Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тунинг на Yeti с двигател CFHF


stelibg

Recommended Posts

Какви са възможностите за вдигане мощността на Skoda Yeti 4х4 110 к.с. Кода на двигателя е CFHF. Целта е да се "поправи" един от компромисите при закупуване на "наличен" автомобил :)

 

Само софтуерен тунинг или си трябва и смяна на части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш в предвид, че този двигател го слагат само на YETI и TIGUAN, защото 1.6 TDI 105 коня е твърде тромав за тях, можеш да предполагаш, че този двигател е на 99% еднакъв със 140 и 170 коньовите, като по всяка вероятност дори турбото му е като на 140 и е скопен само софтуерно. Като добавиш и това, че един дилър на шкода ме убеждаваше да взема 110 и да му сложа power box и щял да стане 140 и даже гаранцията му нямало да отпадне ............

Но най-добре питай направо някой който се занимава с това, например http://www.adler-auto.bg/ на JETTA-та съм с чип от него и съм изключително доволен, чакам само на YETI да му мине гаранцията и ще го запозная с Богомил smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

pmirchev - 1.6 TDI 105 коня пък се слага точно на Йети-то. По-точно на GreenLine версията. Просто в БГ поради липса на каквито и да е облекчения за еко-версиите Еуратек изобщо не я внасят.

 

А по спецификация 1.6 дизела прави 0-100 с 0,1 секунди по бавно от 2.0 110 коня. Тоест забележима разлика няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pmirchev - 1.6 TDI 105 коня пък се слага точно на Йети-то. По-точно на GreenLine версията. Просто в БГ поради липса на каквито и да е облекчения за еко-версиите Еуратек изобщо не я внасят.

 

А по спецификация 1.6 дизела прави 0-100 с 0,1 секунди по бавно от 2.0 110 коня. Тоест забележима разлика няма.

 

няма разлика освен "изразът" 4х4, гумите енерджи (сцепление) сейвър, и 20 мм по-нисък просвет, а само 4х4 при 110 коня добавя 0,6 секунди smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под няма разлика визирах израза ти:

 

защото 1.6 TDI 105 коня е твърде тромав за тях

 

Иначе това Грийн Йети е толкова безсмислена кола като изключиш заигравката с "Еко"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под няма разлика визирах израза ти:

 

защото 1.6 TDI 105 коня е твърде тромав за тях

 

Иначе това Грийн Йети е толкова безсмислена кола като изключиш заигравката с "Еко"

 

Като изключиш заигравката с това "Еко" 1.6 TDI CR 105 коня си е твърде тромав за тази кола.

Един колега кара JETTA с тая моторетка и ти казвам, че много тромава и от 2-ра на 3-та ако се замоташ малко ти се налага отново да се върнеш на 2-ра .........

Но както и да е темата е за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Много правилно е казано: " Целта е да се "поправи" един от компромисите при закупуване на "наличен" автомобил  :)". За да се избегнат такива неща, типично БГ стил, просто си купуваш каквато искаш и ако няма чакаш да ти доставят. Иначе след това, както в дадения случай: на калпавия х... космите му пречат, с извинение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+60к.с. може безопасно да се постигнат софтуерно даже.

Даже може и 65к.с. :P

Даже и ДПФ-а ще живее по-дълго. :eusa_liar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Заинтригувахте ме :)

Ще се радвам да ми предложите цена за интервенцията, и откровен отговор  на въпроса "Заслужава ли си" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заинтригувахте ме :)

Ще се радвам да ми предложите цена за интервенцията, и откровен отговор  на въпроса "Заслужава ли си" :)

 

Да, заслужава си! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Не го мисли, няма да си я познаеш!

Убеден съм. Само добри отзиви за двамата майстори на ремапа. Сега чакам "оферти", защото преди година и половина цената беше като за половин тон нафта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.