Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1: Няма мощност на бензин, на газ работи нормално.


DamianRM

Recommended Posts

Здравейте на всички

 

Карам Октавия 1 2.0 115 к. Бензин и газ, 2001 год. . Желязна кола, доволен съм, вече 2 год. Няма проблеми, но отскоро имам проблем, не голям но искам съвет как да процедирам. Карам основно на газ, колата пали на безнин и после минава на газ над 3000 оборота. Мисля че газовото ми е обикновено, карбураторно, няма инжекция или моно инжекция.

 

Проблема е че пали на бензин, но гасне. След запалването ако подам газ докато съм на бензин гасне, от 3-4 пъти един път успява да стигне 3000 оборота, превключва на газ се държи нормално. Като съм се засилил вече с 40-50 км и мина ръчно на бензин работи двигателя, но няма мощност.

Веднъж като е запалила и движила се, пали лесно, ама май е защото двигателя е загрял и лесно стига 3000 оборота и на гас е ОК.

 

Не съм специалист и надали сам ще мога да го оправя. Питанката ми тука е – какъв може да е проблема и за какъв тип майстор съм? Също ако можете да препоръчате някой в Сф, по възможност по – близо до ж.к. Друбжа 2

 

Поздрави и безопасно и безаварийно на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някой като начало да ти направи една компютърна диагностика за грешки и може сам да се насочиш за проблема.

Скоро един познат с подобна болка и се оказа ламбда сонда :) но не е сигурно при теб дали е същото.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с почистване на дюзи и смяна на горивния филтър.

Ако не ме лъже паметта 2.0 имаше и моторче за въздух , почисти и него ... за друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с почистване на дюзи и смяна на горивния филтър.

Ако не ме лъже паметта 2.0 имаше и моторче за въздух , почисти и него ... за друго не се сещам.

май наистина имаше моторче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.