Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Може ли да се слагат вериги на Yeti?


g vasilev

Recommended Posts

Да попитам  защо на модела 4х4 не може да се сложат  вериги - би трябвало да може?

Редактирано от gogata
НЕГРАМОТНО!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че не може?

Зависи от гумите и джантите.

Можеш да сложиш вериги и на четирите гуми при следните комбинации:

Wheel size Depth (D) Tyre size

6J x 16 50 mm 205/55

7J x 16 45 mm 205/55

6J x 17 45 mm 205/50

 

Можеш да сложиш вериги само на задните гуми при следните комбинации:

Wheel size Depth (D) Tyre size

7J x 16 45 mm 215/60

7J x 17 45 mm 225/50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради това, че е паркетник - вижте тук:

просто haldex 4 нее това за което го хвалят-излиза че целият въртящ момент отива към колелото с най- малко сцепление и няма напрактика спирачни намеси на буксуващото колело. при qaskai има блокаж например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради това, че е паркетник - вижте тук:

просто haldex 4 нее това за което го хвалят-излиза че целият въртящ момент отива към колелото с най- малко сцепление и няма напрактика спирачни намеси на буксуващото колело. при qaskai има блокаж например

 

Чакай малко, ти ако мислиш да го караш като Дифендър и вериги няма да те оправят... smile012 То трябва малко мисъл да се влага. А на клипчето с Йетито и калта - еми то с неподходящи гуми всичко можеш да окопаеш в кал. :smt018 Карал съм Йети и смея да твърдя, че ако не искаш невъзможното от него, ще те прекара навсякъде...с добри гуми и мислещ шофьор. smile049

 

И друго - най-добродушен съвет: не изказвай такива крайни мнения относно Халдекс, без да си запознат. Още повече, че опита ти явно се базира на клипчета в тубата. С най-добри чувства smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради това, че е паркетник - вижте тук:

просто haldex 4 нее това за което го хвалят-излиза че целият въртящ момент отива към колелото с най- малко сцепление и няма напрактика спирачни намеси на буксуващото колело. при qaskai има блокаж например

 

Колега мисля че си сбъркал модела. Ако искаш да газиш в кал и като я сложиш на кантар колата да се движиш си вземи кола с механични блокажи smile159

Иначе с едни добри гуми не би следвало да имаш проблеми да си джиткаш по равните полянки smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради това, че е паркетник - вижте тук:

.

Да, видях. И какво?

Не разчитай на този клип, щото проблема не е в колата, а в шофьора.

 

п.п. Изкушавам се да споделя и една мъдра мисъл, между другото:

"Колкото ти е по-проходим джипа, толкова по-голям трактор трябва да търсиш, за да те изкара"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз си търся сравнително нов среднопроходим автомобил .нямам впредвид сериозен оффоуд -служебната ми лада нива е за това, (но тя няма есп и еърбез за коленете) но за джиткане по равните полянки е достатъчен и лек автомобил(аз със новият форд мондео стигнах зимата с вериги до с.Равногор1800м -над Брацигово. че то натоварен yeti пак е с клиренс под 15 см) иначе съм съгласен за гумите. но за мен yeti e безкрайно далече от това://www.youtube.com/watch?v=3ey8OW7QGag (макар че и двата модела се водят suv) и най-малкото постоянния страх да те остави, излезеш ли от пътя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти май си търсиш с кого да се заяждаш, или поне тона на постовете ти е такъв. Ако потърсиш достатъчно старателно, може да намериш и видео в което танк закъсва на равна полянка.

А ти виждал ли си как се клати витарата в завой? Малко повече от нивата, докато YETI-то стои доста по-стабилно от всички останали в този клас.

Ако не ти харесва YETI, си напълно в правото си, то и без друго си е доста грозничко, ама на нас си ни харесва, и нямаме нужда от някой, който да ни убеждава как то за нищо не става!

Ако толкова държиш да не се притесняваш като кривнеш от пътя си вземи това -

, и е сравнително ефтинко, а и можеш да сложиш вериги на всичките гуми.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз със новият форд мондео стигнах зимата с вериги до с.Равногор1800м -над Брацигово....

с. Равногор е на около 1350м. ;) През зимата съм минавал от там със 120ката, без вериги, на път за Атолука.

 

...Ако толкова държиш да не се притесняваш като кривнеш от пътя си вземи това -
, и е сравнително ефтинко, а и можеш да сложиш вериги на всичките гуми.

Газката е голяма работа, както и всичко руско с повишена проходимост.

Само не ми хареса мачкането на Октавията :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти май си търсиш с кого да се заяждаш, или поне тона на постовете ти е такъв.

 

Или просто е супер объркан относно това какъв автомобил търси и какъв автомобил е Йети... smile049 Хора всякакви. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хейсе сега се сетих за това клипче

Всеки сам да си прави изводи smile021

Ами то ако отида с Фабийката ми там доста джипове ще ги засрамим smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хейсе сега се сетих за това клипче

Всеки сам да си прави изводи smile021

Ами то ако отида с Фабийката ми там доста джипове ще ги засрамим smile035

 

Нали знаеш най - проходимата кола е прежалената кола smile092

Идеята ми за клипчето беше колегата да види, че с шосейни гуми и сериозна машина извън пътя затъва.

А относно паркетниците офф роудъри, след смяна на съединител си научих урока и моите паркетковици гледат пресечените терени само от асфалта, но всеки сам решава колко да си чеше крастата smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти харесва YETI, си напълно в правото си, то и без друго си е доста грозничко, ама на нас си ни харесва, и нямаме нужда от някой, който да ни убеждава как то за нищо не става!

:smt017 Това изказване ме изкефи максимално ! smile092 smile048

Относно Витара, в един брой на Аутобилд имаше сравнение между Йети и Витара. Освен всичко друго , най-много ме порази факта,че Витарата има с 10 (десет !) метра по-дълъг спирачен път от Йети при спиране от 100 до 0 км/ч. Всеки сам да си прави изводите оттук нататък..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... то и без друго си е доста грозничко, ама на нас си ни харесва, и нямаме нужда от някой, който да ни убеждава как то за нищо не става! .....

 

Aaaa НЕ с лошо ! smile011

Как така ще е грозничко ?

Няма по-'Убав СЮВ от Йетито ! =D>

Аз съм си го взел точно заради дизайна му, който го прави индивидуалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.