Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маслен картер


iyavor

Recommended Posts

Здравейте,

Колата ми е Фабия 1.2 бензин.

Днес смених маслото и в сервиза ми казаха, че е ударен масления картер и е деформиран малко. Няма никакъв теч и загуба на масло и даже и не съм разбрал кога е станало. Майстора каза, че съм извадил късмет защото картера на тази Фабия бил стоманен, а не алуминиев.

Дайте мнение да го сменям ли или да си карам така? Нов картер в ЕТ струвал 192лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Не го сменяй. И не заради цената, просто не се налага смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Не го сменяй. И не заради цената, просто не се налага смяна.

 

Благодаря за съвета! И моето мнение е същото, но все пак реших да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spored men e nai-dobre da si tursish chituv ot niakoia morga. s_flag

Латиницата няма да я коментирам, но не карай колегата да се набутва с картер и неговата смяна.

Ти как прецени, че картера му е за смяна?

Ако питаш мен, аз се уповавам на тези фрази:

... в сервиза ми казаха, че е ударен масления картер и е деформиран малко. Няма никакъв теч и загуба на масло и даже и не съм разбрал кога е станало...

Това означава, че е нещо наистина незначително.

 

п.п. Правя ти реплика на второ мнение, но не си мисли, че е тенденциозно smile009

 

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пообиколих и други сервизи. Картера на Фабията бил от стоманена ламарина и това че е малко изкривен нямало значение. Пък и нищо в поведението на колата не подсказва за проблем, нито в датчиците. Няма загуба на масло - нищо. Просто ме съветват да не се занимавам със смяната на картера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за мнението, но ако се налагаше смяна щях да го направя с нов а не от морга. Колата ми е само на 5 годинки :)

 

Нищо че е нов автомобила това е част която няма износванене не си заслужава да се дават пари за нова такава част като може и да се изправи и с чука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.