Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция не пали, когато е влажно.


mkp_71

Recommended Posts

Здравейте, карам Фелиция 96г, 1,3mpi, от известно време когато е влажно времето колата не пали. По-късно през деня ако се затопли си пали без проблем. Сменени са кабели, дистрибуторна капачка, палец, свещите са на 1г. Бихте ли ме посъветвали, къде да търся причината, в краен случай препоръчайте сервиз да я погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си сменял или кой го е сменял,но стандартно тоя модел няма такива неща - кабели за свещи,капачка,палец!Или другия вариант е да не е както си писал "mpi",a "spi".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго нещо.Защото първоначално беше писал че е "mpi",което е многоточков инжекцион и при него липсват делкото и кабелите.А при теб ги има.Забелязал ли си като не иска да пали дали поне има искра от кабелите?Защото причините могат да бъдат много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тоя проблем го правел и Формана от човека от който го взех,просто ме предупреди,че при много влажно време не палел,решавал проблема като свалял делкото и го забърсвал със сух парцал,досега съм нямал проблем с паленето сутрин :D ,но е и нямало мъгли ;) ,ако проблема е от дистрибутора което е най вероятно, решението според мен е отвътре да се намаже със силикон,имах една кола така беше намазана,но се наложи да свалям дистрибутора и го изчистих преди да го сложа и оттогава при дъжд,локви и т.н. прекъсваше,след време го смених с нов и се оправи,не прекъсваше :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Фелиция 1.3 карб..Веднъж влязох в огромна локва и колата угасна доре че имахWD40 напръсках де що видях за високо и ниско напражение кабели делко комутатор и т.н. качих се врътнах ключа и си отпраших без проблем.Четох,че WDто е създадено да отблъсква водата и подсушава.Не искам да звучи като реклама но постоянно ми е в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да уточня, проблема го има от преди да сменя кабели, капачка, палец. Смених ги с идеята, че това е проблема, но без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали от входа на бубината не го прави тоя проблем,ако е скъсано уплътнението и при влага да дава отечка

 

Извинявай не съм много на ти, би ли ме посъветвал, какво да направя в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,просто предполагам,тоя ще каже нещо,другия и накрая проблема ще излезне,повредите по принцип са малки,но трудни за откриване

а какво ли бих те посъветвал.....знам ли,поне може да смениш гумените уплътнения на всички кабели който влизат някъде и предпазват от влага,основно поне уплътненията на кабела на бубината и делкото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.