Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтър HERTZ DX 200


Recommended Posts

Вчера монтирах HERTZ DSK 165 система във задните врати, но след като сглобих всичките кори установих, че няма "бас" на говорителите.Знам, че принципно е по-добре така, но тъй като нямам отделно субуфер трябва говорителите да го изкарват.Какво мога да направя:

1 - Да махна DX 200 филтъра (долният на схемата) и да свържа говорителя директно към аудиото.

2 - Да сложа друг филтър който да филтрира само високите честоти, които се поемат от пищялките.

 

Въпросът ми е дали има изобщо смисъл да правя второто?Ще има ли някаква забележима разлика?

 

 

ПП: При разглобяването на корите на вратите, успях само 3 от 14 щипки да ги запазя цели... smile048 Дали е в мен проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да няма "бас"?

Ако например отвориш вратата и слушаш директно пред говорителите, звучат ли?

Ако да, но няма бас в купето при затворени врати, най-вероятно има грешка при свързването на "+" и "-" изводите на говорителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да няма "бас"?

Ако например отвориш вратата и слушаш директно пред говорителите, звучат ли?

Ако да, но няма бас в купето при затворени врати, най-вероятно има грешка при свързването на "+" и "-" изводите на говорителите.

Свирят си, но просто ниските честоти (тези които се предполага, че трябва да се изкарват от субуфер принципно) ги няма.Ако бях объркал поляритета на говорите не трябваше ли въобще да не свирят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си объркал + и - пак си свирят , но дефазират, което води до загуба на ниски честоти. На мен ми е по интересно тези филтри от каде ги извади. Аз имах навремето такива херцове и си спомням , че имаха само един кондензатор за пищялката..за мид баса нямаше нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си объркал + и - пак си свирят , но дефазират, което води до загуба на ниски честоти. На мен ми е по интересно тези филтри от каде ги извади. Аз имах навремето такива херцове и си спомням , че имаха само един кондензатор за пищялката..за мид баса нямаше нищо.

Филтрите са комплект с говорителите.Значи първо ще пробвам поляритета да го обърна още от евробуксата, пък ако не е от това ще пробвам без филтъра на мидбаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених плюса и минуса, но разлика в звука не открих! smile091 Явно не е от там проблема, а си е от филтъра.

 

И на двата говорителя ли го смени или само на единия? Ако сменил и на двата, пробвай само с единия. А после провери, като пуснеш и предната линия, дали баса се усилва или пак затихва. Ако затихва, ще трябва още веднъж да обърнеш + и -, но и на двата задни и тогава всичко трябва да си дойде на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двата говорителя ли го смени или само на единия? Ако сменил и на двата, пробвай само с единия. А после провери, като пуснеш и предната линия, дали баса се усилва или пак затихва. Ако затихва, ще трябва още веднъж да обърнеш + и -, но и на двата задни и тогава всичко трябва да си дойде на мястото.

 

Предните говорители не съм ги откачал.Процедирах по следния начин:

1)размених на лява задна + и -

2)от настройките на аудиото намалих предните

3)играх си няколко минути да сменям баланса лява-дясна и се заслушах за разлика, но нямаше такава.

4)обърнах + и - и на дясна задна но все още нямаше разлика.

5)усилвах ниските честоти от плеъра и пробвах с различни настройки на съотношението предни/задни - при предните (заводските говорители) ниските честоти си ги имаше.

 

Познанията са ми достатъчни за да мога да запоя няколко кабела от + на плеъра, през + на филтрите до + на говорителите.То, че се случва човек да сгреши - случва се, но след като пробвах да ги обърана си мисля, че това е наред.Ще трябва да махна едната кора ( :( гадост...) и да пробвам без филтър на мидбаса как ще е.Ако и тогава не се оправи си късам професионалната квалификация от техникума! :D За съжаление няма как скоро да го пробвам филтъра в една от лабораториите в университета, кои аджеба честоти филтрира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са разменени изводите от едната страна няма да се усети никакъв проблем, ако е пуснат звук само от едната страна :!:

Проблем има само ако са пуснати и двете страни.

---

Не е редно да се обръщат от страната на радиото, защото са два високоговорителя, а може само единия да е сгрешен.

Още повече проблема може да се прояви чак когато се пуснат и предните говорители.

Просто е задължително всичките четири басови говорители да са с правилна полярност.

За високите няма такова изискване, но е редно и те да са правилни.

---

Провери дали не са разменени двата филтъра :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са разменени изводите от едната страна няма да се усети никакъв проблем, ако е пуснат звук само от едната страна :!:

Проблем има само ако са пуснати и двете страни.

---

Не е редно да се обръщат от страната на радиото, защото са два високоговорителя, а може само единия да е сгрешен.

Още повече проблема може да се прояви чак когато се пуснат и предните говорители.

Просто е задължително всичките четири басови говорители да са с правилна полярност.

За високите няма такова изискване, но е редно и те да са правилни.

---

Провери дали не са разменени двата филтъра :-k

 

Филтрите не могат да се обърнат - конекторите на пищялките са по-тесни.

По-късно вечерта ще пробвам само задна дясна или задна лява да включа към плеъра да видя какво ще стане.Предните са си заводските и няма как да са объркани, но все пак ще пробвам без тях.

 

 

Аз в понеделник мог да ти дам едни чистонови филтри и да пробваш с тях.

 

Мерси за предложението, но първо ще пробвам без филтрите ако се наложи.Проблема е че нямам никакво време да разглобявам вратите и да махам/слагам филтри.То е малко глупаво така да си пиша без да правя нищо, но не мислех, че нещата ще се развият така....

 

Наздраве за най-готиният форум! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на хората които се включиха в темата!Проблемът е отстранен - HERTZ-а е на (6), окабеляването ми е на (6), а проблемът е в ето този "фланец" който явно опира точно в говорителя и му пречи.При сглобяването не съм го усетил, че опира и се надявам да не съм повредил говорителите...

 

027441749.jpg

 

Ако дойдете на някоя среща на НИМ или ОМВ ще получите по една студена бира!

 

ПП: Този път не счупих нито една щипка, след като си тунинговах домашно правеният инструмент... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.