Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мoля за помощ отностно реле за Фелиция.


Recommended Posts

Колеги ,моля който може да помага ,значи интересуваме релето за погревните свещи на "шкода фелиция 1.9Д" дали подава постояннен ток към свещите или грее некви секунди и изключва,че при баща ми грее постоянно тва реле и май заминаха 3 свещи от него!тц тц:( ](*,)

 

Молбата ми е кажете какъв му е принципа на действи и колко пари струва ново такова.

 

П.С Благодаря на всички предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрвеи колега не трябва да гре постояно слет запалването на двигатела гре някаде още 4,5 минути до като двигате заграе малко около 20,30 градоса поне моята е така засичал сам я с пробна лампа или казано 5,6 минути това е от мен успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрвеи колега не трябва да гре постояно слет запалването на двигатела гре някаде още 4,5 минути до като двигате заграе малко около 20,30 градоса поне моята е така засичал сам я с пробна лампа или казано 5,6 минути това е от мен успех

Значи въпросното реле работи докато позагрее колата но не повече от 5-6мин така ли да го разбирам?А колко пари върви ново такова ако някой има информация?

 

П.С въпросното реле за подгревните свещи вътре в купето ли се намира при бушоните и кой номер е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дота му е голяма цената до колко си спомям преди година питах в магазина шкода и като ми казаха цена штях да падна 600 лв намирасе от прет от лявата страна до бутуша една голяма черна кутия по добре го свали и си го огледаи да не е нагорял някои контактор по него или някое краче това е по добрия вариат спорет мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,абсурдно е да грее 5,6 минути.Според мен максимума е 1 минута и външната температура трябва да е поне -10.Мой съвет е да отидеш при някой жичкаджия да погледне релето,не е 100% ,че проблема е в него,не бързай с покупката .Релето може да се ремонтира!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При различните дизели е различно времето за подгряване - на Пежо 2,5 TDI ми грееше само 2 минути (бързогреещи свещи - фабрично), докато на Ленд Ровър 2,5 TDI грее 6 минути.

Най-вероятно е да си някъде по средата - около 4-5 минути.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дота му е голяма цената до колко си спомям преди година питах в магазина шкода и като ми казаха цена штях да падна 600 лв намирасе от прет от лявата страна до бутуша една голяма черна кутия по добре го свали и си го огледаи да не е нагорял някои контактор по него или някое краче това е по добрия вариат спорет мен

Бях във шкода то релетата са две!1ното е вътре в купето и е N104 и то управлява онова дето е в двигателния отсег и което е 274.00 евро днес бях във магазина на Шкода на бул.Васил Левски та ми каза че по-верочтно е това реле което в купето 104номер щото то управлява онова което при двигателя.Ще го сменя и ще видя какво ще стане.А отностно това колко грее ми казаха че релето не лампата на таблото изключва когато раб.температура на двигателя стигне 30-35градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради тези цени на повечето дизелови фелиции въпроса е решен с обикновен прекъсвач.

много правилно колега но при фелата дизел си требе някойкоито го е правил това упражнение че никак не е просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен със смяна на реле N104 което се намира вътре в купето под жабката!Въпросното реле управлява модула(реле) което се намира в черната кутия в двигателния отсег.Благодаря на всички колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

здравейте,колеги от 6месеца имам фелиция 1,9д и проблема е следния,когато колата е студена светва лампата за подгряване и колата си пали нормално,а когато е загряла и престои около половин час,давам на контакт лампатата за подгряване не светва и колата пали мн трудно,а ако изстине достатъчно да светне лампата за подгряване си пали нормално.Смених датчика за водата два пъти, също и реле187 и все същото.Другото което е незнам лампата за подгряване трябва ли да свети когато колата е загряла или само като е студена.Или светнели подгряването пали не светне ли трудна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.