Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Два въпроса за Фабия 2


bahko1979

Recommended Posts

1-во да попитам някой знаели аджаба къде се намира казаня на маслото на сервото?Няколко човека оглеждахме по няколко пъти и не видяхме никъде нищо.Да не е да нямам серво?Иначе волана се върти лесно.Фабията ми е най-евтиният модел без екстри и затова взех да се съмнявам.2-ро мисля да я направя на етанол Е85 че по-евтин тук в Чехия.В България има ли такова чудовище по бензиностанциите и колко струва литър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има серво намира се пот преден ляв фар . ще видиш една черна капачка smile091

 

Добре,мерси ще проверя още сутрината преди да ида на работа smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое ляво?Срещу колата или от вътре?В ляво срещу колата под фара няма нищо а от другата страна е акумолатора и още 761253623745 жички кабели и глупости и не се вижда да има капачка или ако има такава ще е навряна на майната си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има само едно ляво. Под кутията на акумулатора ти е най-вероятно. Но ако нямаш проблеми, няма смисъл да я търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има само едно ляво. Под кутията на акумулатора ти е най-вероятно. Но ако нямаш проблеми, няма смисъл да я търсиш.

 

Има ляво зависи от къде я гледаш дали срещу колата или като си вътре в нея.Както идае явно ще е по акумулатора...Може ли да са такива убитаци да го наврът на гъзъ на географията.Искам да контролирам колко олио има вътре.Трябва да разглобя половината кола баси изродите smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да са такива убитаци да го наврът на гъзъ на географията.Искам да контролирам колко олио има вътре.Трябва да разглобя половината кола баси изродите smile048

 

Може бре, това е една от системите, които се нуждаят от най-малко "профилактика". Та за това. Иначе при всяка смяна на масло в оторизиран сервиз, ти гледат и нивото на хидравличната течност, не би трябвало да се притесняваш толкова. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм поглеждал скоро какво има под капака :oops: , но ще кажа какво си спомням - капачката не е скрита от акумулатора. Намира се от ляво, пред него и ниско долу. Зелена на цвят.

ПП.Ляво за шофьора, седнал на шофьорското място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм поглеждал скоро какво има под капака :oops: , но ще кажа какво си спомням - капачката не е скрита от акумулатора. Намира се от ляво, пред него и ниско долу. Зелена на цвят.

ПП.Ляво за шофьора, седнал на шофьорското място :)

Абе онзи ден на събора правих сравнение между Фабия 2 преди и след фейслифта точно на местоположението на казанчето за хидравликата - преди фейслифта казанчето е скрито от акумулатора (или поне аз не видях зелената капачка, колкото и да гледах), докато след фейслифта се вижда - трудно достъпна, но все пак видима. А колегата доколкото виждам по снимката, кара Фабия 2 преди фейслифта, така че едва ли ще успее да види нещо, без да разкачи акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така малко пред акумулатора се вижда някъде дълбоко надолу нещо като капачка май-май ще да е то.Както идае другия месец ще ходя на преглед в сервиза те ще го видят хората и ще ги попитам.Благодаря на всички отзовали се.

 

П.С. Какво означава думата фейслифт?Срещал съм я на много места но незнам какво точно означава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Какво означава думата фейслифт?Срещал съм я на много места но незнам какво точно означава.

Ами означава леко освежаване на даден модел, най-вече козметично и визуално по екстериора и интериора, по време на жизнения му [производствен] цикъл. В случая с Фабия 2 - фейслифтът има по-голяма предна решетка, малко по-големи фарове, както и различен дизайн на предната престилка и халогените за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има само едно ляво....

 

Има ляво зависи от къде я гледаш дали срещу колата или като си вътре в нея....

Няма зависи. Винаги е по посока на движението или както си казал "като си вътре в нея". Така е прието.

Като отидеш в магазина за авточасти и поискаш напр. предна лява врата, веднага ще ти дадат шофьорската.

Не може да не си чувал за колите с десен волан. Кое дясно е той? ;)

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.