Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Наколко въпроса относно лаптопът ми.


Recommended Posts

Машинката ми е Dell Inspiron N5010. Скоро ми смениха хард диска гаранционно. След смяната забелязах, че батерията ми държи по- малко. Преди на икономичен режим държеше почти три часа, а сега едва едва два часа. Също току що забелязах, че монитора ми е топъл от дясната страна, а от лявата студен. Иначе всичко си работи нормално. Въпроса ми е има ли нещо тревожно или прекалено много се вживявам? Ако има значение ремонта беше извършен в Стемо сервиз- предадох лаптопа в Бургас, от там го пратиха в София и ми го върнаха отново в Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • skodko

    20

  • dentist

    11

  • hvalkov

    9

  • stivi797

    6

Най-много писали в темата

Същият хард ли са ти сложили ? Виж разгледай настройките 100% е нещо от там :-k Щом са ти сменяли харда предполагам е имало преинсталиране на системата и някоя настройка е направена по друг начин и лаптопа консумира повече енергия и батерията свършва по-бързо.

А това за монитора според мен си го внушаваш smile049 Услех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така помислих. Ама си сложих същите драйвъри като преди. За монитора определено не си внушавам и в момента е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш че всичко е същото като преди единствено на ум ми идва да го изтощиш на цяло докато угасне и после пълно зареждане батерията ако е станала мързелива докато е бил на ремонт smile049 Ама според мен има някоя джажа дето не е настроена като преди. Я погледни процесора как се държи, да не би да са му спрели опцията да си намаля честотата и да пести батерия от биоса. Виж направи сейф на биоса и му дай дефоут настройки дали няма да помогне, че може да са барали там :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като са ти сменили диска какво стана със старата ОС и съответно със документи и т.н. и после кой ти инсталира новата ОС?

ако е уиндоус /а предполагам, че е така/ от него има едно кило настройки за икономични режими и пестене на батерията.

кажи с каква ОС си и каквото можем тук ще помогнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я погледни процесора как се държи, да не би да са му спрели опцията да си намаля честотата и да пести батерия от биоса. Виж направи сейф на биоса и му дай дефоут настройки дали няма да помогне, че може да са барали там :smt017

 

Това не знам как се прави.

 

като са ти сменили диска какво стана със старата ОС и съответно със документи и т.н. и после кой ти инсталира новата ОС?

ако е уиндоус /а предполагам, че е така/ от него има едно кило настройки за икономични режими и пестене на батерията.

кажи с каква ОС си и каквото можем тук ще помогнем

 

Ами платих си да ми извадят информацията от харда, а новиия уиндоус го инасталира приятелката ми. Настойките на икономичния режим си ги нагласих както си бяха преди. С уиндоус 7 улимът СП1 съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Control panel/hardware and sound/power option избираш Balanced и след това иди на change plan settings -> change advanced power settings и виж как са настройките за харддиска, безжичния адаптер, процесора и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С уиндоус 7 улимът СП1 съм.

Не че нещо, но нещата в повече които има ултимата спрямо профешънъла използваш ли ги?Ако не ги използваш е по-добре да си инсталираш профешънала - по-малко място заема на харда и по-малко товари системата поради липсата на доста излишни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... За монитора определено не си внушавам и в момента е така.

 

Навярно си с LED панел . Светодиодите на подсветката са разположени от едната страна на дисплея ( edge) . Съответно там е и по-топло. И преди е било така , не си забелязвал...сега си станал по-подозрителен и си обърнал внимание на нещото , което по рождение си е така ...Споко ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на bat Veso. След неговите съвети батерията си държи както преди. Благодаря на всички, които се вкючиха в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е просто да са ти взели хубавата батерия и да са ти върнали по-стара и изхабена. Най-редовна парктика е в България. Аз затова НИКОГА не си давам компютъра на сервиз. Друг път записвай сериен нормер, маркирай си я и т.н. за да следиш какво даваш и какво вземаш после. Да им счупиш ръчичките на мръсните гадове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, няма :D . Всичко е наред. След съветите на bat Veso си държи колкото преди. Ама и на мен ми мина през ума този вариант .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Пак проблеми :smt0344 . Откакто ми смениха харда, като пусна филм почна да прави проблеми. Картината забива, звукът продължава, после картината го настига. Или обратното, или и двете забиват, и после всичко тръгва на кадри, докато навакса. Интересното е, че при филми с HD качество го прави по- рядко.Това е от май месец до ден днешен. От седмица насам почна много да прегрява и да се излючва, и като пусна браузър или пиша на някой в скайп или фейсбук чата почва да ми изкарва qqqqqq и спира, когато си иска. Това без да барам клавиатурата. Гаранцията ми изтича на 26-ти този месец. Днес го носих до сервиза, обаче лаптопа работеше безпроблемно пред тях. Прибрах се в къщи и пак почна с проблемите ](*,) . Според вас от какво може да са проблемите? Аз им обясних проблемите в сервиза и казаха, че прегрява, защото е замърсен и иска почистване. Обаче почистването не можело да се извърши гаранционно и трябва да си го платя, което ми се стори малко тъпо при положение, че лаптопа ми все още е гаранционен. Батерията също се предаде, изписа ми Consider replacing your battery, обаче това пак не влизало в гаранцията.

 

Възможно ли е видеокартата ми да умира и затова да ми засича на филми и игри, защото и това ми го казаха като вариант? Другия вариант бил пак харда да е повреден.

 

Има ли други хора с Dell Inspiron със същите проблеми?

 

П.С. Да поясня, че видеокартата ми е външна- Ати Радеон 1ГБ DDR3,а хард-а, гледам, че след смяната са ми сложили Тошиба 640 ГБ. Оригиналния не знам какъв е бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С биткомет ли си ?

Ако да - десен клавиш на таск бара и пускаш Task Manager цъкаш бутона Process търсиш Flex Zila и го спираш , после от Start menu в реда пишеш msconfig , там цъкаш бутона Startup , махаш отметката на таз шит и процесора ще спре да се товари и да прегрява ... предполагам , че това не се е запалило , защото не е бил вързан към нет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бай Тошо,

пробвай да пуснеш филм през dvd-то и виж там как се държи. Не ми се вярва да е от харда. По-скоро е от прегряването цялата работа . Тъй като обаче само с компютри се не занимавам не знам как стои там въпроса с гаранцията за почистването. Но повярвай ми всичко друго като телевизори, домашни кина, фотоапарати , прахосмукачки, миксери - на клиента всяко почистване му е безплатно т.к. няма как той да си отвори панела на телевизора и да си забърше праха ( да речем) . След като на теб не ти е позволено да си отваряш лапеца - следователно почистването ти е безплатно. След като производителят не е поставил обслужваеми филтри за тупане и си запушен с прах - не си ти виновен. А откъде си въобще сигурен , че си прашен и не те мятат...Може да е друг проблем . Оставяй го да го правят . За батерията не помня колко беше гаранцията , но на HP беше 1 г. За DELL все си мисля , че беше целия срок 24 или 36 - за колкото са ти го дали.

Нямаш време за губене , носи го и се прави на мъж , ако не става с добро ! А чистенето става най-лесно при познат гумаджия :D . Пускаш постепенно малко въздух отвън навътре и си готов. Пробвано е и няма нужда от сваляне на капаците. Гледаш само вентилатора да се развърти постепенно, за да не литне . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак проблеми :smt0344 . Откакто ми смениха харда, като пусна филм почна да прави проблеми. Картината забива, звукът продължава, после картината го настига. Или обратното, или и двете забиват, и после всичко тръгва на кадри, докато навакса. Интересното е, че при филми с HD качество го прави по- рядко.Това е от май месец до ден днешен. От седмица насам почна много да прегрява и да се излючва, и като пусна браузър или пиша на някой в скайп или фейсбук чата почва да ми изкарва qqqqqq и спира, когато си иска. Това без да барам клавиатурата. Гаранцията ми изтича на 26-ти този месец. Днес го носих до сервиза, обаче лаптопа работеше безпроблемно пред тях. Прибрах се в къщи и пак почна с проблемите ](*,) . Според вас от какво може да са проблемите? Аз им обясних проблемите в сервиза и казаха, че прегрява, защото е замърсен и иска почистване. Обаче почистването не можело да се извърши гаранционно и трябва да си го платя, което ми се стори малко тъпо при положение, че лаптопа ми все още е гаранционен. Батерията също се предаде, изписа ми Consider replacing your battery, обаче това пак не влизало в гаранцията.

 

Възможно ли е видеокартата ми да умира и затова да ми засича на филми и игри, защото и това ми го казаха като вариант? Другия вариант бил пак харда да е повреден.

 

Има ли други хора с Dell Inspiron със същите проблеми?

 

П.С. Да поясня, че видеокартата ми е външна- Ати Радеон 1ГБ DDR3,а хард-а, гледам, че след смяната са ми сложили Тошиба 640 ГБ. Оригиналния не знам какъв е бил.

Аз съм със същия като твоя, само че е 17 инчовата версия (7010). На година и 9 месеца е, засега е пушка да чукна на дърво, батерията също. Но аз й прилагам терапия отвреме на време :)

Иначе от познат със същия като твоя мога да потвърдя, че почистването се плаща отделно въпреки гаранцията. Не са те излъгали.

А иначе драйвери, кодеци и т.н, всичко ОК ли е? С определен плейър ли го прави или няма значение плейъра ?

Ама ти си писал и че прегрява, така че....

Качи една Айда или някакъв подобен софтуер да видиш какви градуси държи. Когато е студен и му пуснеш филм непосредствено след стартиране прави ли пак проблем ?

Ако беше в София можеше да го видим, ама така от разстояние трудно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С биткомет ли си ?

Ако да - десен клавиш на таск бара и пускаш Task Manager цъкаш бутона Process търсиш Flex Zila и го спираш , после от Start menu в реда пишеш msconfig , там цъкаш бутона Startup , махаш отметката на таз шит и процесора ще спре да се товари и да прегрява ... предполагам , че това не се е запалило , защото не е бил вързан към нет.

+1 Тоше, почни от най-лесните за установяване и диагностициране неща - виж в таск мениджъра кво се джурка и дали има нещо дето да яде ресурси. Или ако не си сигурен, най-добре пусни един скрийншот на всичките процеси да видим и ние. Пък вече ако не е оттам, тогава се почва 1 по 1 с хардуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше в София можеше да го видим, ама така от разстояние трудно.

Може бре , Тимвюър + добър нет и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уиндоус-а определено е за преинсталация. Без никакви включени програми прецесора работи на 5-10%,а знам, че трябва да не вдига повече от 2-3 %, рамта ми стои на 1.27. Както и да е. Свалям си всичко важно на флашки и дискове, и им го давам. Ако излезе пак хард няма да им дам 72 лв. да ми спасят информацията, да не говоря, че май месец цената беше 48 лв. Въпреки, че според мен е супер нелогично проблема да е от хард-а. Санде, проблема го има без значение от уиндоус, драйвъри, кодеци и прейъри. 100 неща смених и ъпдейтнах, и не се променя. Според мен най- логичното е да е видео картата. 90% съм сигурен, че проблема е хардуерен, защото преди смяната на харда нямах такива проблеми.

 

Като ми се обадят да кажат какъв е проблема ще пиша. Дано само не ме баламосат нещо.

 

П.С. Сега видях мнението на Димо. Днес си гледах ДВД-то от събор 2010. Пак забива, но не толкова често.

 

Днес говорих с един приятел, който е доста навътре с нещата. И според него проблема е във видео картата. След като ходих в сервиза се загледах и усетих, че вентилаторчето си върти, обаче през отвора( радиатор?) почти не излиза въздух. Приятелчето каза да внимавам, да не го товаря много, че така може да ми изгори или вентилатора, или видео картата. Видео картата ми е външна и било още по- опасно, че не се охлажда. Процесора го изключи като вариант, защото Интел процесорите( аз съм с i3) не греели много. Напоследък не мога да си играя и игрите- цъкам предимно Шифт 2 и от няколко дни като го пусна картината е на пластове и ивици, и не се вижда нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочетох ти внимателно оплакванията и според мен компютърът ти се нуждае от НЕЗАБАВНО отваряне и профилактиране. Почти сигурно радиаторът е затлачен с киче от прахоляк и няма охлаждане. Продухване с компресор става, но е за предпочитане да се отвори и да се почисти на ръка. При 99% от лаптопите процесорът и видеопроцесорът са на един радиатор. Дори процесорът да не грее, видеото пече здраво и симптомите, които си описал са на прегряла видеокарта. Има и един чисто конструктивен недостатък при някои лаптопи с външно видео (дано твоят не е от тях) - както казах радиаторът е един и топлината до него се отвежда с термо-сонда с две плочки - едната за процесора, другата за видеопроцесора. Плочката за процесора винаги си приляга добре, но тази за видеото съм виждал (и то не рядко при външна видеокарта) да не приляга съвесем добре. Луфта запълват с термо-паста или термопроводна друга някаква материя. При системно прегряване тази материя се спича, и/или деформира , и/или разтича - зависи каква е и охлаждането на видеото съвсем умира. Точно затова препоръчвам отваряне - за да се почисти старата и да се сложи нова термопроводна паста или каквото е там. Не искам да те плаша, но си на крачка да постигнеш необратима повреда на видеото. Като начало докато направиш профилактиката не пускай приложения, които товарят видеото (като игри с тежка графика например). Не е нормално процесорът ти да е над 10% натоварен, ако не запускаш още сто неща при старт на Windows. Възможно е и малко софтуерно оптимизиране(почистване) да се налага, но това е бял кахър.

Относно това дали почистването е гаранционна услуга - за мен категорично не е. Също не бих признал за гаранционен проблем и не бих заменил безплатно изпечена видеокарта заради затлачено охлаждане. (Нищо лично)

Относно сервиза на Стемо - няма да ти свършат работа. Пребогат опит имам с тях и не ми се задълбочава в темата.

 

Имам нещо наум, но не искам да излиза като самореклама, затова няма да го казвам публично - ако имаш нужда от повече помощ пиши на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........Почти сигурно радиаторът е затлачен с киче от прахоляк и няма охлаждане. Продухване с компресор става, но е за предпочитане да се отвори и да се почисти на ръка. При 99% от лаптопите процесорът и видеопроцесорът са на един радиатор. Дори процесорът да не грее, видеото пече здраво и симптомите, които си описал са на прегряла видеокарта. Има и един чисто конструктивен недостатък при някои лаптопи с външно видео (дано твоят не е от тях) - както казах радиаторът е един и топлината до него се отвежда с термо-сонда с две плочки - едната за процесора, другата за видеопроцесора. Плочката за процесора винаги си приляга добре, но тази за видеото съм виждал (и то не рядко при външна видеокарта) да не приляга съвесем добре. Луфта запълват с термо-паста или термопроводна друга някаква материя. При системно прегряване тази материя се спича, и/или деформира , и/или разтича - зависи каква е и охлаждането на видеото съвсем умира. Точно затова препоръчвам отваряне - за да се почисти старата и да се сложи нова термопроводна паста или каквото е там. Не искам да те плаша, но си на крачка да постигнеш необратима повреда на видеото. Като начало докато направиш профилактиката не пускай приложения, които товарят видеото (като игри с тежка графика например). Не е нормално процесорът ти да е над 10% натоварен, ако не запускаш още сто неща при старт на Windows........

 

Най-вероятно проблемите са ти тия - което означава отваряне и чистене, а също и смяна на термопастата!

Но не е от харддиска - защото ако е от него, тогава Уиндоусът въобще няма и да ти тръгва - а особено след като веднъж се е оциклил!

И виж горе, в бизнеспарка, който е на мястото на ЦИИТ, на 7 километър по пътя за Пловдив - там имаше много добри компютърни сервизи, класи над тоя на Стемо!

Ще ти свършат работата качествено, и няма да те оберат!

Ако компът е извънгаранционен де - а ако още е гаранционен, нека да го правят в сервиза, откъдето е купен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблемите са ти тия - което означава отваряне и чистене, а също и смяна на термопастата!

Но не е от харддиска - защото ако е от него, тогава Уиндоусът въобще няма и да ти тръгва - а особено след като веднъж се е оциклил!

И виж горе, в бизнеспарка, който е на мястото на ЦИИТ, на 7 километър по пътя за Пловдив - там имаше много добри компютърни сервизи, класи над тоя на Стемо!

Ще ти свършат работата качествено, и няма да те оберат!

Ако компът е извънгаранционен де - а ако още е гаранционен, нека да го правят в сервиза, откъдето е купен!

Стиви, спри се бе, човеко, спри на всяка тема да даваш акъл! Какъв бизнес парк, какъв ЦИИТ (който впрочем се казва БИЦ-ИЗОТ, ма тва е друга тема, да не говорим, че бизнес парка и БИЦ-ИЗОТ на 7ми километър нямат НИЩО ОБЩО!), човекът е на другия край на България, в Бургас, ти му викаш "иди на 7ми километър" ... защо само си чешеш пръстите да се намираш на работа, не ми е ясно. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на прегряване от прахоляк. Симптомите отговарят на 100%.

 

Масова болест е при лаптопите в БГ. Сещайте се в какви условия живеем. То като си погледнеш сутрин колата и ти става ясно де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.