Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика.


sorker

Recommended Posts

Става въпрос за Fabia 2 1.4 бензин 86 к.с.

Климатика много трака при неравности, но от Skoda ми казаха, че това е фабричен дефект.

Как да го поправя? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е фабричен дефект, не трябва ли да ти го сменят/оправят в ЕТ? Колата в гаранция ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането може да е от гумините успокоители на постоянно зацепения съединител на компресора. Ако е Дензо компресора производителя няма производство на ремонтни части и в шкода им излиза замяна на компресора с нов без ремонт. В нета намерех една фирма от София за климатици която имаше тези усрокоители на цена 25 лева но не се сещам името, защото си взех втора ръка на добра цена. Да допълня че според модела който не знам може да се е счупила шайбата която е част от съединителя и нея я имаше като част но беше 125 лева. При теб може да са много причините а и ти нямаш идея конкретно кое по компресора ти трака. И все пак когато е пуснат от бутона в купето ли започва да трака или когато не е пуснат. Обясни малко по подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си трака винаги, но то трака от самия климатик, защото според мен при зглобката която го държи си им някакъв луфт. Звука не е много силен, трака от мястото на климатика,при павета или дупки се чува.Аз лично мисля, че ми трябва по плътна зглопка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли защо когато пусна климата първите 5 минутни мирише малко като оборска тор ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да- влага, тъмнина и гасене на климатика непосредствено преди гасене на колата = идеални условия за микроорганизми.

Помагат спрейове, но най- евфикасно е миене на изпарителя.

Профилактиката за непоява на миризма е след ползване на климатик, няколко минути само на вентилатор, за да издуха влагата. Аз пускам парното на макс, ако съм карал дълго на климатик- за 2 минути всичко е подсушено smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз пускам парното на макс, ако съм карал дълго на климатик- за 2 минути всичко е подсушено smile021

 

Накрая на първата минута се усеща миризма на мокро коте, после изчезва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.