Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.2 - свещи


KuKumicin4e

Recommended Posts

В момента карам Фабия2, 1.2 70 кончета с монтиран газов инжекцион.

 

Въпросът ми е колко трябва да е разстоянието между електродите на запалителните свещи?

До сега рових къде ли не,но не намерих никаква информация....

 

Предварително благодаря за информацията smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието м/у електр. на свещите се дава от завода производител и е упоменато на тяхната опаковка.

Обикновено е 0,7мм.

п.п. Ако въпросът ти е заради газта, разстоянието не се променя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Жоро - 0,7 - 0,8 мм- някои производители (BERU например слагат 0,8мм).Енергията на искрата , осигурена от безкон

тактното DIS запалване на Фабията и този мотор са достатъчни и за газ, корекция на разстоянието не е необходима!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,благодаря.

 

Питах защото малко ми вдигна разхода,а нищо друго не е променяно и предполагам,че май свещите пеят за нови...а на новите на кутийката пише,че именно трябва да се регулира разстоянието според предписанието на завода производител на съответния автомобил.

 

Иначе специално за коли на метан /слава богу не ми изпи чавка акъла за да си сложа такъв х..... отзад/ знам,че разстоянието между електродите трябва да е малко по-малко от стандартното.И за това си помислих,че и за газта може да се налагат някакви минимални корекции.

 

Благодаря за вниманието и безаварийно шофиране! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.