Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia vs Superb


hitmn

Recommended Posts

Здравейте на всички. Нов съм във форума и имам няколко въпроси тъй като предстои закупуване на кола и проучвам колите и пазара.

Като за начало няма форум (освен този на рено) където да има някой недеволен от автомобила си.

 

Двоумя се в/у следното Октавиа (нова от магазина) и Супърб или Скаут на 3-4 години с изтекла гаранция. Чудя се защото ми се кара 4х4.

Интересува ме колко са здрави след изтичане на гаранцията. И кога почват скъпите ремонти и колко са скъпи напрактика.

Говорим за 2.0 TDI без значение от задвижване и ск.кутия.

 

Предварително Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал към 2.0 TDI - много пъргав и много икономичен двигател :smt017 За 6 г. и 98000 - само консумативи и един ръждив актуатор, който преди 2 г. беше излекуван с WD40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Добре си се насочил към марката. Като автомобилна техника Шкода влагат само доказани неща от VAG групата, но също така от там ги ограничават в малките детайли, а именно по-неприятни на пипане материали, разни дреболии като ключалка на жабката, осветление на огледалото в сенника, демпфери в дръжките и разни от сорта. Та ако искаш надеждна кола без "клиторо бъзикалки" Шкода е колата.

 

Един колега кара О2 комби 4х4 105 коня, колата е 02.2007 и от тогава е навъртяла над 150к като за това време са сменяни веднъж накладки, веднъх е почиствана геометрията на турбото и наскоро лагерите със задните главини. Колата стои на пътя прекрасно, аз бях вътре като на качването на магистрала Хемус на Ябланица колегата направи 130 км, без да изпусне и за секунда.

 

За момента обаче не можеш да поръчаш О2 4х4, та дори и да е Скаут, от ЕТ твърдят, че това е заради YETI, защото 90 % се поръчват 4х4, а и скро

(не ясно колко обаче) ще излезе О3 и са решили да започнат спирането на О2 именно от моделите с 4х4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че на едно и също купе един и същ двигател се държи различно с и без 4х4, а и коростната кутия е с различни предавателни числа. О2 лифтбек с 2.0 140 коня като стъпиш на пода ще си запали гумите, и на 6-та със 100 като я настъпиш и излита, докато YETI-то на малките дърпа добре, но не като Октавката, а 5-та и 6-та са само за икономично каране и ако настъпиш на 6-та след безкрайно дълго време започва леко полеко да 9 дена 8 часа да се засилва ...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Добре си се насочил към марката. Като автомобилна техника Шкода влагат само доказани неща от VAG групата, но също така от там ги ограничават в малките детайли, а именно по-неприятни на пипане материали, разни дреболии като ключалка на жабката, осветление на огледалото в сенника, демпфери в дръжките и разни от сорта. Та ако искаш надеждна кола без "клиторо бъзикалки" Шкода е колата.

 

.......

 

Ако колегата се е спрял на Супърб 2 тези глезотийки си ги има smile159

За мен избора е ясен, Супърба, но ако става въпрос за няколко месеца бих изчакал да видя и Октавия 3.

Лично аз Скаут не бих си купил, за мен е не оправдано скъп smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега след като видях СуперБ-то на колегата coverdale smile126 на събора за мен няма място за сравнение - това е кораб на колела и то красив. Колкото и да е хубава О2 не може да се мери с тази динамична елегантност, която лъха от Сюпърба.

Пък каквото и да се говори Октавията е доста по-малка.

Успех - каквото и да избереш - със здраве да го караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се очаква да излезе О3 и на каква цена ще е ... В момента има много добри промоции Edition 20 на добри цени. Означава следното за 38 000 се взема кола 6 ск/механични (предпочитание мое) 140 к.с с частичен кожен салон "DUO" и всички необходими екстри. Като си взема данъчен кредит и става 31-32.

И за тази цена получавам чистак нова кола с всички екстри (кажи речи) 5 години/150 000 км гаранция. Мене това ме блазни. На всичкото отгоре и безлихвен лизинг.

 

Супърб-а излиза 50 000 за същата Едишън 20 версия и доп. екстри и като се махне ДДС става 42 000.

Заслужават ли си тези 10 000 лв. (не ги сера по стотачки сутрин в WC-то затова питам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужават си! Супърба е уникално добра кола за парите на които се продава. Със Супърб марката Шкода се доближава до класовите автомобили, Октавията не е лоша кола, но не преде пред Супърб.

 

P.S Карал ли си колите между който се колебаеш? Питам защото ако си ги карал смятам, че е излишно да питаш, а ако не си отиди в ЕТ на тест драйв и колебанията ти ще изчезнат. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различен клас са - Голф или Пасат - кое е по-доброто?

Ако нямаш пари за по-голямата и комфортна кола - взимай Октавия. Но ако успееш да из...ш (предпочитам да го цензурирам!!!!!) тези 10 хиляди - ......

Ти решаваш - аз само споделям лични наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се очаква да излезе О3 и на каква цена ще е ... В момента има много добри промоции Edition 20 на добри цени. Означава следното за 38 000 се взема кола 6 ск/механични (предпочитание мое) 140 к.с с частичен кожен салон "DUO" и всички необходими екстри. Като си взема данъчен кредит и става 31-32.

И за тази цена получавам чистак нова кола с всички екстри (кажи речи) 5 години/150 000 км гаранция. Мене това ме блазни. На всичкото отгоре и безлихвен лизинг.

 

Супърб-а излиза 50 000 за същата Едишън 20 версия и доп. екстри и като се махне ДДС става 42 000.

Заслужават ли си тези 10 000 лв. (не ги сера по стотачки сутрин в WC-то затова питам).

 

Отиваш, караш ги и двете и си преценяваш сам smile049

Но ако можеш да си позволиш Субърба няма да съжаляваш smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нова си вземи...ти луд ли си да сравняваш чисто нова с карана кола,па макар и да е Суперб,не Октавия.

Аз бих предпочел нова фабия,пред каран суперб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нова си вземи...ти луд ли си да сравняваш чисто нова с карана кола,па макар и да е Суперб,не Октавия.

Аз бих предпочел нова фабия,пред каран суперб

:smt017

На времето като попитали чичко Форд коя кола е най-хубавата, той казал - "Новата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих си взел 2-3 годишен супърб пред нова Фабия или Октавия. Ако фактора удоволствие от шофирането стои напред то няма какво да се чудим. Има и други фактори и така според зависи всеки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Отскоро карам Skoda Octavia 2.0 TDI CR (Ambition + Selection) 2012.

Имам някакви наблюдения и върху Skoda Superb 2.0 TDI (170) 4x4 2011

 

Различни коли са и не е удачно да се сравняват. За мен най-голямата разлика е външна. Значи Супербът седи доста тежко и си е бизнес отвсякъде. Вътре вече също има разлики, на първо място ми направи впечатление, че е нечовешки широк отзад! Нивото на изработка е 1 идея по-нагоре, но не е нещо фрапиращо като разлика. Като оборудване (клима система + аудио и тн.) са 1:1. Естествено в суперба имаш възможност за ел-седакли с памет и други дребни глезотийки, но като цяло не е някаква космическа технология, която в октавиата да я няма, или пък да е хипер важна.

 

Специално на Суперба, по мое мнение, това 4х4 му е безсмислено, актуалният двигател е разбира се 170 к.с, което прави данъка му по-голям (30 коня отгоре) от на Октавиата.

Ако гониш голям автомобил и не те притесняват по-високите разходи + по-голямата първоначална цена - Суперб е супер избор. Във всеки друг случай, обаче, бих се спрял на Октавиата :)

 

А ако избирам нова Октавиа и супърб на над 2 години и с неясна експлоатация...то изборът ми ще е предрешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

......

 

Специално на Суперба, по мое мнение, това 4х4 му е безсмислено, актуалният двигател е разбира се 170 к.с, което прави данъка му по-голям (30 коня отгоре) от на Октавиата.

.......

 

Зависи какво очакваш от 4х4 системата.

Ако очакваш по спортно каране - не става то и самото окачване не е настроено за такъв вид употреба.

Но в това дъждовно време такъв кеф няма smile152

А отностно данъка, след като можеш да си позволиш такъв автомобил белким можеш да си позволиш и данъка му smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.