Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене при пуснат климатик


STUCI

Recommended Posts

Колеги здравейте.Днес в жегите пуснах климатика на фабийката,и за мое учудване се появи някакво виене,което го има и в движение и на място.Някой имал ли е такъв проблем и от какво може да е? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а филтъра на купето,кога си сменял :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От филтъра няма да вие,се пак махни го под жабката е. Да не е шаибата на компресора/където минава ремъка/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми виеше перката на парното, докато не смених филтъра в купето и се оправи :) Преди седмица беше почнала да скърца/вие клапата за въздуха при движение (при насочване към стъкла, пътник, крака и т.н., докато се движеше скърцаше силно), но и тя се оправи (сама)...

 

Какво е виенето точно?

 

Поздрави

 

ПП: Сега видях, че си писал "при пуснат климатик"... при мен си беше винаги :) А ако е само при пуснат климатик - не е от филтъра. Заради него би било винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагери? Ремъчни шайби? (нали компресора ти е през ремък?!) Съединител на компресора?

Само предположения - но щом шума е по-характерен - това са местата, за които се сещам.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от перка със сигурност,по скоро е като виене на ремъчната шайба или някакви лагери.Като давам газ вие по силно,а и чат пат виенето ги няма.Филтъра на купето го смених преди 10 000 км,а и скоро го тупах от боклуците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да посетиш сервиз за климатици. Нека ти проверят количеството хладилен агент. При малко количество на "фреона" комресора работи шумно (виене), макар че продължава да охлажда.

Не отлагай дълго и сподели резултата ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да посетиш сервиз за климатици. Нека ти проверят количеството хладилен агент. При малко количество на "фреона" комресора работи шумно (виене), макар че продължава да охлажда.

Не отлагай дълго и сподели резултата ! :D

Наскоро имах такъв случай - нехарактерен шум при пуснат климатик. Вярно, колата не беше шкода, но причината беше липса или намалено количество на хладилния агент. След дозареждане, шума изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре ще е да проверя количеството на фреона,дано да е от него.Благодаря за мненията,ще споделя резултата,след като посетя сервиза за климатици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е от него колега,и на двете фабии имам тоя проблем,и двете са с чисто нови филтри и заредени климатици преди дни..и двете вият и бучат..ще следя темата ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На мен ми виеше на 4 степен. След смазване на вентилаторчето в ЕТ, проблемът беше решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, моля Ви за упътване как се стига до вентилаторчето. Моето също има нужда от смазване но не успях да намеря пътя до него от първия опит :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.