Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стига само проблеми.


martin_j

Recommended Posts

Днес се завърнах от малка почивка . Освен от мястото за отмора, съм за пореден път доволен от прекрасният семеен автомобил-Октавия 1 1,9 тди 90 к. комби.За 900 километра среден разход /по комп./4,6. Разбира се без да бързам , все пак пътуваме за развлечение.Имал съм и други автомобили в т. ч. и доста служебни , но този е едно много добро съчетание на удобсво и практичност.Кола за всичко.Живеем в къща и имаме такава и на село. Постоянно съм в ремонти и уверявам ви това е колата . s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, и аз съм със същата Октавия 99г. 1.9TDI 90к.с. комби, за 43к км. откакто я карам никакви съществени проблеми колата е СУПЕР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се върнах от почивка днес. За 2000км като разход - 4,6/100 по борд. 5,1/100 по колонка.

 

Октавия 2, 1.9ТДИ, комби, натъпкана до пръсване с хора и багаж, каране по ограниченията за скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... разход - 4,6/100 по борд. 5,1/100 по колонка.

 

и моята така 4,6/100 по борд. 5.0/100 по колонка,що така дава разлика smile049 ,иначе количката е наистина чудесна smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... разход - 4,6/100 по борд. 5,1/100 по колонка.

 

и моята така 4,6/100 по борд. 5.0/100 по колонка,що така дава разлика smile049 ,иначе количката е наистина чудесна smile168

Може с ВагКом да си дорегулираш бордовия комп. да ти показва по близо до реалния разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряте през VCDS/VAGCOM,

controller 17 --- Instruments

 

Click advanced functions, Adaptation box 10

 

Отива се на канал 3

 

Стандартната стойност е 100%, като може да се коригира в областта от 85% до 115%

 

Аз в момента съм на 110% и показанията са доста близо.

 

Ясно е че при всеки това число ще е различно в зависимост от много фактори:

 

(настройки на милиграмите в 01 канал, гуми ...... )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички колеги.И аз от скоро съм със същата модификация на Шкода и за сега съм супер доволен.При мен разликата е също половин литър между борд и колонка.Сега разбирам че може да се до настройва показанията на борда което е добре въпреки че сега просто си добавям 0,5л. и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като я чета тая тема и се сещам за следното... Просто си размишлявам на глас. (Дори не пиша в червено или се карам) К'во като съм модератор - не мога да размишлявам ли?

Та, понеже скоро бяхме на събор - какво асоциирам: седи си един човек в групичка и разправя "ей, колко съм доволен от живота... и от колата си..." и групата вика: "браво, младеж, се така да е..." После все едно идват двама-трима към групата и чули първите думи там "...борд компютър" (случайно) обръщат темата на "а... как се настройва борд-компютъра? И има ли той почва у нас?"

Някак си неуважително ще да ми изглежда, от гледна точка на преждеговорящите... Па и там е поляна - тука е форум - има си правила (наричат го спам в дебелите книги)!

Интернет пространство - бол! И в нашия форум... Хостингът ни е добър! Погрижил се е администратора smile021 Па - фанете и си отворете нова тема бре...

(Само си размишлявам...) :smt030

Па - като спра да размишлявам (нали съм модератор) smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Ако някой иска да разбере как да си настрои борда, ще трябва незнайно как да се сети да го търси в говорилнята, т.е. практически невъзможно е да го открие.

 

Но все пак сме в България и сме свикнали да живеем в леко подреден хаос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Отново на темата - аз мога да допълня добрите отзиви за О1 1.9 ТДИ. Не само от лични впечатления. Американец от фирма-клиент, притежаващ спортно камаро, наскоро беше командировка в Лондон. Там е рентвал Октавия с дизелов двигател (не знам точният мотор), и дълго време ми разказва за отличните си впечатления.

Неотдавна бях решил да се разделя с колата, само защото е 1997, и да купя по-нова Октавия. Представете си, автотърговците сами ме убеждаваха да не се разделям с този автомобил !?! Невероятно здрав, икономичен, и с чудесен дизайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.