Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блок за Фелиция


Recommended Posts

Имам цел матор,който до последно се пресдтавяше много добре.Ако сакаш давай 100лв. и го зимай да се отвозиш.

Гарантирам,че е убав. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повредата е следната: двигателчето смеси водата и маслото, следва шлайфане на глава и нова гарнитура, но проблема се повтори и според майстора блока е спукан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет biser.or, ако имаш възможност драсни един телефон на dataport@abv.bg за да се чуем.

0886024951-Бисер

Колега, а твоя майстор опита ли със нови медни пръстени на ризите? Как стигнахте до извода,че блока е спукан?

Възможно е също да меша вода и масло от тапите на главата. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата вървя две седмици след смяната на гарнитурата, губейки антифриза въобще не знам къде отиваше?? Маслото не беше"боза" това е при първия майстор и пак смеси течностите, той ми върна парите. Блока е мнението на втория майстор, до колкото разбрах е разглобил тотално проверил е всичко сглобил я и пак смесила още там при него. Към 17ч. да ти звънна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се каже на прима виста - майстора е за смяна , защо ... защото тоз мотор преди да "спука блока" смесва вода и масло през уплътнителните пръстени на ризите или през тапите на главата - медните пръстени се сплескват от стягане на главата , а тапите гният най-вече ако се кара с вода.

Ако ти се занимава отвори мотора , извади ризите и подмени медните пръстени с ремонтен размер 0.14 и огледай тапите при кобилчковия механизъм или обратно - първо тапи , после пръстени , а като свалиш ризите тогава може да огледаш и леглата за пукнатини .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че съм на Вие с ДВГ...........................

От това, което ми каза разбрах следното:това са операции, които трабва да се направят и тогава ще си проличи, дали проблема е в блока?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, започни с това откъде си, за да ти препоръчаме при кого да отидеш без да ти казва наизуст да смениш целия блок... или автомобил :lol: Както споменаха вече колегите има и други вероятни причини за смесването освен спукан блок - пропаднали ризи, избили тапи на блока, но добре е това наистина да се види от специалист, който разбира. Има също така един раздел от форума - Бял списък, от там може да се ориентираш за добри майстори наблизо. :idea:

 

Офф топик: Бисерчо, тоя твой мАтор има ли нек'ви докИменти и 135 или 136 е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив става въпрос. Погледнах "белия списък" само една фирма има за района.

Шкодата е 99г. комби, 1300кб.см. карбуратор, май беше 55 конски сили, това 135 или 136 е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив става въпрос. Погледнах "белия списък" само една фирма има за района.

Шкодата е 99г. комби, 1300кб.см. карбуратор, май беше 55 конски сили, това 135 или 136 е?

 

781.135 e двигателя - 55к.с. карбуратор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май попаднах на историята за Фаворитчето http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... f=4&t=9108

Имам цел матор,който до последно се пресдтавяше много добре.Ако сакаш давай 100лв. и го зимай да се отвозиш.

Гарантирам,че е убав. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май попаднах на историята за Фаворитчето viewtopic.php?f=4&t=9108
Имам цел матор' date='който до последно се пресдтавяше много добре.Ако сакаш давай 100лв. и го зимай да се отвозиш.

Гарантирам,че е убав. :smt030[/quote']

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.