Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Наколко въпроса относно лаптопът ми.


Recommended Posts

Мисля, че го заринахте със съвети човека, от което повече го обърквате.

 

Според мен трябва да се почне с елементарни неща - да се види какви градуси вдигат коровете. Има си програмки за целта, с аларми и т.н. Първо да види дали прегрява. Да го товари там с филми или с някакъв бърнер софтуер. Ако прегрява - има си процедура. Ако не прегрява се преминава по натам.

 

Карайте малко по-систематично, че иначе става като в "оторизираните" сервизи - сменяме наред докат се опраии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skodko

    20

  • dentist

    11

  • hvalkov

    9

  • stivi797

    6

Най-много писали в темата

Аз не виждам какъв друг съвет да му се даде,при условие че му го връщат от ремонт и проблема си остава.Твърденията че било от кодеци,драйвери и от Windows са меко казано смешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го казвам с идеята да спорим - всичко е възможно, когато компютърът е далеч и само се предполага. Дъно или процесор според мен е най-малко вероятно, но не е невъзможно. С оглед на това, че утре ще му изтече гаранцията му предложих да провери всичко по хардуера - за да се възползва от гаранционна замяна ако е необходимо. Това, че вие не сте се сблъсквали с неоптимизиран видеодрайвер или бъгав кодек не означава, че няма такива. Да, има системен подход при откриване на такъв тип проблеми, но нека от сервиза се изкажат (немарлива работа е да върнеш компютър с неработещи клавиши) и ако пак го има проблема - едно по едно. Съгласен съм, че първо трябва да се провери дали отново не прегрява - неслучайно го казвам във всеки коментар. Опитвам се да съм полезен с нещо , което съм учил , знам и работя - също както вие сте ми полезни със съветите си по автомобилните теми.

 

Сетих се за една смешка - компютър с абсолютно същите симптоми като на колегата, преди два месеца беше при нас за ремонт и се оказа, че wireless контролера го забива. Сменихме го и всичко заспа. Преди седмица човека ми звънна да ми благодари и да каже, че след смяната не е имал проблеми. "Дефектния" контролер всъщност не е дефектен и проблема е от малко по-друго естество, но това беше най-евтиното решение и клиентът избра него.

 

В заключение - не търпя неподготвени изказвания по адрес на коментарите ми в темата (визирам dentist). Ако колегата има нужда от помощта ми - все пак темата е за това - ще помагам. Очертава ми се ходене до Бургас на 7,8,9 декември и мога да го погледна на място. Ако пък според вас давам смешни съвети - добре, спирам - специалисти по всичко в България бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм искал да те засегна 8).Това че гаранцията му изтича утре ми е убегнало някъде.Според мен точно поради тази причина са замазали положението колкото да изкара още малко(редовен номер).Кажи сега последната година колко лаптопа си виждал с този проблем и колко си оправил с преинсталация или драйвер?Колегата предполагам ще сподели скоро какво му е било в крайна сметка.

П.С И аз се старая да бъда полезен-относно автомобилите съвети не мога да давам :lol: ,но тук няма как да си замълча.

В крайна сметка тук сме да си помагаме,а не да си мерим...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какъв друг съвет да му се даде,при условие че му го връщат от ремонт и проблема си остава.Твърденията че било от кодеци,драйвери и от Windows са меко казано смешни.

Именно, и по- нагоре писах, че го прави без значение от тях. Вчера му сложихме уиндоус 7 ултимът 64мб с интерфейс на Делл( което е просто една тема и един десктоп). Драйвърите ми са от оригинален диск с драйвъри на Делл. С К-лайт мега кодек пак съм. и гледам филми само с уиндоус медия плеър. Може да съм забравил да спомена, че преди като си пусна музика през уинамп забиваше/накъсваше по същия начин, но сега не го прави. Забелявъл съм, че като забие лампичката на процесора(средната от трите лампички в долен ляв ъгъл) или почва да мига много често, или спира да мига, докато не тръгне нормално. Снощи си пуснах Мъже в черно 2 и за целя филм ми заби три пъти, а преди го превеше през 5-6 минути. Гледах Топ Гиър в HD не заби изобщо. Вече не грее, работи си нормално в това отношение.

 

Забиването не знам как точно да го обясня. Както си върви катрината спира, звука продължава, картината го настига, после се забавя докато влязат в ритъм. Или всичко спира и после тръгват заедно да наваксват. Игрите се оправиха- няма наслояване на картината и "лъчове" както беше преди.

 

Ако сега ме върнат и не поискат вече да се занимават с мен пращам лаптопа на Юли.

 

Благодаря на всички за съветите. Благодаря, че си губите времето заради моя проблем. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да го оправят по-скоро.Само изтичащата гаранция е кофти(предпоставка ако се наложи ремонт да е за твоя сметка).

smile159.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина те затрупахме с информация!

И се сещам за още нещо - обнови си биосите на дъното и на видеото!

Дърпаш си ги обновленията от сайта на Делл - и после си ги зареждаш със съответния ъпдейтор, който ти е сложен на СД то.

Или ако не се чувстваш уверен да го направиш - по-добре изчакай колегата, който ще идва в Бургас, да го направи!

И тия обновявания - оправят доста неща!

Още повече след като температурата на машината ти е вече в пределите на нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпуснах парата - ясно е, че не е тенденциозно. Надявам се и аз да не съм те обидил - извинявам се. Да, случвало ми се е да подменя драйвер и да се оправи подобен проблем. Но да не задълбаваме излишно. Виждам, че колегата с компютъра е писал - не е точно забиване това, което казва. Щом температурите са ок, игрите не забиват - вече не се търси хардуерен проблем според мен.

 

Сега по конкретното поведение - конкретни предположения:

1. Да не би след смяната на диска да работи в PIO mode? - тогава при HD филми ще се получава наблюдавания ефект. Виж в BIOS какви са настройките за дисковия контролер. След това виж в Device Manager с кой драйвер работи диска.

 

2. Да не би да си инсталирал някоя от последните версии на NERO? - блокира всички кодеци и си слага неговите, които не са читави.

 

3. Дръпни си и си инсталирай kmplayer и кажи дали с него отново се наблюдава ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега ме върнат и не поискат вече да се занимават с мен пращам лаптопа на Юли.

Това ще е най доброто решение.

Аз каквото съм купил от него,работи безотказно.Най здравия лаптоп който съм имал е този ,който взех от него.Желязна машина евала smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взеха пак лаптопа. По гаранция. Удължена е до 01.01. 2013г. Без да го искам и без да си плащам за това. Днес говорих лично с момчето, което ми е правило компютъра. С техния хард и уиндоус изгледал целия Трансформърс и не забил нито един път. Клавиатурата ми я оправи на място, пред мен. Каза, че проблема е много странен и ще тестват всеки компонент отделно, докато не открият проблема. Каза, че имал съмнения за дъно, но поиска пак да го отвори. Казах му, ако открие проблема първо да ми се обади, преди да предприеме действие.

 

Това с настойката на харда го чух като версия също. Как се прави? И как се ъпдейтва биос? Гледах вчера, че в сайта на Делл имаше някакъв драйвър или апликация, не помня точно кое от двете, за биоса, който преди го имах инсталиран, вчера не го инсталирах, но не забелязах разлика. На диска с драйвърите го нямаше.

 

Някой може ли да ми обясни като на малоумник как се прави настойката на харда и как се ъпдейтва биос?

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забиването не знам как точно да го обясня. Както си върви катрината спира, звука продължава, картината го настига, после се забавя докато влязат в ритъм. Или всичко спира и после тръгват заедно да наваксват. Игрите се оправиха- няма наслояване на картината и "лъчове" както беше преди.

С тези симптоми нещата силно клонят към софтуер(кодеци/драйвери/т.н.).

Много е невероятно при проявен проблем в дъното или електронен компонент де не стигне до пълно рестартиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой съвет! За по специфичните настройки си трябва специалист.

Не е като с драйверите. [-X УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни като на малоумник как се прави настойката на харда и как се ъпдейтва биос?

 

Мерси предварително.

Заповядай - http://www.downloadatoz.com/howto/how-t ... 22870.html

После за настройките на харда в биоса, нека ти обясни колегата точно кои опции да избереш, защото аз лично не съм се ровил в тях, а той явно има опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че няма да се наложи ъпдейт на BIOS (знаеш ли какво следва ако не мине успешно ъпдейта или качиш неподходяща версия? - не си го причинявай). След като е почистено охлаждането и вече нямаш цапаници по екрана - много добре. Ако имаш дефектни дъно/процесор/памет се очаква да се наблюдават проблеми навсякъде - не само при филмите. Дори при слушане на музика трябва да има смущения ако е дефектен процесора , а ти не съобщаваш за такива. За мен нямаш хардуерен проблем. Пробвай това, което те посъветвах по-горе и съм почти сигурен, че ще се оправят нещата. Ако пак не се оправят - най-добре е да го погледне разбиращ човек , защото от дистанция пак казвам само предполагаме. Дай го на Юли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето че и момчето в сервиза се съмнява за дъно.За ъпдейт на биоса хубаво те е посъветвал hvalkov-най добре в сервиза.

Най-важното в случая е да открият в гаранционния срок дефектното нещо(такова сигурно ще има)и да го сменят за тяхна сметка.Тъй като цената на дъно за лаптоп е солена във всички случаи!Пиши как се развиват нещата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми се връзва лаптоп с дефектно дъно когато е с един диск да маже филмите, когато е с друг да не маже (ако в действителност с диска на сервиза всичко е гладко). Най-логичното обяснение е това, че диска в сервиза на PIC е с по-различни кодеци. Има още едно обяснение, което е по-малко вероятно при положение че колегата е с нов диск. Новият диск да е бавен - дали поради режима в който работи или пък да има цели области от диска, които се четат бавно - това при тест лъсва. Ама колко да е бавен? Аз ще изчакам развръзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак си го взех. Причината, която всички игнорирахме се оказа проблема- хард. Смениха го и машинката лети в момента. Момчето каза, че като почнело да чете от стария хард, същия забивал. За това са и засечките при филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре нали в Стемо уж го бяха сменили харда?Или да те пуснали на пързалката...Дано вече да няма проблеми.От кодеци било smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяха го,да. Може да са ми сложили дефектен, знам ли ги. Машинката ми вече лети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

На моито рЕйсърче му направих коледен подарък - нов хард (бърз и с много кеш) и естествено се започна сага с преинсталацията - първо му сложих седмица , защото с нея си бях свикнал , но няколко бъга , които ги бях оправял сега не искаха да се махнат (оказа се , че антивирусната програма ми прибира едно файлче от системните под предтекст , че е заразен , но това го разбрах при последната инсталация) и реших да пробвам новата осмица - е няма такава боза ... да се опитват да превръщат РС в таблет , е нема такава глупост ... наистина ОС система работи доста прилично , но първо трябва да се ориентираш в първоначално изкачащите хиляди прозорци с ненужни приложения да си намериш прозореца "Десктоп" smile091 ... е не можах да свикна с таз глупост и се върнах пак на седмицата , но тоз път реших да сложа само липсващите драйвъри (без драйвъри за чипсет , ACPI , SATA ) и сега наблюдавам , че машината е доста по-бърза , грее по-малко и съответно вентилатора се включва много по- рядко ... и сега идва въпроса - оригиналните драйвъри ли пържат повече машината или просто не са съвсем съвместими с бозиндоуса и го помазват така , че да товари повече машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около половин година реших за "запознанство" да инсталирам осмица на виртуална машина...

...реших да пробвам новата осмица - е няма такава боза ... да се опитват да превръщат РС в таблет , е нема такава глупост ...

](*,) :smt0344 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пробвай другия път като преинсталираш driver genius professional.Всичко сама прави.А относно антивирусната-показваш и че въпросния файл не е вирус и няма да има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво са ви тия антивирусни програми? Ако искате да си засерете цялата система, това е най-сигурния метод. Всички познати, които имат антивирусни, периодично реват, че са пипнали вирус, а за сметка на това 50% от ресурса на компютъра им се ползва за преследване на духове.

 

Имам си виртуални машини за достъп до "опасни ресурси, сайтове и прочие", стартиране на софтуер с неясен произход и т.н. . И да се зарази... не ми дреме - в кофата и това е.

 

На основната система е само чистия уиндоус и нещата с които си вадя хляба. И системата лети и не се преинсталира с години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.