Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет относно смяна на масло.


Recommended Posts

Колата ми е Октавия2 2006г. 2.0 140к. Въпроса ми е относно смяната на масло,която ми предстои.Предишният собственик е карал колата с Кастрол 5в40 , та и аз сега мислех да сложа такова ,НО ... няколко познати , един от които има магазин за авточасти,масла и т.н. ме посъветваха да сложа 5в30(а дали ще е Кастрол,Тотал,Мотул или някакво си Фукс било моя преценка) , понеже двигателите като моя били много капризни и още куп неща.От ЕТ пък ми казаха,че което и да сложа няма да е грешка,просто това 5в30 имало приоритети през зимата. Очаквам вашите мнения и съвети за да реша какво да е в крайна сметка.

 

Благодаря предварително. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да караш 25-30 хиляди км задължително,но иначе е ненужно пък и не е за предпочитане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма проблем, ако ти е читав мотора дали ще е 5W30 или 5W40 щом покрива нормата за помпа-дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да караш 25-30 хиляди км задължително,но иначе е ненужно пък и не е за предпочитане

 

Колегата пита за вискозитетните числа, те какво общо имат с пробега?

 

.... 5в30 имало приоритети през зимата. ...

 

Напротив и двете масла по отношение на зимата са еднакви - 5W :)

 

По-добре сложи това което има ъпрувал от VW за твойта кола и най-вече това което мислиш, че е по-малко менте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробега не ми е проблем... така или иначе ще се сменя на 15 000.Шкодилака ми е работен.

 

Колегата е писал относно пробега , защото това 5в30 го дават лонг лайф тоест позволява смяна на повече от 15 000 километра, но не това ми беше въпросът ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w40 e по-подходящоза нашия климат има по-висок вискозитет (по-гъсто е) при високи температури филма които създава е по-устойчив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яссно ... 5в40 .. а марка .. ? Кастрол ейдж ТД 5в40 ... или нещо друго ?

 

На тоя въпрос ще получиш 101 отговора. Всеки сипал нещо, един доволен от едно, друг от друго.

 

Слагай това в чиито произход си сигурен! Марката не е от такова значение, както вероятността да попаднеш на менте. С еднакъв успех можеш да си купиш и Кастрол менте и Мотул менте и всичко друго - менте.

 

Само не ме питай, откъде да купиш масло с гарантиран произход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли предложиха промоция в ЕТ с Total?

Аз правих ТО (и още други работи) в петък и в Еуратек не ми предложиха Тотал. smile049

Сложих Кастрол 5 на 40.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ... за ЕТ .. там изобщо не съм и мислил да сменям маслото.Относно това дали маслото е с гарантиран произход ... божа работа ... Благодаря все пак .. smile159 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами маслото трябва да е минимално 505.01 и следващите спецификации на VW които го следват. Другото не е толкова важно. Аз ползвам иначе 5W40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те на Мотул са две маслата които са за тоя мотор, аз лично ползвам другото:

 

http://www.motul.com/bg/en/products/53?f[range]=25&f[viscosity]=34

 

Като им гледам характеристиките са почти еднакви, поне на дейташит. Специфика е една идея по широкотемпературен, ама разликата е малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ли става въпрос http://www.prospeed.bg/bg/product/3767/10

http://bparts-bg.com/product/17/5w40-sp ... litra.html

viewtopic.php?f=43&t=15494

От 3 г. 3 коли храня с масло и филтри само от Владо(горните линкове). Същият е основен снабдител на Aуди и VW форумите и не знам някой да се е оплакал smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм абониран за Владо с 3 коли и до сега не ме е подвел. То това ни остана вече - на доверие сме, на сертификати и хартийки няма кой да вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bparts-bg.com/product/17/5w40-sp ... litra.html

viewtopic.php?f=43&t=15494

От 3 г. 3 коли храня с масло и филтри само от Владо(горните линкове). Същият е основен снабдител на Aуди и VW форумите и не знам някой да се е оплакал smile049

Аз знам.

Но нямам лични впечатления, освен че е бил много отзивчив на всичките ми въпроси smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко е божа работа , колеги . Маслото "Castrol Edge 5w40 5л." и филтри на "MANN" са на лице .. и то срещу само 160 лв . Та днес ще ходя да го сменя и да се надяваме всичко да е наред... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече всичко е божа работа , колеги . Маслото "Castrol Edge 5w40 5л." и филтри на "MANN" са на лице .. и то срещу само 160 лв . Та днес ще ходя да го сменя и да се надяваме всичко да е наред... ;)

Ами ако отговаря на 505.01 значи става. Щото има такова което не отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

За това ли става въпрос http://www.prospeed.bg/bg/product/3767/10

http://bparts-bg.com/product/17/5w40-sp ... litra.html

viewtopic.php?f=43&t=15494

От 3 г. 3 коли храня с масло и филтри само от Владо(горните линкове). Същият е основен снабдител на Aуди и VW форумите и не знам някой да се е оплакал smile049

 

Аз си взех един литър Castrol Edge 5w30. След кратък тест и сравнение с друга разфасовка, която е купена за 40 лв от Косер. открих, че има огромна разлика в цветове на етикет, качество на печат, релеф на буквите, а и след 12 часов престой в камерата на две чашки от двете масла установих, че си променят цвета по различен начин.

 

Т.е. двете масла са различни. Шишето според мен е фалшиво и етикетите са личат по ъглите, че са отлепяни. Чертата, която е отлята за разграфяване беше крива и по-дебела. С две думи си личеше, че нещо не е наред качеството на опаковката, което за мен беше ясен знак за притеснение към съдържанието.

 

Иначе беше коректен, когато му казах за тези неща прие да ми върне парите и пое доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.