Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

полуоска?


bobi888888

Recommended Posts

Здравейте. Следя с интерес форума и научавам доста полезни неща, благодаря за което. Имам въпрос за ходовата част на автомобила ми - октавия, 1999 г, 1,9 тди - при спускане по наклон на скорост се чува леко щракане отпред вляво, а преди два дни при десен завой с по-висока скорост това щракане се чу по - отчетливо. След като прегледах автомобила на канал видях, че предна лява полуоска има луфт от около 5 мм (за разлика от дясната) и като я клатя се чува гореописания шум (или така мисля). Отделно видях, че двете полуоски са с различно сечение - лявата (която мисля, че е вързана към скоростната кутия) е по тънка от дясната. Въпросът ми е дали щракането е от този луфт на полуоската, какво евентуални би се оказало за смяна и дали двете полуоски трябва да са с различна дебелина. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата полу-вала (полу-оски може много да се спори по името) са свързани към диференциала, който е в общ блок със скотостната кутия, която е в левия край на мотора, следователно левия полу-вал е по-къс и е нормално да е по-тънък.

Колкото до щраканетъо и мърдането има вероятност да ти е заминало външното каре.

По всяка вероятност трябва да смениш каре, маншон и може би лагери ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля, че симптомите отговарят на "заминало" каре. И е по-добре да го смениш бързичко, за да няма после и други болежки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, ще се ходи на майстор. Само ми е чудно защо чукането се чува при десен завой, а повредата е от ляво? .... колко струва каре и смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, ще се ходи на майстор. Само ми е чудно защо чукането се чува при десен завой, а повредата е от ляво? .... колко струва каре и смяна?

 

Aко сложиш лявото каре отдясно, а дясното отляво сигурно ще се чува отдясно при ляв завой... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, ще се ходи на майстор. Само ми е чудно защо чукането се чува при десен завой, а повредата е от ляво? .... колко струва каре и смяна?

 

Aко сложиш лявото каре отдясно, а дясното отляво сигурно ще се чува отдясно при ляв завой... :D

 

smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карето мисля беше около 200лв. ама може и да бъркам.

 

Все пак е по-малкото зло, щото другия вариант е проблема да е от другия край на полуоската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, ще се ходи на майстор. Само ми е чудно защо чукането се чува при десен завой, а повредата е от ляво? .... колко струва каре и смяна?

При десен завой, особено с по-висока скорост както си писал, лявото каре е по натоварено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.