Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем с таблото, който се оправи сам


baitoz

Recommended Posts

Имам Skoda Octavia SLX 92kW - 1999

Вчера като я запалих изникнаха проблемите. Предходната вечер я бях карал и и нямаше нищо.

При завъртане на стартера от таблото се чува камбанен (на това го оприличавам) звук, оборотомерът показва за момент оборотите и забива на 0, след 15-20 секунди светва индикатора за маслото и започва да пищи плюс това и разходомера не работеше показваше 99.9. Масло има обаче. Иначе колата си пали и върви - никакви проблеми.

Като изключих акумулатора и го включих пак, от таблото се чува повтаряш се камбанен звук докато не дам на контакт - иначе няма никакви индикации за проблеми. И пак същата работа с оборотомера, маслото и разходомера.

Днес сутринта реших да я пробвам - всичко работи - оборотомер, не светва индикатора за маслото, разходомерът и той си работи. :-k

Дали от дъждовете не се намокрил някой датчик или някоя букса и е дала утечка? След най-големите дъждове и нямаше нищо обаче. Баси и майката. Ще я карам на диагностика да и видят логовете с грешките. А и този звук също не знам какво означава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсачката на форума работи, при това доста добре! Проблема е в таблото! Намери темите - има координати в тях на хората, които лекуват заболяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.