Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредния въпрос за масло?


Recommended Posts

Е знам че този въпрос е направо досаден във всички форуми и са изписани тонове мастило , ама постарах се с търсачката да свърша работа , но не успях.

 

Та въпроса ми е , какво трябва да ми е маслото на Фабията , 1.2 бензин е...бях чел нещо за индекси някакви , примерно : 500.01 или нещо подобно...и какъв вискозитет трябва да е?

 

Колата е на почти 300 000км .

 

пп Не ме псувайте много за въпроса. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Engine oil specifications

Бензинови двигатели:

VW 501 01

VW 502 00

VW 504 00

ACEA A2 или A3 ,само в случаите, когато по горните не са налични.

 

Така е в моята книжка. 5W40 ще е добре. Ето един списък за масла 502.00(първите 5 страници,след това е за 505.01 за дизел помпа дюза):

http://home.comcast.net/~popov1/vwoil.pdf

Най-общо, почти всички 5W40 стават за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w40 може да ти го гори щом е над 300 хил. Пробвай го, но според мен полвай 10w40

 

 

Абе , верно е това.

 

Са движи с 10W40 и харчи около половин литър на 10 000км , което според мен е повече от радващо за такси на 300 000км. , вече две смени е така , откакто е при мен колата...ама аз реших все пак да питам , че съм чел някъде на тази кола с този мотор , не може да се сипва квото и да е , че ще умре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами книжката която цитирах е от 2007. Там е дадена спецификация VW 501.01, която е основно SAE 10w -40, 15w -40 or 20w -40. Така ,че 10W40 сигурно няма да е проблем. Но, все пак аз не съм специалист и нямам опит с този двигател.

Лист с VW спецификации:

http://homepage.ntlworld.com/h5djr/elsa ... 20oils.pdf

Дизеловите двигатели помпа дюза са по чувствителни и за тях трябва минимум 505.01.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.