Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да си сменя антената на skoda fabia


cdrecordable

Recommended Posts

Понеже си купих Fabia с изтръгната антенка и ми се наложи да си купя нова,изникна проблема как да я монтирам?Ако някой има опит да сподели.Какво трябва да разглобя за да стигна до гайката за да смъкна старата и монтирам новата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш няколко пластмаси и задната част на тавана. От долната страна е гайката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш няколко пластмаси и задната част на тавана. От долната страна е гайката!

И аз така си помислих но още на първата пласмаса която е точно отзад се затрудних.Има5-6 щипки и не мога ги откача/яко дърпах/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отдавна ги махах и си затягах антената (понеже задния спойлер при отворен багажник ми опира в антената и и подбива основата), забравил съм как точно беше- съжалявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антенката я смених! Изненадващо трудна работа излезна,по резултата беше добър.Да опиша процедурката. Свалят се дръжките над вратите,пласмасата която е точмо отзад/5 щипки/ с помоща на отверка. После и пласмасите от двете страни/тези за които са хванати киланите/.Смъква се леко уплътненията покрай врарите и багацника,за да може тавана да се смъкне на долу. С гайчен ключ 20 се отвива гайката на антената. Като се проследи кабела за антената се стига до буксичка която като се откачи може да се свали антената. Аз лично срязах кабелчето за антената и го използвах за новата, понеже беше с друг накрайник. Монтажа е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
Антенката я смених! Изненадващо трудна работа излезна,по резултата беше добър.Да опиша процедурката. Свалят се дръжките над вратите,пласмасата която е точмо отзад/5 щипки/ с помоща на отверка. После и пласмасите от двете страни/тези за които са хванати киланите/.Смъква се леко уплътненията покрай врарите и багацника,за да може тавана да се смъкне на долу. С гайчен ключ 20 се отвива гайката на антената. Като се проследи кабела за антената се стига до буксичка която като се откачи може да се свали антената. Аз лично срязах кабелчето за антената и го използвах за новата, понеже беше с друг накрайник. Монтажа е ясен.

 

Извини ме,но би ли ми казал дали знаеш електромонтьор или друг майстор,който читаво да ми смени антената по описаният от теб начин...аз просто няма да мога ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мислех че няма да мога, но като хванах инструмента от вътре ми дойде :д В софия нямам идея иначе в шумен ще намеря кой да ти вземе парите :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.