Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размисли и страсти - детския празник и забраната за пушене


Recommended Posts

Честит празник на всички дечица и на всички които не пушат. Крайно време беше да се въведе тази забрана. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на дечора, да са живи и здрави. А за пушачите хич не ме Еб* да стават и да заминават. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За децата - честит да им е празника - да са ни здрави и щастливи и дано детството им продължи безкрайно.

За колегите - днес НАЛИ карахте със запалени фарове?

За пушачите - ще перефразирам Бирата - не ме е*т НЕпушачите - това, че съм пушач прави ли ме втора ръка човек? Не е ли дискриминация тази забрана? Ще ни затварят в стъклени буркани и ще ни показват като маймуните в зоопарка, а?

АЗ СЪМ НАРКОМАН - пристрастен съм към наркотикът НИКОТИН - убийте ме с камъни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За пушачите - ще перефразирам Бирата - не ме е*т НЕпушачите - това, че съм пушач прави ли ме втора ръка човек? Не е ли дискриминация тази забрана? Ще ни затварят в стъклени буркани и ще ни показват като маймуните в зоопарка, а?

АЗ СЪМ НАРКОМАН - пристрастен съм към наркотикът НИКОТИН - убийте ме с камъни.

 

Без да се обиждаш, но не си прав нито за секунда :) Аз, като съм непушач, не съм длъжен да ти дишам дрогата по улицата, нали? :) Монетата и тук има две страни. Дрогираш се с легална дрога - браво, само, че не искам и мен да дрогираш косвено - затваряш се в банята, правиш си подводницата и си дишаш сам там... Съвсем сериозно, аз не искам да дишам нечий дим излязал от устата/дробовете на някого, да ми се набие в лицето точно когато вдишвам свеж въздух! Не, Благодаря ;)

 

Та... дискриминации и глупости - ми то и наркоманите не ги обичаме много-много, нали? Защо там да няма дискриминирани? Затова, ако ще се тровите - тровете се самички, не по улиците, където има и деца, които после развиват астми (да, знам, че астма не се развива така, но допринася към 30-40% :) - знам го от личен опит)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е дискриминация, поради простата причина, че това е отрова и трябва, да бъде изолирана за да е по чист живота на околните. Щото аз като се нпивам тебе не те тровя а ти като пушиш до мен ме тровиш!

 

Дискриминация е примерно, ако си ГЕЙ лапаш пиш*и и те уволнят заради този ти слабост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит празник на дечицата и от мен! Да са ни живи и здрави! А на непушачите мога да кажа само ,че им завиждам. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие съвсем се отнесохте.... стига промиване на мозъци... Щото ако ще се захващаме с въздуха, дето го дишаме... и кой е виновен за това... със същия успех трябва да спрем всички коли, дето замърсяват повечко, щото са стари... и не отговарят на последната европейска норма... аре, нема нужда... в България много неща се правят чисто популистки... стари коли да плащат съмволични данъци без значение колко "замърсяват" за околната среда. Аз защо съм длъжен да трая някъв си, дето кара 30 годишна кола и да му дишам въздуха, дето излиза от гърнето без катализатор... Спрете малко и се замислете. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се хванете в ръце и да изкорените тази болест веднъж за винаги ми пишете за коли, ала бала. Да, но без транспорт не можем. С каруци и волски коли ли искате да се придвижваме? А пушенето? Каква е ползата от него, че не се сещам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. А пушенето? Каква е ползата от него, че не се сещам?

А каква е ползата от това да се продават цигари? smile048 smile048 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама вие съвсем се отнесохте.... стига промиване на мозъци... Щото ако ще се захващаме с въздуха, дето го дишаме... и кой е виновен за това... със същия успех трябва да спрем всички коли, дето замърсяват повечко, щото са стари... и не отговарят на последната европейска норма... аре, нема нужда... в България много неща се правят чисто популистки... стари коли да плащат съмволични данъци без значение колко "замърсяват" за околната среда. Аз защо съм длъжен да трая някъв си, дето кара 30 годишна кола и да му дишам въздуха, дето излиза от гърнето без катализатор... Спрете малко и се замислете. smile159

 

Ти май не си запознат много със забраната. Забраната гласи :

 

"" § 1. Член 56 се изменя така: „Чл. 56. (1) Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места. """

 

Колите които замърсяват въздуха са на открито, докато пушачите пушат и на закрито. Много просто но и много вярно. По заведения и улици - може да си пушете колкото искате. Но на закрито - край. Еи това пушачите (повечето - да не се обидят някои) са оперирани и имат ампутирано чувство за усет, съобразителност. Хубаво се тровите - но защо в едно заведение и аз трябва да дишам лай**** които Вие дишате? Да, всеки има право на избор дали да седне на дадено заведение или не, но не виждам защо ние непушачите трябва да сме ощетени за сметка на Вас пушачите. Все едно аз да вляза в едно заведение, да се из**ра по средата на масите - и да им мирише на всички. Същото е - 1:1. И едното смърди - и другото смърди. Само дето на Вас пушачите няма да Ви е приятно нали (не че и на мен или на непушачите ще ни е). И по Вашата логика трябва да кажа - е какво толкова е станало - вървете в друго заведение.

 

Така че, сравнението с колите е много неуместно. Няма ден да съм се прибрал от разходка по улицата и да ми вонят дрехите или косата на газове от коли - докато отида ли на заведение - 100% след това воня целия на цигари.

 

smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е ползата от това да се продават цигари?

 

Разни двуетажни-триетажни къщи на екзотични местенца, майбахчета, мерцедеси и други „каруци” на умни чичковци - всичко това придобито законно на гърба на слаби хора, които смятат, че пушенето е полезно и ги успокоява тая бавно-убиваща дрога... Друга полза няма. Да го наречем „подсигуряване на старините” на хората, които са в този бизнес и на техните семейства и деца до ххх коляно.

 

Ти не го ли знаеше това...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те па с'я забраниха пушенето на закрити места, но скоро ще легализират канабиса smile092 Така че - честит празник дечица :evil: Чичо ви Боби ще ви донесе малко "смола лековита" smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те па с'я забраниха пушенето на закрити места, но скоро ще легализират канабиса smile092 Така че - честит празник дечица :evil: Чичо ви Боби ще ви донесе малко "смола лековита" smile021

smile091 Подсещаш ме, че и никотинът, и тревата в много умерени количества, могат и да са полезни (второто не съм го пробвал). "Прекаленият светец и богу не е драг".

Обаче, от времето когато доста щъках по белия свят се убедих, че по-качествено се пие без тютюнев дим. Така че, аз съм пушач, който одобрява ограниченията.

Вчера честитих празника на малкия син(15 прави на 24.06). Отговорът беше - "Аре бегай бе..." smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те па с'я забраниха пушенето на закрити места, но скоро ще легализират канабиса smile092 Така че - честит празник дечица Чичо ви Боби ще ви донесе малко "смола лековита" smile021

 

smile091 smile091 Чичо Боби и за мен един фишек моля. smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как ще ме глобят ,че пуша в собствения си офис.Малоумия до безкрай. Там никого не карам да влиза насила.Пък и акциз нали си плащам!?! Честито на непушачите,докога незнам?! smile092

Ще се гърчим есента и зимата отвън, ама РЯДКО! smile092

п.п. И на мен ми пречи Узото(мирише ми) но да искам да го забранят-НЕ! [-X :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как ще ме глобят ,че пуша в собствения си офис.Малоумия до безкрай. Там никого не карам да влиза насила.Пък и акциз нали си плащам!?! Честито на непушачите,докога незнам?! smile092

Ще се гърчим есента и зимата отвън, ама РЯДКО! smile092

п.п. И на мен ми пречи Узото(мирише ми) но да искам да го забранят-НЕ! [-X

 

Плащаш акциз ???? Ти изобщо знаеш ли за какво е акциза ? Къде е пушенето - къде е акциза ?

За офиса ти - пуши си, никой няма да те спре. Това е неуважение към клиентите Ви които влизат и към евентуално някой партньор или посетител. Но това ти го каза сам на какво се дължи - на "Малоумия до безкрай" - проявена от Ваша страна обаче.

 

п.п. Аз също не харесвам и не обичам Узо - но никога не ми се е случвало да мириша аз целия и да ми миришат дрехите на Узо - нещо което за цигарите не мога да кажа.

 

п.п.п. Никой не Ви кара да се гърчите зимата и есента - това е Ваш избор. Като не искате - не го правете. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е ползата от това да се продават цигари?

 

Разни двуетажни-триетажни къщи на екзотични местенца, майбахчета, мерцедеси и други „каруци” на умни чичковци - всичко това придобито законно на гърба на слаби хора, които смятат, че пушенето е полезно и ги успокоява тая бавно-убиваща дрога... Друга полза няма. Да го наречем „подсигуряване на старините” на хората, които са в този бизнес и на техните семейства и деца до ххх коляно.

 

Ти не го ли знаеше това...

 

Поздрави

Венци, медала има две страни. В случая по-големия процент от продажбата прибира държавата, не търговеца.

 

Темата е и за дечицата, но за тях никой не пише... Хванахте се за това на кой на какво му миришели дрехите... Цяла България се е изсипала в София, което е голям фактор за задръствания. Я погледнете по тротоарите. Там ходят вашите деца и дишат газовете на разни стари кошници. Отделно на това, вие самите, дори на по-нови коли, с най-голямо желание демонтирате катализаторите. А сега се поровете в нета и вижте какво излиза от ауспуха на всяка една такава кола. И си направете сметка вашето дете какво диша всеки ден. След което се замислете не е ли време, при това ваше европейско мислене, да се въведе ограничение за движението на автомобили, примерно в 2 или 3 зони на града според емисиите. Защото вие/ние заведение можем да си изберем, но детето пак ще щъпука покрай колите. И не на последно място. От доста време голяма част от заведенията имат салон за пушачи и такъв за непушачи, вкл. с отделна вентилация. Така всеки има възможност да избира къде ще седне, заради което лафа "осмърдях се на цигари" отдавна не е актуален, освен ако нарочно не пожелаете да седнете в салон за пушачи. И тук идва поредната държавна простотия или по-скоро пародия. Със сигурност се е знаело, че ще се въведе подобна забрана. Защо тогава собствениците на заведения бяха накарани да платят хиляди левове за обособяване на отделни помещения и за допълнителна вентилация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеше се, че ще се въведе тази забрана още преди време. Но понеже ресторантьорите скочиха, че видиш ли ще фалират - им отпуснаха този гратисен период с така наречените "разделени помещения". Спокойно можеше вместо да се хвърлят "хиляди левове" за разделения, просто да не се допуска тютюнопушене в тези заведения. Така че, всички знаеха и си взеха сами решенията дали да разделят помещения или не. А и като знам начина по който работят всички заведения (без реален оборот) - точно за 1/2 месец най-много са си избили тези огромна инвестиция. И както всичко в тази държава - и разделянето беше толкова на ниво. Две отделни помещения например в сладкарница Неделя - само че с отворена врата. 2 пъти ставах и я затварях - и 2 пъти след мен някой я оставяше отворена. Е благодаря.

 

А за разделението - в Германия отдавна е така. С EUR4 i EUR5 само може да се влиза в центъра на града. Има камери които следят и стриктно се спазва. Но там център е много широко понятие - колкото половин София. И в крайна сметка - по тротоарите никога не ми е било гадно и гнусно да вървя - както ми е било в заведения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пушачите ми е любимо. С нетърпение чакам да почнат агресивни непушачи да ковладят пушачи и да предизвикват дрязги. Всичко оправихме вече, проблема с кучетата не съществува, смог-а в София е история. Крайно време е да си създадем проблеми, че скука.

Както винаги имам "странна теория" и по темата с цигарките(които без съмнение са си вреден навик и познатите ми които все още пушат биха ги спрели, но като вътрешно решение, а не - някой да им налага и аз адмирирам това именно)

Теорията ми е следната:

има три порока : пиене, пушене, жени/мъже.

Като "спрат" единия порок - ни тласкат към другите два.

Тъй като нямам никакво намерение да се хващам с алкохолизъм и курварлък, да бъдат така добри от здравното министерство да не преекспонират проблема с пушачите.

Само да поясня - който няма нито един от трите порока - не е за този свят и е светец. Аз не съм и смятам да продължа да живея на Земята, такава каквато си е. И да си пийвам биричка, уискенце :). Скоро може да се окаже, че и да смърдиш на алкохол е гадничко. Дори има вече опити да се забрани пиенето. Малоумни ли са? Пример - финландците - такива готини сериозни хора, ама - я елате ги вижте на какво приличат по Черноморието. :))

 

 

Честит празник на всички настоящи и бивши дечица :)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как събрахте две несъвместими теми в едно ... Добре, че поне раздела е правилния!

 

По темата за децата - да са живи и здрави и най-добре да не се сещаме за тях само на 1ви Юни!

 

По темата за цигарите - колко от пушачите отиват в компания след като брутално са се натъпкали с чесън или лук? Само дето миризмата на чесън и лук не се лепи по дрехите и косата ... Та мнението ми е че в затворено помещение пушене не трябва да се допуска. Но пък съм за специални места само за пушене. Т.е. в заведението не се пуши, но имаш малка стаичка в която да дръпнеш цигара, но без маси, столове и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момента със силното преувеличаване е силно застъпен при изказването на непушачите.

и аз не пуша ама нямам намерение да набивам на кол всеки който пуши. нямам абсолютно нищо против. тази агресия се насажда от медии и различни глупави организации. та преди 5 години кой беше чувал за понятието пасивен пушач ? миналата година били умрели цели 4,8 човека от пасивно пушене, ама в целия свят живеят сума ти милиарди всякакви шантави хора. то сигурно повече хора са умрели от задавяне с муха в супата. но не, пушачите са най-големия проблем на страната, трябва да ги запалим на клада или нещо подобно.

и мисленето че ресторантьорите са някакви магнати, които могат да си позволят всичко според мен е също толкова грешно. казвам го от опит. по думите на чичо ми (който има кръчма в Бургас) европейското и олипмиадата ще е криво ляво ок. но зимата най-вероятно ще си търси друга работа, направо са го заклали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за какво се спори и каква е драмата човек да помисли малко... Аз нито се позовавам на някакви си медии или други подобни глупости, нито слушам кой-какво е казал, нито кой-кога е умрял от цигари, защо и т.н. Мен ме интересува само това, да не влизам в стая, където имам работа за повече от 30 секунди и да не мога да си поема въздух(не, че ще ме е срам, ами защото няма да има), заради цигарен дим, или да ходя по улицата и пред мен "ходещият комин" да ме обгазява в лицето и аз да си затаявам дъха, докато изпреваря комина!

 

Нищо друго не ме интересува :) който иска да се трови - свободен е... не ми пука. Дали пушите на другия тротоар, дали пушите до мен и вятъра го носи настрани или където и да било - мен ме интересува да не ми се пуши в лицето - нищо друго! Също така не искам и да намирам повече фасове в хляба си, нито в кашкавала, нито в каквато и да било храна - че не са вкусни, пробвал съм вече! Там май-май... колите са за предпочитане да тровят храната пред олигавен горял фас или паднала пепел в хляба.

 

Като цяло, имал съм пушач 20 години до мене и знам много добре за какво става дума. Така и не се отказа/отказва от цигарите, защото никога не можело да стане. Това като нафтата - "...и 20лв/литър да я напра'ят, па че си карам колата".

 

Нито съм хейтър, нито се бъркам на другите в чинията/цигарата, ама не ми е ясно само едно - след като има оплаквания, че няма къде да се пуши зимата, разбираш ли, че ще е клинч вън - 'що не си купувате ушанки и шалчета? То нали, все пак, така са решили тия, които сте /не сте/ избрали в парламента, да "дискриминират" хората, като са ги записали в списъка "пушач" и няма излизане от него... :) Това е реторичен въпрос.

 

С добри чувства към всички! smile027

Поздрави

 

ПП: Аз като не пуша, когато ходя по улицата гледам да не преча на хората - т.е. не им пърдя и не им се оригвам (след като не пуша, само това остава като газове), за да замърсявам въздуха докато ходя... И пак да подчертая, не ги мразя тия, които пушат - просто ми писна да слушам оплаквания по цял ден "ами сега, къде ще пушим, малиии, света започна да се върти наобратно... ольиии... сега трябва да излизам чак вънкаа... еее... ууу... аа... ъ..." и други буквички от азбуката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два пъти тръгнах да пиша отговор, ама го изтрих. мисля, че няма смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля като шафт-който му се пуши да си пуши вкъщи или там където друг не му диша миризмите :)С извинение за примера възпитания човек като му се допърди не се изпърдява до другите, макар че същото е много по-естествено от пушенето струва ми се. Или като му се доправи секс с някоя жена, двамата не го правят пред другите, макар че има и такива случаи. Та паралеът с трите порока не ми се връзва, верно че не сме светци. Според мен да караш хората да ти търпят пороците е проява на егоизъм, несъобразителност и донякъде на простащина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.