Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Във салатката от домати ..поръсена със сиренце, задължително настъргвам няколко люти зелени чушленца(откъснати от градината).Иначе много бързо свършва мезето smile004

А дай да уточним мезето и твърдото. При мен мезето е ракийката, а твърдото зеленото/то се харчи по-малко/. И една подобност троша го на едро smile027 иначе харча е много/губи се по олиото/ smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Във салатката от домати ..поръсена със сиренце, задължително настъргвам няколко люти зелени чушленца(откъснати от градината).Иначе много бързо свършва мезето smile004

А дай да уточним мезето и твърдото. При мен мезето е ракийката, а твърдото зеленото/то се харчи по-малко/. И една подобност троша го на едро smile027 иначе харча е много/губи се по олиото/ smile004

 

Не човек а...жилязо си ти. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 мастика с 50 мента. Тва от няколко месеца ми е част от вечерята. Мастиката всякакваи задължително от фризера. Ментата също и пак от фризера. Ако няма мастика - джинче с тоник, водка със сок от касис, лятото по-рядко, но зимата по-често ракийка със салатка и по-рядко бира (и то само Шуменско), че мноо ма прокарва кат изпия 4.

Пфууу таз есен ше има работа иначе. И четирите ябълки на вилата са отрупани с плод, а местния казанджия от сега потрива ръце. Ще се пече ябълковица, а зимата ше се греем вътрешно на НИМ.

И нещо важно - последни изследвания показват, че коктейл ВиК, както и всякакъв твърд алкохол с кола е канцерогенна комбинация, опасна за черния дроб.

Наздраве.

 

П.С.- Имало било български вариант на Бейлис. Боза с ракия. Не че нещо, ама на цвят и захар го докарва. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, мале! Ква дискусия се заформи тука. А я сега кажете какво хвърляте на скарата за мезе?

само свински вратни :!: :!: :!:

за жената кокоши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 мастика с 50 мента.

Малеее ......това ако го изпия вечерта и легна до Татяна Христова ще има smile150 smile150 smile150

По добре водка с вермут 50/50 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечер-Джеймисън или Чивас,

На кръчма-Сливенска перла или Бургаска мускатова,

На плажа-50гр.мента,50гр.джин + мнооого тоник и лед в голяма чаша! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бургас 63 има много менте напоследък, внимавайте! Доста приятели се оплакаха, че ги боли ужасно главата от много малки количества (50 - 100 гр.). Май Поморийска мускатова (има една с черен етикет) е най-добре сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A то ясно,че на най-арната ракия ще правят ментета!

Наистина много внимавайте,че ментетата пак са на мода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изкажа по въпроса професионално! Професионално не защото това ми е работата, ами понеже две бутилки мента не ми стигат на седмица! :mrgreen:

Това ми е любимото питие за лятото - мента + спрайт! Аз го употребявам в следните пропорции:

За през деня като разхлаждащо питие: 100гр. мента + 250мл. спрайт във висока чаша с много лед и лимон изсипвам ментата, а след това раздрусвам спрайта като съм запушил бутилката с пръст и след това го впръсквам в чашата с ментата. Има огромна разлика дали е просто сипан спрайта или е "нацвръцкан" по този начин! вкусът на питието се променя доста!

За след работа, т.е. когато знам, че няма да шофирам пропорцията се променя на 1:1 или 100мл. мента+50мл.водка+250мл. спрайт!

Другото много приятно лятно питие по което се запалих това лято е САНГРИЯТА! Предполагам повечето от вас са чували за това традиционно испанско питие, което е направено от червено вино и плодове! Много е леко и приятно! Консумира се много силно изстудено! За съжаление аз не открих да се продава на БГ пазара. Има обаче доста рецепти как се приготвя в интернет. За това лято ще си имам, че си взехме от Испания миналия месец, а за догодина май ще е една добра причина пак да отидем дотам. Иначе там цената му е престъпно ниска - в големи хипермаркети се продава по 0.99€ за бутилка от 1.5л.

Поздрави!

и

НАЗДРАВЕ!

sake-sangria.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото много приятно лятно питие по което се запалих това лято е САНГРИЯТА!

И аз бях много впечатлен от "светата кръв" в Испания :mrgreen: . Аз и жената наблегнахме много яко, за разлика от останалите със изискан вкус, които пиха някакви изтънчени вина (като добрите Български).

Иначе - по възможност Домашна гроздова (Мишо не бих отказал и онази специалната сливова smile048 ) или 1-2-3 "мънички" облаченцета smile060 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе да. 1-2-3 мънички облачета. Че то става гръмотевичен облак. За това най-добре си е 100 мастика + 50 мента. или 200 джин + 500 тоник. Всичко зависи от продължителността на вечерта. Но и двете питиета са си блага работа, а уискито нещо не го тача пък ако ще да е на 120 год. Може би щот съм Българин ли, де да знам, ама пия уиски ако няма друго.

Хубаво е в жегата питиетата да са по-слабо алкохолни и с по-малко шекер, щото после оле мале на кой е таз тиква на раминети ми. И не прекалявайте с бирата. Утолява жаждата и разхлажда....ама за малко. После излиза отвсякъде.

За Събота понеже ше бъде 39°С е препоръчително освен седенето на сянка да се консумира ВОДА (нищо, че това е само течност за миене).

Чавдаре - ябълкова, не сливова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси 2 шишета кайсива и от Мишо една ябълкова и ще трябва да събирам компанията! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питиетата и мезетата са според сезона. Нюансите им се определят според компанията, повода и мястото...хлъц хлъц, хлъц

а и алкохолът е полезен също така, защото не позволява да замръзва течността за чистачки в казанчето.

наздрве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валдес, чакам покана за ракията :) !

(ти за мезето не се отзова,ама аз няма да пропусна) smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси 2 шишета кайсива и от Мишо една ябълкова и ще трябва да събирам компанията! smile048

 

 

От мене имаш една 2л-тровка калвадос(ябълкова) пловдивска, наместил съм я в багажа, като стигна Бургас утре, ще е твоя.

 

Ники Колев, продава се сангрия в БГ, аз и на събора носих, има в кауфланд, казва се Sangria Simo, испанска оргиналдъ и изключително приятна, бих казал.

 

post-1162-138453101599_thumb.jpg

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според новите модни тенденции ментата се пие с тоник, а не със спрайт.

Лично на мен така повече ми харесва. Не е толкова сладка. Пробвайте.

 

Сангрията е много добро питие - предпочитам домашно приготвената. Рецептата я има из нета. Сама по себе си комбинацията вино с лимонада е много стара и сама по себе си гениална. Прилична сангрия се сервираше в Мачо Пикчо (ресторантчето на ул. Славянска) сега май се казва Вигвама.

 

Иначе в летните жеги като се прибера от работа режа си салатка с доматки сиренце и босилек, слагам да се топли вечерята. В това време бъркам едно айрянче и вадя узото от фризера. На кристали. Разклащам хубаво бутилката и сипвам в малка чашка - черна с надпис Атина. Подарък ми е от Гърция.

След три малки черни чашки стресът си е отишъл :)

 

Както се казва "Събота е - наздраве на оцелелите" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси 2 шишета кайсива и от Мишо една ябълкова и ще трябва да събирам компанията! smile048

 

 

От мене имаш една 2л-тровка калвадос(ябълкова) пловдивска, наместил съм я в багажа, като стигна Бургас утре, ще е твоя.

 

Ники Колев, продава се сангрия в БГ, аз и на събора носих, има в кауфланд, казва се Sangria Simo, испанска оргиналдъ и изключително приятна, бих казал.

Ба!Цяла изба ще отворя!Та ми дойде идеята,като събера от всеки по нещо,надписвам шишетата и на Бургаските вечери ще пием за негово здраве! smile027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодаджии от всички краища на милата ни татковина-пращайте шишенца на бургазлии, че няма кво да пият на срещите! :mrgreen: :mrgreen:

п п Обещават да ни споменават с добро. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пием ракии само от партенки! smile004 Който не ще цяла година да е здрав да не праща! smile021 smile049 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и замирисва на кайсиева!...

Мирише екстра... smile168

Давай координати на лични да ти пращам шишенцето по ЕКОНТ че в бургас скоро не се очертава да ходя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.