Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Пиянството на един народ - поне, аз за това прочетох до тук, както е писал дядо Вазов smile048

Моята рецепта за ментата, когато ходя на Траката във Варна /че там най-много пиеме ментата с компанията/ е следната: махам 700 грама от двулитрова пластмасова бутилка тоник и допълвам с мента. Може и 1:1... Слагам опасната смес в хладилника вечерта, а на сутринта, увита в кърпа я заравям в пасъка на дълбоко и със снадени 2-3 сламки...цокам цял ден, като кърмаче. На тръгване от плажа, резултата...весел smile027

Иначе най-много употребявам сливова, кайсивева и от прасковки... Домашната е за предпочитане! Мезето - според сезона.

Абе, всъщност - не пия само джин - не понасям миризмата на анасона!

Не пия и вода от пералнята - не и знам мезето!

Не пия също и гипс-вода...че по-късно стяга...

smile027

 

Вечер-Джеймисън или Чивас,

На кръчма-Сливенска перла или Бургаска мускатова,

На плажа-50гр.мента,50гр.джин + мнооого тоник и лед в голяма чаша! smile159

 

Пробвай да смениш вечерните питиета с тези 2 - за разнообразие...

Glenfiddich 18 years old

Laphroaig 10 Year Single Malt Scotch

Аз в момента мога да ти кажа наздраве с второто...

Сигурен съм, че ще ти харесат smile035

 

Според новите модни тенденции ментата се пие с тоник, а не със спрайт.

Лично на мен така повече ми харесва. Не е толкова сладка. Пробвайте.

Сангрията е много добро питие - предпочитам домашно приготвената...Сама по себе си комбинацията вино с лимонада е много стара и сама по себе си гениална...

 

И аз пия ментата като теб, Жоре - с тониче. А за виното с лимонада и плодчета - дядо ми си го пийва така и му вика "щприц" - от неговия дядо го знаел... Много червено вино заминава в тая комбинация като се замисля. Са се сетих, как хубавичко си пийвахме в университета биричка и коментирахме на Дани котето - хахаха! Добре си беше smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Понеже се оспамва една тема и моя съдвигателник Боби каза по-добре в друга тема,ей я на!

Който знае какви са пропорзиите на коктейла мента със спрайт да казва!

 

П>С>Иначе аз съм на вълна Промари Узо с шопска салата и маслинки! smile035 smile048 (не че в момента ги консумирам - някой да не си помисли нещо)

http://www.nestorimports.com/Plomari/gl ... lomari.jpg

 

Разбирам,че си почитaтел на анасoновите напитки/като мен/ ,в частност узото,затова ще си позволя да ти препоръчам нещо подобно и не толкова популярно.Френския пастис "Ricard"-има го в много магазини вече.Смесвайки го с малко вода и лед придобива бананово жълт цвят и е страхотна лятна напитка.Може да се комбинира със средиземноморска храна и същите мезета като за узо.Леко по-силен е като градус от узото.Не съм опитвал перно,но би трябвало да е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за анасоновите напитки и осбено френските,не бива да подминаваме един абсент на Pernod,който се продаваше преди 2-3год. в Метро,много яка напитка,около 75 градуса алкохол беше!

Тогава бяхме си направили пастис&абсент фестивал на една вила близо до Рилския манастир.....,нема такъв запой... :smt46 smile048 ,ама нещо сега не го виждам..... smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съоражение днес свърши чудна работа . smile004

Е тва на газ ли бре. Мойто е с още една тенекийка отдолу и измазано огнище,че трябва много да се варди. Кат го напаля малко бавно тръгва ама после нема спиране smile152 Като гледам май трябва да се създаде конкурс с дипломи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съоражение днес свърши чудна работа . smile004

Е тва на газ ли бре. Мойто е с още една тенекийка отдолу и измазано огнище,че трябва много да се варди. Кат го напаля малко бавно тръгва ама после нема спиране smile152 Като гледам май трябва да се създаде конкурс с дипломи

 

Мойто е на Д'РЪВА - засега само баща ми се оправя с технологията "нискотемпературна дестилация на етанол".

Стига сме поствали снимки по форумите, че smile149 данъчните ще ни "секвестират житцето" - нали е забранено...

Понеже се оспамва една тема и моя съдвигателник Боби каза по-добре в друга тема,ей я на!

Виде ли каква теееее-е-е-е-е-ема се разточи. Има си значение къде какво се пише. А ти - при маслата (или турбините беше)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Стига сме поствали снимки по форумите, че smile149 данъчните ще ни "секвестират житцето" - нали е забранено...

 

Не беше ли до Х (май 200) кила позволено? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ний в умерени количества да е без акциз за самозадоволяване.

То тва си е истинско самозадоволяване ако трябва да сме точни. Пък и кой ше те спре ако ще да направиш и 500 кила. И как ше стане филма да им платя акциз. А и не на последно място - на кого и къде го плащаме тоз акциз? smile175

 

П.С.- Боби к'ъв е тоя накозен таралеж бре smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не каза защо,аджеба не трябва да се вкарва узото в камерата,аз намерих отговора,ама ще си мълча като вас! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не каза защо,аджеба не трябва да се вкарва узото в камерата,аз намерих отговора,ама ще си мълча като вас! smile004

 

Еее, Валдо, мно`о си лош smile001. Аз знам(от скоро),че мастика или узо не се замразява, защо кристалите са замръзнало Анатолово етерично масло, следователно не побелява като се смеси с вода(сиреч, въпросното масло не се разтваря) и в общи линии се пие трудно. Все пак, тъпо и упорито до скоро си държах мастиката у фризеро, ама вече не :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой не каза защо,аджеба не трябва да се вкарва узото в камерата,аз намерих отговора,ама ще си мълча като вас! smile004

 

Сега съм на тази вълна

013844264.jpg

като дойде момента ше си говорим за Даларас и Казанзидис smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба,май-накрая да си зема мента и да пробвам коктейлчетата с нея! smile092

 

П>С>Ох бабачко!Ракията от pow веке е при мене си! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

 

....Ох бабачко!Ракията от pow веке е при мене си! smile035

 

 

Ще получиш и моята.Бях ти обещал за миналата седмица ...но вятъра ме завя из родопите ненадейно :oops:

Вчера благополучно се прибрах.

Виж какво преживях: :oops:

Тука....неква мижава къщурка в планината където трябва да отседна :evil: :

STP65588.JPG

Опитват се да ме залъгват с некви чевърмета:

STP65581.JPG

Взех тази порция.... само и само да не обидя домакините.

STP65608.JPG

 

Накрая ми писна и се усамотих ето тук.

 

STP65601.JPG

 

Много гадно беше, защото през цялото време виждах само това под мен:

STP65604.JPG

 

Тук..... на път за ягодинската пещера съм се захласнал и снимам некви ретро автомобили: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

STP65630.JPG

 

Но, определено си заслужаваше да се снима това:

 

 

STP65631.JPG

 

 

STP65633.JPG

 

STP65627.JPG

 

Такива ми ти мъчения преживех smile092 smile092

Хайде ...лека и доходна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П>С>Ох бабачко!Ракията от pow веке е при мене си! smile035

 

Наздраве, да ти е сладко. smile159 Другия път - гроздова. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

010086643.jpg

 

ЧЕ И ПРАСКОВИТЕ НЕ СА ЛОШ МАТЕРИАЛ

ама аз понеже не консумирам алкохол и си ги ям така, не ги чакам да ферментират че после да ги варя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

010086643.jpg

 

ЧЕ И ПРАСКОВИТЕ НЕ СА ЛОШ МАТЕРИАЛ

ама аз понеже не консумирам алкохол и си ги ям така, не ги чакам да ферментират че после да ги варя

Слабо...виж хората кво правят:

post-2454-138453105983_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малеее, този как ги е натоварил така, сигурно паркира на някое много стръмно нагорнище и така ги нареждат по стъклото.

Ама ако спре рязко, ще стане като Исак Нютон, ще гу удари ябълка в главата и ще открие закона за гравитацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То бургаската хайка са само едни трезвеници,че кат ми подарят хората ракия трябва сам да я пия! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за това заповядай в София. Ще се качим на Витоша, ще пием по ракия, после надолу е лесно.

Пък може и да не ходим до Витоша. Може да му идем на Ицо на гости. Абе все ще измислим къде да пием по ракия. От мен - една прекрасна сръбска сливова - "Жута оса". smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде -хайде ДЖИБРИ ТАКИВАА!!!

Аз откакто спрях да пия (вече 2 години 7 месеца и 11 дни) се чувствам отлично. Знайш къф КЕФ е всяка сутрин да се събуждаш някакъв свежар, отпочинал, едно такова ти е готино, блажено, а преди често ставах с усещането че в главата ми се гонят две стада бикове.

Станеш рано идеш направиш едно кросче край морето, ако те мързи за кросче, можеш малко да поблъскаш щангите.

Аз в софия като бачках в SIEMENS заплатите бяха много добри и съм стигал до една каса Ариана за целия ден, като я отпочнем с колегите бавно и ритмично от сутринта, че на равни интервали до края на раб ден ги направим към 8-9-10 бирички, после газ вечерта още една десятка, и тя касата готова.

Всеки ден в джаза, това живот ли беше, не това не беше живот, това беше СТУДЕНТСКИЯ ЖИВОТ ( най сладките години които ще помня заедно с казармата завинаги)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся никой не е казал,че като пием ракия трябва да се насираме! smile001

АПСАЛЮТНО!!! Пиенето на ракия е свързано с smile135 а не с smile090

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.