Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся сервиз за смяна на прагове и други ламарини по колата


johnnie213

Recommended Posts

Ще съм много благодарен ако ме насочите към някой читав сервиз или човек, вършещ съвестно работата си, занимаващ се със смяна на прагове, вежди, изкърпване на калници и т.н. Ако може да е в района на София и около София или в района на гр. Казанлък (склонен съм да разгледам и вариант в някое населено място по Подбалканския път в участъка София-Казанлък - Горна Малина, Златица, Пирдоп, Сопот, Карлово, Калофер или в близост до магистрала Тракия стига да си заслужава). Дойде време да се погрижа за всекидневната кола VW Vento след тежката зима. Върши ми чудесна работа пък и така си запазвам Шкода-та и си я карам само на дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще вкарвам да прави колата на баща ми и ми се вижда съвестно момче.

 

viewtopic.php?f=43&t=22651

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега lubomirov1985, ще съм благодарен ако споделиш преки впечатления от човека. И аз му видях темата в VW клуба и му писах л.с., отговори ми бързо и ми предложи да отида на оглед, както е и редно. Ти за какви ремонти ще я оставяш колата на баща ти при него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Мерцедес W210 и както повечето такива я нападна ръждата. Предните калници ще бъдат заменени, ще бъде отстранена ръждата по вратите. Още не сме решили дали ще се боядисва цялата или ще останат само предния капак и тавана. Само по тях уж няма забележки, но остана да го обсъдим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като Ви пипне колите, моля споделете какви са Ви впечатленията от този момък. И мен ме чакат корекции, а нямам читав тенекеджия/бояджия.

Благодаря предварително и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега lubomirov1985, дали ползвахте вече услугите на Даниел от Люлин да споделиш впечатления, че при мен положението с VW става гадно - отвори се дупка с диаметър около 4-5 см в единия праг и много ме дразни, а си я ползвам като ежедневна кола и ми се иска да и възвърна нормалния вид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм доволен. Отхвърли доста работа по колата и сега наистина изглежда почти като нова. Като я взех беше доста мръсна вътре, което ме подразни. Но пък навсякъде, където е било възможно я е намазал с грес, за да не събир вода (вратите, веждите на калниците и праговете) утре ще я мия и ще я снимам да ти я покажа. А ако искаш ела и я виж на живо.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Утре ще звънна на човека да се разберем за оглед и на моята кола. После ако се разберем да я ремонтира ще напиша и аз отзиви след ремонта (даже ако не забравя преди и след ремонта ще я снимам за да се види разликата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това направи с колата - предния капак и тавана не са боядисвани. Където съм снимал задният калник там по ъгълчето имаше ръжди, предните калници са сменени. Ръжди имаше и по долните ръбове на вратите.

post-1403-138453393596_thumb.jpg

post-1403-138453393598_thumb.jpg

post-1403-138453393601_thumb.jpg

post-1403-138453393604_thumb.jpg

post-1403-138453393607_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда колата, благодаря за снимките. А предните калници нови ли са или втора употреба? Аз също трябва да сменя единия калник, но се притеснявам, че ако сложа нов няма да е добре обработен от вътрешната страна и бързо ще корозира та се чудя дали не е по-добре да потърся някой здрав втора употреба. Но нека първо отида при човека да огледа колата и после ще пиша какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях против новите. Разни китайски, виетнамски и какви ли не боклуци има - нито пасват като хората, нито са добре обработени. Купих ги втора употреба супер запазени, без никакви ръжди. Той ми каза, че допълнително ги е обработвал от вътрешната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи от желанието на майстора (без да визирам конкретния човек) ... преди близо 10 години един приятел ми кърпи Формана и прави какви ли не галимации , които ми дойдоха на акъла и тогаз смени и предните калници с нови ... е още не са изгнили smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след работа посетих Дани в Люлин. Огледа колата и съвсем коректно ми каза, че някои по-сложни неща няма да може да ги направи. Предложи ми да отида при негов колега. Посетих и него и човекът подробно ми показа какво трябва да се оправи и колко ще струва - излязоха и други неща за които не предполагах, че са заминали. А ако я оставя да я прави сигурно ще излязат и други скрити проблеми. Сумата не е малка и трябва сериозно да помисля (но пък толкова съм свикнал с тази кола и си я харесвам ...). Ако се реша да я ремонтирам и съм доволен ще споделя мястото и майстора за да може и друг да се възползва от услугите ако има нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедесът също ходи и при тенекиджия. Не го прави Дани изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.