Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с фабричната аларма


maestroto

Recommended Posts

Колеги днес ми се случи странен проблем със фабричната аларма на Октавията ми.

 

От известно време установих, че самата сирена не свири както трябва, а само едно такова странно скрибуцане или стържене, когато се активира алармата, но като изключим това всичко останало работеше - отключване, заключване, отваряне на 4-те стъкла от дистанционното.

 

Днес обаче след като отново нямаше проблем и я паркирах като се прибрах и заключих, сега преди 10 мин когато опитах да отключа колата от дистанционното нищо не се случи.

 

Бях я паркирал пред блока и да е стояла 4, 5 часа следобяд. Реших, че батерията на дистанционното нещо не е наред и взех резервното, но и с него нямаше успех. Мига лампичката на дистанционното, но колата не се отключва/заключва.

 

С ключа си я отворих ръчно, запалих и я прибрах в гаража, но след това отново не успях да я заключа с дистанционното, а само от ключа. Това и с двете дистанционни с които пробвах.

 

Някой с подобен проблем ? Има ли някакъв начин за рестарт на алармата или нещо подобно или просто трябва да се простя със 300 лв за нова аларма ? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много опит, ама щом си с гараж, пробвай да откачиш за през нощта акумулатора ........... по принципа на Бил Гейтс ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах преди малко в една друга тема, имам спомен, че фабричната аларма е с отделен акумулатор.

Ако това наистина е така - проблема най вероятно е там. Още повече, че споменаваш че е била "прегракнала"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика.

Ами ще я закарам до ЕТ да кажат какво ще покаже диагностиката, но си спомням че от там ми казаха за преграхването на алармата, че било цял модул сирената и всичко останало и се сменяло цялото...демек нова аларма. Може би са имали предвит, че щом преграхне...трябва да се смени цялата аларма....знам ли? Това така ли е или.....ще видим тези дни ще я карам явно, колкото и да не ми се иска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби доктора мисля, че имаше разни залитания в посока "алармата на О2"... Изчакай ако искаш да видиш, какво може да сподели той или направо му звънни, Влади.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарах я в сервиза на ЕураТек и от там според диагностика установиха, че СИРЕНАТА прави проблем и дава грешки.

Казаха, че тя трябва да се смени на първо време и срува 330 лв.

Някой сменял ли е тази сирена ...?

 

Странното е , че тази сутрин преди да тръгна за сервиза, колата се отключи и заключи от дистанционното съвсем нормално все едно нищо и няма.. докато вчера и онзи ден само от ключа ставаше....

 

Някакви съвети какво да правя? Да сменя ли тази сирена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия сирени се оказаха голяма недомислица на VAG. Със сигурност трябва да се смени сирената. По-евтин вариант е от някоя морга. То дали ще е от там или нова - гаранцията пак е никаква, че няма пак да се прецака. За жалост - това е решението. Генерално решение е смяна на цялата аларма и поставянето на нова, работеща по кан-шината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерално решение е смяна на цялата аларма и поставянето на нова, работеща по кан-шината.

 

Ами то само сирената е 330 лв. цялата аларма колко ли ще струва >??

Какво значи работеща по кан-шината, по друг начин вързана ли, че не знам какво е това за кан-шината.

 

Ти със друга аларма ли си или и ти си сменил сирената и си останал със фабричната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генерално решение е смяна на цялата аларма и поставянето на нова, работеща по кан-шината.

 

Ами то само сирената е 330 лв. цялата аларма колко ли ще струва >??

Какво значи работеща по кан-шината, по друг начин вързана ли, че не знам какво е това за кан-шината.

 

Ти със друга аларма ли си или и ти си сменил сирената и си останал със фабричната?

 

CAN BUS - кан шина, от сайта на Ross Tech кратко обяснение:

 

What is CAN and why is it important?

 

CAN stands for Controller Area Network. CAN is a new means of communicating with the car for diagnostics used by the latest generations of VW, Audi, SEAT, and Skoda vehicles. Unlike the older ISO9141 system which used a single K-line for diagnostic communications, the new CAN-Bus system uses a twisted pair of wires with differential signaling. CAN is considerably faster than ISO-9141 (500 kbps vs. 10.4 kbps). Both new hardware and new software are required in order to communicate with cars using CAN for diagnostics.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

What is CAN and why is it important?

CAN is considerably faster than ISO-9141 (500 kbps vs. 10.4 kbps). Both new hardware and new software are required in order to communicate with cars using CAN for diagnostics.

 

 

Благодаря за обяснението. И аз предполага, че е нещо подобно. Въпроса обаче е какво да правя сега с тази аларма. Да сменям ли тази сирена която е доста като цена, или да търся вариант със смяна на цялата аларма.

Предполагам обаче, че една такава аларма по тази кан шина ще е доста скъпа, затова питах дали Боби Доктора е сменил неговата с такава и колко пари е или си кара със старата.

 

Принципно от ЕураТек дават 2 години гаранция на тази сирена, ама.. знам ли..

 

Какъв съвет бихте дали и имали ли сте подобен проблем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова питах дали Боби Доктора е сменил неговата с такава...

Боби си смени направо цялата кола smile091

Не са скъпи. Обади се и ги питай за цена. http://www.studioreklama.com/sites/rak/contacts-bg.html

Моят съвет е - сменяй цялата система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

затова питах дали Боби Доктора е сменил неговата с такава...

Боби си смени направо цялата кола smile091

Не са скъпи. Обади се и ги питай за цена. http://www.studioreklama.com/sites/rak/contacts-bg.html

Моят съвет е - сменяй цялата система.

 

Точно от там е моята. :) Сложили са я добре, но не я бяха настроили качествено. Всичко останало, като инсталация е супер.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взех мойта ми обясниха че алармата не пищи. Например като отключвам/заключвам и само мигат мигачите. Казах че са ритали една подобна О2, но така и не се е пуснала алармата. А има аларма, защото на шофьорската врата мига червената лампичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взех мойта ми обясниха че алармата не пищи. Например като отключвам/заключвам и само мигат мигачите. Казах че са ритали една подобна О2, но така и не се е пуснала алармата. А има аларма, защото на шофьорската врата мига червената лампичка.

може да се направи да пюлка с вак кома....но май така по-бързо изгаря сирената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, http://www.rak.bg/ продават добри аларми, цените са сносни, моята е 170лв, ще ти дадат и менуал за монтажа който е елементарен предполагам и при теб нещо такова http://dl.dropbox.com/u/9900717/alrm.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.