Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно свирукане


Vladi-s-felicia

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Фелата ми мина през основен ремонт, но 2 неща още не са оправени. 1-вото е, че когато вали не иска да запали. 2-рото е, че когато вдигна около 100 км/ч започва да се чува едно леко свирукане като от лагер. С чисто нов съединител съм ! Когато намаля скоростта до 80 км/ч спира. Когато карам с повече от 100 - пак спира. Странно е ! Ако някой има на идея за какво става на въпрос - моля помогнете ! s_flag . и още нещо...извънградско ми изгори за 225 км 19.6литра. Това много ли е, при положение, че преди 4 месеца са сменени въздушен филтър, изпарител и т.н. ? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата сменихте ли я? Свирукането не е ли по-скоро около 2500-3000об. отколкото при 100км/ч. Ако това е разход на бензин, е малко множко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти на газ е що-годе нормален,ако си карал с около 100км/ч.Аз сега се опитвам да оптимизирам на моята кола разхода - започва от 6/100 но при 70км/ч.Все пак това е 1.3 мотор и от него не можеда се очакват чудеса откъм разход и динамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирукането изчезва ли като освободиш от скорост? Аз също имам някакво много тихо свирукване при този диапазон на килиметража, но като изключа от скорост и държа оборотите на същата стойност нарочно свирукането изчезва което значи, че идва от трансмисията и то само на 5-та. Опитай и ти тази проверка. Според мен това свирукане ако е съвсем леко си е нормален шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята свири на 5-та откакто я взех - само като подавам газ - когато я пусна по инерция не се чува. Предполагам, че е лагер - на такова ми мяза свиренето. Като стигна до смяна на съединител ще сменя целия комплект (преди е сменен само диска) и ще я видя дали пак така "пее".

Важното е, че не се отразява на вървенето - от 50км/ч мога да си включа на 5-та и си поема супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята свири на 5-та откакто я взех - само като подавам газ - когато я пусна по инерция не се чува. Предполагам, че е лагер - на такова ми мяза свиренето. Като стигна до смяна на съединител ще сменя целия комплект (преди е сменен само диска) и ще я видя дали пак така "пее".

Важното е, че не се отразява на вървенето - от 50км/ч мога да си включа на 5-та и си поема супер.

 

Твоята само на бензин ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С чисто нов съединител съм. Не съм я освобождавал от скорост, за да проверя, но ще го направя. Свири, когато мина около 40 км...иначе не съм я чувал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята свири на 5-та откакто я взех - само като подавам газ - когато я пусна по инерция не се чува. Предполагам, че е лагер - на такова ми мяза свиренето. Като стигна до смяна на съединител ще сменя целия комплект (преди е сменен само диска) и ще я видя дали пак така "пее".

Важното е, че не се отразява на вървенето - от 50км/ч мога да си включа на 5-та и си поема супер.

 

Твоята само на бензин ли е?

Засега да - 1.6 MPI - 780 лева ми е ГИ - трябва ми малко време за да ги събера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че понякога повече я слушам, отколкото карам тая кола! Какво стана колега? На място като даваш газ има ли го звука? Ако да, е верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре Вие в колите си нямате ли музика бре ... от де да знаеш моеже да и се привиждат Фаворити в тоз скоростен диапазон и да им подсвирква ... я волумето на макс , па като се разстърже , хлопа и т.н. ще видиш какво е било smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.