Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Купих си ново Йети и имам няколко въпроса?


WDW

Recommended Posts

Здравейте фенове на марката.

 

Имах доста голяма дилема Йети - Октавия, бензин - дизел, оборудване -1,2,3,4... и т.н.

След това беше Йети - Кашкай - Дъстер - Великата Стена дилема.

А модела го гледах още 2007, когато показаха прототипа и много ми хареса.

Започнах първо с макета и си купих едно малко моделче ;) да имам време да свикна - 27 лв. Оказа се, че не е актуалният модел а този на прототипа.

Силуета на купето е уникален (поне за мен) откроява се от масата.

Та да се похваля откровено, и аз с новата си придобивка - Едишън20 дизел.

 

Много съм очарован от автомобила, като изработка и като динамика на двигателя.

Вярно оборудването е доста спартанско, дори няма разход гориво на дисплея.

В този ред на мисли дали е възможно тази функция да се отключи и да показва разход, а не температура ?

 

И още нещо ме "мъчи" радиото е блус (невероятна акустика), но радиоприемането е слабичко. Все едно антената не е закачена и съска и шуми на някои места.

Това нормално ли е за този клас ситема или да ходя в сервиза? Не е болка за умиране, но е дразнещо.

(карам фабия със суинг и там нещата са далеч по-добре).

 

Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Та да се похваля откровено, и аз с новата си придобивка - Едишън20 дизел.

 

Много съм очарован от автомобила, като изработка и като динамика на двигателя.

Вярно оборудването е доста спартанско, дори няма разход гориво на дисплея.

В този ред на мисли дали е възможно тази функция да се отключи и да показва разход, а не температура ?

 

И още нещо ме "мъчи" радиото е блус (невероятна акустика), но радиоприемането е слабичко. Все едно антената не е закачена и съска и шуми на някои места.

Това нормално ли е за този клас ситема или да ходя в сервиза? Не е болка за умиране, но е дразнещо.

(карам фабия със суинг и там нещата са далеч по-добре).

...

 

Здравей, колега! Добре дошъл! Честито за придобивката, много да те радва и да й се кефиш! Само, че не се разбра последно йети ли е, какво е? Aз предполагам, че е йети, защото 1.2TSI си писал, че караш, в една друга тема...

 

Относно разхода на дисплея - не не можеш да го "отключиш", трябва да смениш цялото табло, долкото си спомням беше около 300-350лв или евро, не помня точно - гледах го преди 2 години. Аз съм със същата история - имам си максидот, но на него имам 3 функции на кръст и това е :)

 

За радиото, моето е същото и го има същия слаб сигнал от време на време. Пръщене и т.н. - присъства си. Когато съм в задръстване само чакам да се мръднат леко напред, за да чуя радиото по-чисто - това е така при мен откакто съм я взел колата. Отзад на радиото има една проста антена, която няма как да се откачи сама, ако не е счупена буксата, а тогава ще ти набие грешка (без да искам го разбрах, защото не бях закачил антената и на диагностика избиха грешки). Ето тази бялата букса, отдясно в дупката, ти е антената:

IMAG0896.jpg

 

Честно казано, предполагам, че радиото си е такова - възможно най-ниския клас. :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Йети е машинката, явно от многото ми писане не става ясно.
Вероятно ще пробвам да сменя антената.
Щом и при тебе е така. Малко трябва да се преместя в задръстването за да чуя радиото.
За сега само това ми е "дерта".
Иначе колата си е перфектна за мен. Нямам забележки, само добри думи.

А за разхода.... Ако върви на ОБД-то тази информация, ще я пускам през Гармина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попълни си гаража в настройките и няма да стават грешки!
За радиото - те бг радиата са пълни боклуци!Излъчват на някакви мижави ватове,та проблема няма да е при теб вероятно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свикнал с пръщенето на радиото, затова, честно да си кажа, когато липсва ми е терсене... smile048 Принципно, едва ли ще помогне смяната на антената, но ако помогне - споделяй непременно, да видим, дали няма нещо интересно да излезе :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Blues и не съм имал проблеми с радиото. Дори леко надминава очакванията ми въпреки огромния компормис който направих именно с него взимайки кола на склад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Blues и не съм имал проблеми с радиото. Дори леко надминава очакванията ми въпреки огромния компормис който направих именно с него взимайки кола на склад.

 

Радиото на мен ми харесва. Както споменах по-горе акустиката е невероятна, но на диск.

Радиоприемника не ме задоволява. С антена и без антена разлика няма. Това ме навежда на мисълта за незакачена антена.

В сервиза дали ще уважат подобна претенция или ще ми се смеят?

На фабията е Суинг и там нямам претенции към радиоприемането - кристално е. Виж акустиката в нея е под всякаква критика. Просто нещо да свири.

Та ми се искаше поне мааалко да е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Най-интересното е че на стария Шкодак радиото му работеше по-добре(липсваха прашенета и всякакви други глупости),като взех новата си преместих касетофона в нея и пращенето се появи.Момчето което ми монтира касетофона каза че буксата на антената идвала къса и може би се измъква лесно.Нямах пращене около 3 дни и пак се появи smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених антената и приемането се подобри, но съвсем малко.

Ходих в сервиза и там ми направиха ъпдейт на софта на радиото .?!? :roll:

Казаха, че имало и други подобни оплаквания. На едни се решавал проблема с ъпдейт, на други не. Аз съм от вторите.

За сега си карам със старата антена и вече започвам да му свиквам.

Като ходя пак в сервиза ще питам отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственик съм на Йети 2.0ТДИ 110к.с. 4х4 6М селекшън от 2 месеца и нещо, като досега успях да мина само 2500 км. Имам и един стар Мерцедес 250д на 21 години, та се наложи известно време да карам него заради по-големия багажник и с пет човека вътре. Но иначе Йетито е супер, без никакви забележки! Въпреки че не е с по-форсирания двигател ускорява чудесно дори с 5 човека и с включен климатроник. По отношение на радиото аз поръчах колата с аудиосистема Swing и трябва да ви кажа че работи идеално, още повече че заради ниската врата на гаража се наложи да развия антената, та сега работи чудесно и без антена. Никакво пращене и влияние от другите автомобили наоколо. Освен това аз имам и задни сензори за паркиране, които също се визуализират на дисплея на радиото, заедно с информацията от климатроника. Така че колега, ако можеш да смениш твоето радио Blues със Swing определено ще останеш доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.