Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Бобец на гърне е страхотна манджа.

Още по вкусен е като прибавиш и това:

017440957-big.jpg

И една глава лучец за по добър дъх smile001

015792772-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елегантен си :D :smt017

Като гледа човек,какъв чревоугодник си,ще помисли че си 100кила ;)

оказава се ,че аз съм по-дебел :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To за тва не ти върви таратайката,колкото и да и намаляш теглото! smile001 smile091

ще започвам диета :-k ама да видим от кога ще е :D(за събора да бяга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To за тва не ти върви таратайката,колкото и да и намаляш теглото! smile001 smile091

ще започвам диета :-k ама да видим от кога ще е :D(за събора да бяга

Ето ти диетична храна smile092 smile092 smile092

Препечени люти чушленца smile001

017440957-big.jpg

праз лук:

017440961-big.jpg

Понарезваш ги на ситничко smile092

017440968-big.jpg

И всичкото това го слагаш във зелевата чорба smile004

017440990-big.jpg

Да ти е сладко smile048

Ако случайно ти залюти си сипи една ракийка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тва ако го изям,след 2 часа съм мътъв

а може и по време на хранене да почина

микога нищо диетично не съм виждал в твойте гозби :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах колко го обичам това. Но не забравяш ли зехтина/олиото? :) Що се отнася до това дали е диетично - е! Ако нямате зелева чорба - правите същото, но с доматен сок. smile027 И троянска сливова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах колко го обичам това. Но не забравяш ли зехтина/олиото? :) Що се отнася до това дали е диетично - е! Ако нямате зелева чорба - правите същото, но с доматен сок. smile027 И троянска сливова.

Ти ми се виждаш доста стабилна smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали. А аз като маам блажно 24/7 и съм мод тука, начи съм е@ати льохмана. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@biser.or, не... просто си обичам Балканската кухня. И Анадолската. smile001

 

@pow, като свършат постите ще си направя свински ребърца. И ще изям цяла торта Гараш сама :)

 

Garash.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я напиши рерцептата за ребрата, да ти я подобря малко, а за тортата и еклерите ша са надявам да ги посподелиш. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали. А аз като маам блажно 24/7 и съм мод тука, начи съм е@ати льохмана. smile004

Ти си прекалено стабилен,ма не маай блажно 24/7 smile159

Като каза блажно и се сетих за едни свински краченца,които отпочиват в хладилника.

А познай какво ще им се случи утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сол, малко зехтин и малко чили сос, за да са по-пикантни. smile001 Така и не се научих да я правя онази врътка със захарта...

 

Тортата ще си я купя, а еклери... Май е крайно време да врътна едни за НИМ... Ако не ме домързи и имам 3 часа за губене - ще ги направя още за тази неделя. Но не обещавам.

 

Ето - да точите лиги:

 

n1590006055_30111799_6522.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе дай рецептата за еклерите, аз за 2 часа ще ги направя. ;)

 

Бисерчо, аз ако не мазним 24/7 нема да съм 130 кг, ша станем левент кат тебе, 80 кила убавец и ша ма отмъкне некоя. А така никоя, освен жена ми, ме не ще и сичко е наред, и тя нема съмнения за мене, и аз знам, че никой нищо нема да направи на една топчица. :mrgreen:

 

Динче, за ребърцата - отиде ти 1 час само около тех. :mrgreen: Зимаш кутия с капак, дълбока. Ребрата вътре, по тех подправки на вкус + зеления(магданоз) и лук на полумесеци + 2 скилидки чесън, поливаш ги с 150 гр. цървено вино, опиваш ги с 50 грама ракия, мазнинка, стискаш половин портокал и капваш сладко кисел сос на вкус + пикантното. Мед също, малко, ако искаш, това ти е захарта. Затваряш кутията и я разтръскваш да се овъртят хубаво в марината ребърчоците и хоп - за 20 мин на хладно на некой свободен рафт у Мраза. Вадиш ребрата и ги мяташ в сгорещен тиган с мазнинка, мааалко, вътре. Капваш малко вода или бульон и ги задушаваш за по 4-5-мин от всяка страна, да им се посмени цвета към кафявичък и леко да се глазират. Махаш ги, поизтръскваш ги и на скарата до готовност. Така не стават жилави, месцето се дели от кокала, а вкуса и аромата са невероятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая маса ще е. :mrgreen: Ще ги направя и там, плюс други вкусотии. После лятото, като идвам на море, мое и у Варна да спретнем една скара на полянка, ако искате. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pow, Аз мислех да ги пека във фурна, че нямам скара под ръка. Иначе - марината ще я имам предвид. Звучи доста изкушаващо.

 

Еклерите:

 

Парено тесто

 

брашно 1 чаена чаша,

вода - в същата чаша до същото ниво (много е важно това!)

и 125 гр. масло +щипка сол

 

Кипваш водата, разтваряш маслото в нея, солта и за финал - брашното. Бъркаш, докато не ти се откъсне китката от въртене. Много е важно да се свли бързо от огъня, че отидоха еклерите по дяволите...

 

Като позастине, че да ти търпят пръстите - фъргаш вътре 4 яйца едно по едно. т.е. Едното го омесваш хубаво с тестото, след това второто, третото и така - докато не ти се полепи всичкото по пръстите. Аз го оформям на топчета с чаена лъжичка. Поставя се на тавата на по-голямо разстояние, че това тесто има навика да се утроява размерите при печене.

 

Докато ги печеш на силна фурна трябва да се внимава. Като се надигнат, полека сваляш температурата, за да не се спихнат и същевременно ципичката вътре да изсъхне. т.е. От един момент нататък не се пекат, а се сушат. Ама преди това трябва да са порозовели.

 

Та, докато правиш тия магии с печенето на еклерите - правиш плънката. Тя е този - бабешкия млечно-яйчен крем. (МЪЧНО ТИ Е ЗА ВКЪЩИ? ПУУУУУУУДИНГ?) smile001

 

В една чаша мляко (от един литър) разтваряш 4 суп.лъж. (с връх) брашно - и това се бърка, докато ти се откачи китката, за да няма бучки. Ако има - през чаената цедка всичко става ток и жици.

 

Кипваш останалото от литъра мляко и сипваш другата част с брашното. Като почне да се сгъстява Добавяш 3 жълтъка (не цели яйца), 2/3 чаена чаша захар (тука е на вскус), още 125 гр. масло и ванилия. Аз лично предпочитам течната, че е по-ароматна.

 

Внимаваш да не загори и ако са ти останали китки от бъркането - това го бъркаш още повече.

 

Зверовете във фурната за това време са станали точно както трябва, вадиш, режеш капачета (колкото по-високо - толкова повече крем побират без да се разтича след това).

 

Пълниш и украсяваш както ти падне. Аз ги правя или с пудра захар (в която слагам ванилия на прах) или с разтопен шоколад. Но вторите стават твърде сладки и не всеки ги харесва.

 

Всичко трябва да се прави с много любов и качествени продукти. Това важи основно за яйцата (ако имаш домашни - най-хубаво става), маслото и не на последно място - брашното, че иначе вместо еклери ще извадиш от фурната палачинки. Прясното мляко за крема в никакъв случай не е нискомаслено. В крайна сметка правим еклери, а не зеленчуци на пара.

Това е. Успех в начинанието.

 

п.с. Дано не съм изпуснала нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за рецептата, много е хубава, мое в събота да се пробвам.

 

За ребърцата: ми то и за фурна е същото - по 10-ина минути от всяка страна на средния ред, на около 180-200 градуса, застилаш тавата с хартия за печене, обръщаш ги веднъж и са готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.