Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Преди малко отворих хладилника в нас и попаднах на тази гледка :smt0344 :

05819.jpg

Дайте да видим тази вечер какво мезенце да скалъпим за червеното винце с продуктите от моя хладилник.

Има маргарин,соев сос,сурови гъби ,пакетче мая за хляб и връзка магданоз. smile048

Аз нищо не мога да измисля и ако до минути не получа отговор от вас ще се изнеса със скороста на бит пе@ераст до най-близкия супер. smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Дайте да видим тази вечер какво мезенце да скалъпим за червеното винце с продуктите от моя хладилник.

Има маргарин,соев сос,сурови гъби ,пакетче мая за хляб и връзка магданоз. smile048

Аз нищо не мога да измисля и ако до минути не получа отговор от вас ще се изнеса със скороста на бит пе@ераст до най-близкия супер. smile117

 

 

Ми ко се чудиш - метай маргарина у тиганя, след като се стопи, ръгай гъбите срязани на верев или на секиме, солчица, черно пиперче и като си посменят цвета гъбките и видиш, че мазнината покафенява, ръгни малко врела вода и продължавай така, бъркайки мощно от време на време. Магданоза се измива с ладна вОда и се добавя към гъбите накрая. Ако имаш лимонче - капни малко, омешай убаво, тургай у чиниите и разливай бирата.

 

Сорка за закъснението, правех шницел по виенски и салата витамина, та съм те изтървал, сигурно си опразнил бакалията до вас. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе , Бисер точка ОР ...с малко срам на уста да попитам...Ти ерген ли си ? :) Защо ? Защо ли ... :)

1. Хладилника ти е прзаен...няма кой да го "ъпгрейдва"...

2. Мислиш за рецепти и ..."салати"...

3. Пускаш разни перверзни гледки за ядене .... =D>

 

Ответь пожалуйста !!! smile035

 

п.п . иначе пък хладилника е добре изчистен..., както жена не може да държи... :oops: ..."срам"... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ко да пуска човека - перверзни гледки на жени ли - да го схесат кат чичо Джак. ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да видим тази вечер какво мезенце да скалъпим за червеното винце с продуктите от моя хладилник.

Има маргарин,соев сос,сурови гъби ,пакетче мая за хляб и връзка магданоз. smile048

Аз нищо не мога да измисля и ако до минути не получа отговор от вас ще се изнеса със скороста на бит пе@ераст до най-близкия супер. smile117

 

 

Ми ко се чудиш - метай маргарина у тиганя, след като се стопи, ръгай гъбите срязани на верев или на секиме, солчица, черно пиперче и като си посменят цвета гъбките и видиш, че мазнината покафенява, ръгни малко врела вода и продължавай така, бъркайки мощно от време на време. Магданоза се измива с ладна вОда и се добавя към гъбите накрая. Ако имаш лимонче - капни малко, омешай убаво, тургай у чиниите и разливай бирата.

 

Сорка за закъснението, правех шницел по виенски и салата витамина, та съм те изтървал, сигурно си опразнил бакалията до вас. :mrgreen:

POW един голям smile126 smile126 smile126

димон,преди 10 години една женица се смили над мен и ме взе....и до ден днешен си ме държи smile159

А манджите по принцип си ме влечът.Не че го изяждам след това,но ми е кеф да се занимавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А манджите по принцип си ме влечът.Не че го изяждам след това,но ми е кеф да се занимавам.

 

smile126 smile126 smile126 :smt004 :smt004 :smt004 :smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п . иначе пък хладилника е добре изчистен..., както жена не може да държи... :oops: ..."срам"... smile091

а, не може... питай мойте жени вкъщи - хем са две... че и месо не ядат, и като си пека мръвки им миришело гадно дееба... ](*,)

Добре че с кучката се погаждаме, и си делим - за мене мръвката на печените пилета - за нея кокала :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко отворих хладилника в нас и попаднах на тази гледка :smt0344 :

05819.jpg

Дайте да видим тази вечер какво мезенце да скалъпим за червеното винце с продуктите от моя хладилник.

Има маргарин,соев сос,сурови гъби ,пакетче мая за хляб и връзка магданоз. smile048

Аз нищо не мога да измисля и ако до минути не получа отговор от вас ще се изнеса със скороста на бит пе@ераст до най-близкия супер. smile117

 

Пейзажът в моя хладилник е същия, само дето съм сложил 3 големи бутилки с Фанта Хмел и така си седят от сума време! Няма кой да ги изпие, няма.... smile004 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае голямо течение в тея хладилници ве. Кат са толкова празни що не правите кат мене - дърпа му се щепсела, измива се добре с Доместос и се оставя отворен да не се вмирише. Поне кат е празен да не хаби ток. Криза е :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мерише, ама......

Фащаш я, изсипваш една голема опаковка лимонов сок у купа (леген, копанка, тава, квото имаш) или изстискваш два лимона и топиш вътре скумрията, да я покрие сока. Мое и водичка да капнеш малко, нема страшно, рибата от вода се не плаши, тя там живее. 5 минути и вадиш рибните неща, подсушаваш ги и на скарата - няма го силния рибешки мирис, лимона го е отнел, вкуса си остава същия. Пробвай, ще се изненадаш как нищо не мерише. По желание в марината мое да туриш чесън, копър и черен пипер, рибата поема ароматите им и става още по-вкусна, но, пак казвам, това е само по желание.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Eeee има файда от ремонт вкъщи!Излезе отлежала кайсиева ракийка от преди 4 години!!! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си призная, че тази зима съм доста изобретателна по отношение на постните манджи. След като "изобретих" вкусна постна пица (с помощта на гъбите и маслините) е ред на още едно нововъведение в менюто. От скоро познавам тайните на баниците. Взех да правя приличен тиквеник, а тази вечер покорих още един кулинарен връх в българската кухня - баницата с праз. smile091

 

Честно казано малко ме беше страх, защото на своя глава освен праз добавих и малко черни маслини, но вкуса определено е друг. Както казват французите: Воала!

 

016402292.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баницата с праз много върви със кисело мляко, баба ми я прави с прави кори но е нужна печка на дърва да се препекат отгоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, тя хубаво върви, ама съм си забранила киселото мляко до Коледа. Имай милост. Иначе, в класическата баница с праз се добавя и малко сирене за вкус. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си призная, че тази зима съм доста изобретателна по отношение на постните манджи. След като "изобретих" вкусна постна пица (с помощта на гъбите и маслините) е ред на още едно нововъведение в менюто. От скоро познавам тайните на баниците. Взех да правя приличен тиквеник, а тази вечер покорих още един кулинарен връх в българската кухня - баницата с праз. smile091

 

Честно казано малко ме беше страх, защото на своя глава освен праз добавих и малко черни маслини, но вкуса определено е друг. Както казват французите: Воала!

 

016402292.jpg

 

А като извади баницата от фурната поръси ли я с малко водичка, зави ли я с кърпа, за да омекнат горните корички smile065 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам корите да хрупкат. Иначе за този номер зная. Същата работа върши и увиване във вестник + наелонова торбичка. От топлината на баницата се образува конденз, а вестникарската хартия и мастилото по нея придават един особен аромат (по някога и вкус), който само бабите докарват. smile049 Много ми се иска да се науча да точа кори, но имам 2 котки вкъщи и условията клонят към нула -> 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако поживееш повече от 1 година с котки около теб - рефлексите ти ще те изненадат. А и тези кори са готови. Баницата се прави по-бързо от бъркани яйца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.