Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Забелязах че след един як шут с шеладжийските обувки с металните капачки се осигурява спокоиствие на човек за цял 1 ден, пък и ти като имаш точилка, може директно да им направиш демиджа с нея :evil: а за корите ние просто няма къде да ги изпечем те са големи колкото тавата и в това състояние се мятат на печката отгоре после се маже с някаква смес предварително запържена и после се пече

 

@VALDO, като подкара баба Шкодата smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Green_Witch, баничката изглежда много добре,което е най -важното :smt017

Ето още една постна манджа: :mrgreen:

картофени кюфтенца,парченце лучник и пържени тиквички, заляти с кисело мляко. smile049

2493.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все вкусни неща, дам. А, докато някои от нас набиват тесто и треви - други консумират изискани ястия с картофи, пилешко, гъби и бира - печени в гювеч на бавен огън. :D

 

016403933.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е трудно, но все пак - на ЛС ти пращам нещо, дето е правено за друг колега, а ти дай барем един продукт, да знам на къде да се насоча при съвета за таз вечер. Още ти вървят постите, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко остана, да, но аз за мен си има какво да извъртя, но мъжете гладни ще останат, ако им предложа зелева салата. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо, ми не много бързо, лесно и вкусно - пилешко филе на хапчици, гъбки цели, лукче срязано на 4-тинки, нарязани картофки - сичко в тавата, овкусено със сол, черен пипер, ронена чубрица, кимион, водичка малко и олио също - мяташ отгоре фолио, фурната да е загрята на 200 градуса и го държиш там за час и после само вадиш и мяташ по чиниите. И много върви със зелева салата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. А може ли да не е пилешко, ами свинско. Да не е филе ами котлети. Да не е на хапки ами цели котлети осолени и напудрени с ронена чубрица, червен и черен пипер и други работи по желание, наредени в йенската тенджера, между тях лук на тънки филийки, около тях малко нарязани печурки, морковчета и червени чушки нарязани на ленти, малко олио и червено винце вместо вода. В предварително загрятата фурна се слага с отворен капак за около 10 - 15 мин за да се изпари алкохола, после се залупва капака и се пече там какво беше, около час. После по чиниите. За гарнитура - картофено пюре, ама разбито на ръка и с повечко краве масло и мляко, а салатата може да е и от карфиол, зеле и настъргани моркови и виното да е червено.

Така може ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може бре, сичко, както си го написал и описал, може ;) :smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли какво си пожелах за Коледа? Една гореща, люта и с много оцет и чесън порция... Стомах чорба... Дали Дядо Коледа ще ми я достави? smile153

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз чорба (ама без лютото) май ще я консумираме след Нова Година и естествено ще се набляга на Спирачната течност в нея (тъй де оцета с чесъна). Уффф пак огладнях. Добре че съм на банкет таз вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зурлата за украса, бузите са еквивалент на бекон, даже в метро се продават пушени свински бузи, ушите за пача, от кожата, ако я свалиш цяла, ще има материал за качулка.

 

Сега сериозно, ето какво имаш като армагани от жена ми:

 

 

Вариант 1:

 

В И Н С К А Г Л А В А

/ ПО ДУМБАЛСКИ /.

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:

 

1.Свинска глава 1/2 – 3-3.5 кг

2.Домати консерва – 1/2 от 0.800 кг буркан

3.Краставички кисели - 1/2 от 0.800 кг буркан

4.Гъби – 0.200-0.300 кг

5.Маргарин - 2 супени лъжици

6.Грах стерилизиран - 1 чаша за кафе

7.Моркови - 2- 3 средно големи

8.Черен пипер млян - на вкус

9.Дафинов лист - на вкус

10.Чубрица - на вкус

11.Чесън зрял - 1 средно гол.глава

12.Сол - на вкус

13.Лют пипер или лютива шарена сол - на вкус

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:

Свинската глава се сварява във вода с малко сол.След сваряването се очиства от кокалите и се нарязва на ситно.

Доматите,краставичките,гъбите,морковите и чесънът се нарязват на малки парченца,след което се изсипват в тава и се прибавя граха,черният пипер,дафиновият лист,чубрицата,маргарина и солта на вкус.Обърква се добре и се запича всичко на фурна до сгъстяване на сместа.Прибавя се след това месото от главата и се обърква със сместа,след което се добавя от бульона в които е вряла главата.,така че да се покрие цялото объркано със сместа месо от главата.Запича се отново всичкото в тавата във фурна около 30-40 мин до извиране на бульона.

Вкусотията е готова и се сервира топла поръсена с лют пипер или люта шарена сол.Трябва да има студена ракия,бира и вино.

ЗАБЕЛЕЖКА:

1.Дозата е предостатъчна за 4-5 човека.

2.За цяла глава продуктите се удвояват.

3.Ако главата има по тлъсти бузи,след изваряването част от тях се отделя,овалят се в лют пипер или люта шарена сол и са слагат в камерата на хладилника.Консумират се студени.Вкусът е невероятен.

 

Вариант 2:

 

Свинска глава се пърли, ама ако има кой да я пребие. И който я пребива, главата той реже. Пърли я, после я запарва с едно телешко шкембе. И като уври, чушка се (чисти и разфасова) и се слага в тавата с подправките – доматено пюре, чушки – сладки и люти, чер пипер, дафинов лист и се слага да се запича. Обезателно обаче шише червено винце да се сипе, ама като Ути да го не глътне биля предварително. И после вече дружината, който искаш кани. Каниш и приятелите... Не като някои, има такива цинцаре, щото се стискат и на Бога тамян да кадят. И се употребява с ракия, ама най-добре е да е домашна! Главата се вари най-малко три и половина часа. Да може да се отърси от кокаля. И шкембето, нарязва се всичко наситно, смесва се с ония салтанати, дето ги рекох по-преди. И само доматено пюре! Щото, ако сложиш домати, подпикава (подкиселява) и не може да стане като хората. И пикантно да е. Който обича лютичко – приятно е.

Но да има кой да я пребие пустата глава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееееееееееееххххх, как ви зивждам момчета... а аз, ахмак с ахмаците, да живея с две жени, и двете месо не хапват, камо ли да сготвят... Аз сам как да си сготвя една голяма тава свинско със зеле, кой ще го яде, аз и кучката ли ще блажим само... гаден живот :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pow това е доста подло, при това - само 2 дни преди Коледа, когато постещите сме най-податливи. :smt0344

 

Рецептата е мноооооооооооооооооого примамлива. Вместо новогодишната Капама, мога да се развъртя в кухнята. А и зверовете ще останат доволни.

 

@joeless вземи и си наготви каквото ти е сладко. Те жените... Абе сложно е с тях. И аз не ги разбирам... smile049 Все ще има с кой да поделиш свинското със зеле. :D За едните ще е свинското, а за другите зелето и те така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго ще правя - цяло парче свинско контрафиле. Режа отвор през средата от единия до другия край и вътре пъхам бекон на ленти и пилешко филе. Шпиковам със морков, чесън и кисела краставица, където сваря. Запържвам в тавата цялото филе отвсекъде. После го вадя и овкусявам. Нареждам кисели зелеви листа на пластове и завивам в тях филето, стегнато. Бухам брашно, доматено пюре, вино, мазнинка, сол и мерудии в големия гювеч, дето си го купих от Бачково, слагам фурната на 200 и пъхам и държа филето вътре за час и 30 минути. После...............аааа, и утре ще си ходя на ПД, да заредя с винце и ракийка, от мойте.

 

Наздраве, да ви е сладко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам, във нощи като тази ми липсва кухнята... ей тъй, да си имам една плоча, да сложа оня ми ти 7 килограмов тиган да се зачерви и а-хааа да започне да дими да метна вътре една буца масло и лъжица зехтин и веднага след тях един хубаво набоден с машинката за стекове и след това леко размачкан 5-600 грамов парчок телешко бон, намазано предварително тъничко със зехтичне в което са киснали шепа зърна зелен и розов пипер и натъпкано внимателно с поне още 20-на зърна... и така да се запечата, без да прекаляваме, само коричка! искаме то почти "лилаво", като го резнеш да потече кръвчица... и с едно стограмово черпаче демиглас отстрани, и картофено пюренце спомена някой, с много масло и мляко ... и обилно черен пипер и солчица ... и една бутилка Кота 299(2006, гъмза. от ловико сухиндол).. друго не ми трябва.... простички неща..

 

 

мусака, крем карамел и... едно друго нещо smile049

 

ДомилЕло ми е за кухнята .. айде ще ви почерпя малко спомени smile049 http://www.flickr.com/photos/joeless/se ... 958100938/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се вклиня с нещо бързо,лесно и вкусно,хем е предколедно,хем е Богоугодно/за постещите/........нарязвате два стръка праз на ситно,натрошавате 250-300 грама сиренце,една кофичка майонеза,малко черен пипер.........бъркате,бъркате и.......резултата е много сполучлив!!!Пробвайте,няма да съжалявате!!!Весела Коледа на всички!!!! smile027.......пуууу,забравих......и малко цедено кисело мляко smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oooo, Марти, а добре дошъл у темата, къде се губиш цели 10 страници? :mrgreen: smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.