Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно Skoda Fabia 1.6TDI-CR90 и странни обороти!


mstyle

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам странен проблем (всъщност...не знам дали е проблем...за това събирам инфо по въпроса.) Забелязах, че когато си я карам и ръчкам повече...примерно до 2500-3000 оборота, по-бързо ускорявам, спирам и т.н. колата на моменти започва да работи по-странно...да вибрира странно и да издава един неравномерен шум...нещо, като неравномерно работене на двигателя /това по време на стоене се усеща най-много, а при движение по-малко!/ Тогава гледам и стрелката на рев метъра почва да трепери...ту на горе, ту надолу. Колата не ми се е случвало да се изгаси сама до сега. Сипвам и нафта само от EKO и понякога от ОМВ (Може да е от нафтата и мисля, като свърша тази...да пробвам с Premium или Maxx или квато е там по-хубавата от Еко и ОМВ, но не вярвам...това да е проблема!)... Притеснява ме факта, че не съм забелязал да се получава това неравномерно работене и вибрации, когато я карам кротичко на 1500/2000 оборота, но може и да е съвсем случайно...просто ми направи впечатление най-много след като съм я ръчкал.

 

Да кажа, че става дума за Skoda Fabia HatchBack юни 2010. Колата е взета на 70 000км. върви без проблеми и като цяло съм навъртял повече от 3000км за няма и месец! Предстой ми смяна на масло след 1000км. друго не се сещам, като допълнително информация. Ще се радвам, ако дадете идей от какво може да е. Благодаря ви предварително! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай диагностика да видиш какво е. Сменвал ли си редовно филтъра на нафтата? И на студено като запалиш прави ли го това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не съм сменял...Зимата не съм я карал...от скоро я имам колата...месец някъде. Така ми я дадоха от ЕураТек. Казаха ми да не се притеснявам, че всичко са проверили и всичко било наред по колата. Направи ми впечатление, като ходих да ми оправят корите под купето, че едното момче от сервиза ми гледа сервизната книжка и спомена нещо за горивния филтър...и че на 60 000км се сменял по принцип...а тя колата е на 73 000км вече! Утре ще я закарам да я видят и направо ще им кажа да ми сменят масло, маслен филтър и горивен филтър!!! УжасТтттт!!! :( :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мисля че с нашата нафта е добре на 30 000 да се сменя филтъра, 60к ми се струва прекалено много. Тия от шкода така препоръчват и лонг лайф сервиз да сменяш масло на 25к, което си е лудост според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем на 1.6 CR но 75hp 2011г. При мен даже когато я настъпиш до 3000-3300 оборота и натиснеш съединителя в повечето пъти изгасваше. Колата беше чисто нова и проблема се реши със смяна на софтуера. Даже се сещам и за един въпрос. Колата е на брат ми и той твърди ,че сега върви много повече от преди. Възможно ли е да са и сложили софтуер на 90HP?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя така ли шуми постоянно тая кола? То помпа дюзата има по-добър звук. И колата трябва да им сервизна книжка щом е от ЕТ. Виж там какво е сменяно и какво не е. И в ЕТ сигурно имат цялата сервизна история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tя колата е много тиха...както в купето, така и навън. Шума е засилиен поради факта, че забивам микрофона на камерата под калника! Иначе си работи нормално...освен, когато почне да прекъсва и вибрира така. :) Гледах сервизната книжка и видях, че е сменян въздушен и горивен филтър на 2 пъти...един път на 30к км. и едни път на 60к км. :) Така, че това с горивния филтър отпада за сега. ;) Сещам се да добавя още нещо, като допълнително инфо. по принцип често ми се случва да смесвам нафти от OMV и ЕКО...тоест не чакам да ми свърши нафтата и да сипя нова...ами си сипвам ту от ОМВ, ту от ЕКО...не знам дали има значение това, но го споделям. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филтъра за сажди се почиства затова като работи на място така трепти на баща ми има същият двигател като твоя и smile001 неговият така прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

След, като ми направиха преглед и комп.диагностика в ЕураТек...се оказа, че колата няма проблеми. От ЕураТек ми обясниха, че това, което на мен ми се струва странно или проблем...всъщност е нещо нормално за автомобила. Той минава в режим на изхвърляне на саждите...това е когато не се кара извънградско и на дълги разстояния, а само на къси и кратки разстояния. Компютъра на колата вдига оборотите на двигателя и сам се опитва да нагрее, за да може да изкара саждите. Препоръчаха ми поне веднъж в месеца да я изкарвам на извънгадско и да я продухвам...тоест да я карам поне 15-20мин. с над 1800-2000 оборота на 4та или 5та скорост, за да може да си изкара саждите. Направих така, както ми казаха и найстина има ефект колата скоро не ми е правила тия номера с оборотите. :)

 

Навъртях 5000км. от както съм я взел преди 2 месеца...много съм доволен от колата! След диагностиката и разгадаването на тоя случай...вече съвсем никакви притеснения и грижи нямам. :)

 

Поздрави,

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

След, като ми направиха преглед и комп.диагностика в ЕураТек...се оказа, че колата няма проблеми. От ЕураТек ми обясниха, че това, което на мен ми се струва странно или проблем...всъщност е нещо нормално за автомобила. Той минава в режим на изхвърляне на саждите...това е когато не се кара извънградско и на дълги разстояния, а само на къси и кратки разстояния. Компютъра на колата вдига оборотите на двигателя и сам се опитва да нагрее, за да може да изкара саждите. Препоръчаха ми поне веднъж в месеца да я изкарвам на извънгадско и да я продухвам...тоест да я карам поне 15-20мин. с над 1800-2000 оборота на 4та или 5та скорост, за да може да си изкара саждите. Направих така, както ми казаха и найстина има ефект колата скоро не ми е правила тия номера с оборотите. :)

 

Навъртях 5000км. от както съм я взел преди 2 месеца...много съм доволен от колата! След диагностиката и разгадаването на тоя случай...вече съвсем никакви притеснения и грижи нямам. :)

 

Поздрави,

:)

:smt018
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.