Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси за супърб


Johny Cage

Recommended Posts

Здравейте,

 

от няколко дена(снимки ще приложа по-късно, че от тия дъждове не остана време да снимам) съм горд и доволен собственик на Superb 2 2.0TDI

 

Имам няколко въпроса, моля сведущите колеги за помощ

 

1. Забелязах, че когато изключа от скорост (мързеливо и бавно изминавам последните няколко метра до светофара) компютъра отчита по-голям разход от нормалния(0.5-0.6). За да тествам днес пуснах надолу по инерция и ми отчете 8-10/100. Когато колата спре, разхода се нормализира (0.5-0.6)

2. Компютъра показва разхода за текущото ми пътуване(не че има навъртяни много). Има ли начин да видя общия разход от началото? Прегледах книжката, но въпреки, че е упоменат начин за смяна м/у памет 1(глобална) и памет 2(за пътуването) не успях да ги сменя. Колата е с мултиволан ако това е някакъв фактор

 

Поздрави и приятен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си спрял, колата ти показва разход в л/ч.

Когато си в движение и си изключил от скорост, този разход се преизчислява в л/100км

Както е писал колегата, при 0,5 л/ч в покой, ще се получи 10/100 при движение по инерция с 5 км/ч.

Ако си по инерция с 10 км/ч - 5/100 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

от няколко дена(снимки ще приложа по-късно, че от тия дъждове не остана време да снимам) съм горд и доволен собственик на Superb 2 2.0TDI

 

Имам няколко въпроса, моля сведущите колеги за помощ

 

1. Забелязах, че когато изключа от скорост (мързеливо и бавно изминавам последните няколко метра до светофара) компютъра отчита по-голям разход от нормалния(0.5-0.6). За да тествам днес пуснах надолу по инерция и ми отчете 8-10/100. Когато колата спре, разхода се нормализира (0.5-0.6)

2. Компютъра показва разхода за текущото ми пътуване(не че има навъртяни много). Има ли начин да видя общия разход от началото? Прегледах книжката, но въпреки, че е упоменат начин за смяна м/у памет 1(глобална) и памет 2(за пътуването) не успях да ги сменя. Колата е с мултиволан ако това е някакъв фактор

 

Поздрави и приятен ден

 

Честита и със здраве да си я караш.

Не разчитай на компютъра да ти изчисля вярно разхода.

При мен смесения разход успях да го постигна като каталожния, но когато ми се налага да карам основно градско просто виждам 2л/100 км отгоре.

Аз разхода от отдавана не го гледам, че само ме депресира smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обясненията. Вярно, че в книжката е описано, че водещо е дали колата е в движение, а не дали е на скорост

 

 

Поздрави и приятен ден s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.