреболии и още малко нерви. Надявам се около средата на следващата седмица колата вече да е по улиците. ;)

 

П.П Счупи ми се ампулата на имобилайзера, точно там дето се хваща за халката на ключодържателя, предполагам и някои от вас са с такива ампулки, понеже предполагам е фабрично, или не ? Къде могат да ми направят нова или поне някакво компромисно решение на проблема ?

 

Ето така изглежда колата сега:

 

Тук съм си снимал и пръста... smile049

 

664937.jpg

 

664938.jpg

 

664939.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.